Melody will never die. Will NEVER die.

Povídka 2015 - kapitola čtrnáctá

22. ledna 2015 v 19:18 | MJJcreatePRODUCTION |  Povídka 2015
ČÁST DRUHÁ
*
Dny ubíhaly závratnou rychlostí. Zer - Jin se svědomitě připravovala na svou zkoušku a Michaela se snažila vytěsnit ze své hlavy. Po několika marných pokusech se smířila s tím, že to pravděpodobně nebude možné. Následně se rozhodla vyzkoušet opačný přístup. Vybavila si jeho obličej vždy, když cvičila a pokoušela si jeho hlas spojit s klidem potřebným ke kvalitnímu boji. Tato metoda se jevila býti úspěšnější. Cvičila každou volnou minutu, zbytek dne a noc trávila studiem anatomie a soustředila se především na pohybový aparát. Mistr ji opět nepoznával. Byla to znovu ta smutná Zer - Jin smířená se svým osudem. Plně oddána boji a studiu. Navíc ke všemu, čím byla zaměstnána, si přibrala ještě studium boje se zbraní, pokročilou úroveň. Tato úroveň je velmi obtížná, varoval ji Mistr. Nedbala. Vytáhla ze skříně svůj, dávno zapomenutý, meč - Sokolí let a začala o něj přehnaně pečovat. Nabrousila jej a jílec vlastnoručně vyložila drahými kameny. Byla na svůj meč náležitě hrdá a uměla s ním neuvěřitelné kousky. Uměla dokonale propojit umění boje zblízka i se zbraní. Neměla konkurenci. Limu - Baj s ní dávno odmítl cvičit, věděl, že by byl poražen ostudným způsobem. Ale před Zer - Jin stále vězel poslední, avšak nejtěžší krok. Poslední zkouška. Boj se samotným Mistrem. Teprve úspěch v této disciplíně z ní udělá opravdovou bojovnici se vším všudy. Až poté bude moci opustit toto místo a vydat se na cestu, kterou jí určí Mistr. To byla poslední pravomoc Mistra vzhledem ke svému učni - právo vybrat mu místo budoucího uplatnění.
Na to Zer - Jin ovšem nyní nemyslela. Přemýšlela o zkoušce, která ji čekala za několik málo minut. Byla velmi nervózní, ale také velmi odhodlaná. Věřila si. Cítila se sebevědomě jako nikdy předtím.
Seděla v podřepu v hlavním sále, tom, kde se za několik málo okamžiků měla konat zkouška. Prohlížela si svůj meč a prsty zlehka pohladila čepel. Byla kromobyčejně ostrá. Stačilo by jedno rozmáchnutí a hlavy by padaly jedna vedle druhé.
Zezadu k ní přistoupil Limu - Baj.
"Zer - Jin?" začal opatrně.
"Ano?"
"Za deset minut začíná zkouška."
"Já vím."
"Jsi dostatečně připravena?"
"Více připravena být ani nemohu, Limu - Baji."
Limu - Baj si klekl přímo naproti ní. Zer - Jin mu pohlédla do tváře. Opět se začal utápět v té nekonečné černi jejích očí.
"Za několik chvil se naše osudy rozdělí, Zer - Jin. Pro každého z nás Mistr vybere zemi a náplň naší budoucí práce. Pochybuji ovšem, že nás někam pošle společně."
"Nepošle, Limu - Baji. To je proti předpisům zdejší školy. Každý musí jít svou cestou, každého osud zavede jinam."
"Naším osudem je náš Mistr, Zer - Jin."
"Nesouhlasím, Limu - Baji. Poslechla jsem vždy ve všem. Dělala jsem to, o co jsem byla požádána a pokud jsem to nesplnila na sto procent, dali mi zakusit, co to znamená selhat. Přesto si svůj osud vyberu sama."
Limu - Baj se na Zer - Jin zmateně díval.
"Budeš se protivit rozhodnutí Mistra?"
"V žádném případě. Nechám si určit místo uplatnění, ale až už budu tam, udělám to, co budu považovat za správné já, nikoli Mistr."
"Dobrá, Zer - Jin. Jen jsem ti chtěl říci, že ať už nás osud zavede kamkoli, vždy ti budu nablízku a přijdu na pomoc, pokud o mou pomoc budeš stát."
"To samé platí i u mne. Jsi druhá polovina mého bytí, Limu - Baji."
V tu chvíli se posuvné dveře místnosti rozevřely a do místnosti vstoupil Mistr. Oba naráz vstali a uklonili se. Mistr úklonu opětoval.
"Jsi připravena, Zer - Jin?"
"Ano." odpověděla tiše, avšak pevně.
"Chopme se tedy zbraně."
Zer - Jin se chopila svého meče, Mistr svého. Zaujali bojové postavení, tváří v tvář. Zbraně připraveny v pohotovosti. Tady nešlo o obyčejnou zkoušku mezi dvěma učni, boj s Mistrem znamenal boj na život a na smrt.
Zer - Jin se pustila do boje o vlastní život.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 hanylen hanylen | E-mail | Web | 22. ledna 2015 v 20:04 | Reagovat

Ty jo boj na život a na smrt. Tak teď jsem napjatá, jak to vyřešíš. Ale doufám, že Zer-Jin nepřijde o svoji hlavičku. Protože Mistr ji musí poslat do LA ne? :-D

2 Zuzy Zuzy | Web | 22. ledna 2015 v 20:28 | Reagovat

Doufám, že ta hlavička a nebo aspoˇhlavička :D  :D dole bude ta Mistrova a Zer-Jin se mi líbí čím dál víc, bojuje nejen s tí.. tím, Mistrem, kterej je mi pdezřelej :-D ale především si už vybojovala to co chce a to je to NEJ.. Našla sebe samu, a ať se to Mistrovi líbí nebo ne!! Když vyhraje v což doufám, pošle ona Mistra kam chce.. :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama