Melody will never die. Will NEVER die.

Povídka 2015 - kapitola čtvrtá

15. ledna 2015 v 21:45 | MJJcreatePRODUCTION |  Povídka 2015
Tak dámy, dnešní zkouška z Lékařské parazitologie dopadla úspěšně, tak v návalu radosti sem přidávám další díl, tentokrát se na scéně objeví Michael :-) P.S. Michaelův koncert Bad world tour jsem z Tokya přesunula do Pekingu, zajisté pochopíte proč :-)
Má maličkost se vám klaní ..."Michaeli! Miku!" Frank jako o překot vyvolával jeho jméno. Hledal ho už dvacet minut a stále ho nemohl nikde najít. Ne, že by se vyloženě bál, ale dobrý pocit z toho také neměl. Tam, kde je Michael Jackson by se bezpodmínečně měla ozývat hudba, ať už jeho vlastní nebo vážná. Ale v Neverlandu se neozývalo nic. Jakoby všechno zemřelo. Jediný zvuk, který bylo možné zaslechnout, byl tikot nástěnných hodin.

Frankovi to hrobové ticho nedělalo dobře. Co se, ksakru, děje? Ano, byl teprve v prvním patře a zbývalo projít ještě několik pokojů, ale stejně. Jsou dvě hodiny ráno, jak je možné, Že MJeje nenašel v ložnici?

"Neverland žije svým vlastním životem, Franku, noc zde může být pro někoho dnem." Ozvalo se za Frankovými zády. Trhl sebou a otočil se.

Stál tam. 175 cm vysoký, v černých domácích kalhotách a zelené košili. Neposedné vlnité vlasy mu spadaly do obličeje, nezdálo se však, že by tomu věnoval sebemenší pozornost.

Frank tam jen tak postával a zíral na něj. Zdálo se mu, jako by se kolem Michaela vznášela jakási aura. Měla nasládle růžovou barvu a obklopovala ho od hlavy k patě. Síla osobnosti. Aura génia.

Michael prošel okolo něho a ztěžka se posadil do křesla u krbu.

"Nemohl jsem tě najít, Miku. Vždy jsi mi říkal, že když je tě nemožné najít, mám jít za zvukem hudby. Ale dnes jsem neměl za čím jít. Je tu ticho jako v hrobce."

"Dnes jsem skončil s tréninkem dříve než obvykle."

Frank si Michaela pozorně prohlížel. Zdál se být unavený a jaksi ne ve své kůži.

"Děje se něco, Miku? Trápí tě snad něco?" Frank se posadil do křesla naproti němu.

"Trápí mě spousta věcí, Franku. Trápí mě turné, mé bolesti zad, nespavost a také že se už dva týdny snažím zachytit tu melodii, co mi neustále hlodá v hlavě a snažím se marně."

Zdál se pokořen. To, že se mu někdy něco nedařilo hned, považoval za osobní prohru. Díval se do země, v náruči svíral podsedák.

"To bude ok, Miku. Jsi přece génius, určitě se ti to podaří! Jsem si jist!"

"Jaký génius! Už jsem popsal snad úplně všechno, na co se dá psát - papíry, ubrousky, toaletní papíry, polštáře, deky a povlečení a stále mi to uniká!"

Dupl nohou. V jeho nitru hlodal vztek. Jeho aura jako by ztmavla a protkaly ji drobné červené nitky. Frank se na to nemohl vynadívat.

"Jsem vyčerpán, Franku. Od roku 1987 jsem stále na cestách, abych propagoval album Bad. Teď je konec roku 1988 a já jsem, zdá se, na konci s energií."

"Musíš spát, Michaeli!"

"Spát?! Jak mohu spát, když jakmile trochu zaberu, ta zpropadená melodie se vrátí?! Musím jí mít! Zkrátka musím!"

Ztichl. Frank se neodvážil promluvit. Michael se upřeně díval do země, pak hlavu zvedl a zahleděl se do krbu, ve kterém praskal oheň. V obličeji se vyjímaly dva protichůdné rysy. Ve tváři byl ztrhaný, pod očima se skvěly dva tmavé kruhy, výraz vypovídal o nesmírné únavě. Přesto člověka na první pohled zaujalo něco naprosto jiného - dvě rozzářené hnědé oči, které vypovídaly o tom, že doposud není tak vyčerpán, jak by se na první pohled mohlo zdát. Oči vévodily obličeji, podmalované černými čarami, vyzařovaly touhu uchopit to, co stále někam uniká a zdá se, snaží se mu i vysmívat.

"Mám chuť turné odvolat, Franku." Promluvil a prolomil tak hrobové ticho.

Frank sebou trhl.

"Co prosím, Miku? To nemůžeš myslet vážně! Už tě čekají jenom tři štace! Už jen Londýn, New York a Peking!"

"Já vím! Nevzdám to, to bych fanouškům neudělal! Ale pověz mi, který ignorant mohl vymyslet něco tak nesmyslného a zdraví devastujícího jako je turné?"

"Nevím. Možná jsi to byl ty."

Michael na něj pohlédl a usmál se. V očích mu zajiskřilo.

"Víš co mě ještě trápí, Franku?"

"Co je to, MJ?"

"Že jediný člověk, kterému se mohu svěřit se svými problémy, je můj manažer."

"Tak si najdi děvče!" nadhodil Frank.

Michael vstal a nevzrušeně odpověděl:

"Já se oženil s hudbou."

"Ano, to je moc pěkné, Miku, ale hudba tě nezahřeje v posteli a nepodrží tě, když se něco semele!"

"A žena ano?"

"Samozřejmě! Pokud najdeš tu pravou a to by v tvém případě neměl být problém, setkáváš se s tolika lidmi …." Začal chrlit Frank.

"A podpoří ta žena mě kvůli mně anebo kvůli mým penězům?!"

Frank v tu chvíli zmlkl. Michael se otočil a odcházel.

"Jdi spát, Franku!"

"Nápodobně, Miku!"

"Ano, to je asi ta poslední věc, na kterou mám teď pomyšlení."

"A co jdeš tedy dělat?"

"Jdu si po milionté přehrát na pianu tu melodii a zároveň se modlit, že nyní se mi ji konečně podaří přenést na nosič!"
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Zuzy Zuzy | Web | 15. ledna 2015 v 22:10 | Reagovat

Michaeli, přestaň se vztekat, vypni, zpomal a nechtěj být za každou cenu dokonalý, pak to odnašíš na zdraví. Jaj, už teď se mi honí hlavou tolik možností, jak by mu Zer-Jin mohla pomoct svým uměním, ke kterému by Michael s její pomocí mohl najít cestu taky a k ní konec konců jak bysmet! :-D

Jinak moc velká gratulace♥ pro mě k tak vzdálenému oboru, ten můj streptokok v krku mi zatím stačí!:D

2 mjjcreateproduction mjjcreateproduction | Web | 15. ledna 2015 v 22:35 | Reagovat

Zuzy, děkuji za krásný komentář :-) i mě napadá milion možností a zatím se snažím analyzovat a vyselektovat ty nejlepší :-)
P.S. Streptokok není parazit :D :P

3 Zuzy Zuzy | Web | 15. ledna 2015 v 22:41 | Reagovat

[2]: Dominiko, mocrásně se to čte, je to oddechové, ale zároveň napínavé, plné očekávání, kalkulací, jak by mohlo být.. a  tajemství, která se od toho můžou odvíjet. Máš bohatou fantazii a nejen to, ale i dar psát, zasvěceně tak, že bych t věřila, že jsi nějaký Zenový Mistr :-)
P.S. To je jedno, ale na mě parazituje a nic moc na hajzla nezabírá !:-)

4 Simoňka Simoňka | Web | 16. ledna 2015 v 23:14 | Reagovat

Tak, prečítala som všetky kapitolky jedným dychom a chcem pokračovanie... :-D  :-D hneĎ :-D ako aj Zuzy vraví, napínavé a oddychové zároveň a ked Zuzy chváli tak to už niečo znamená :-)  :-) ach bylinky... podaruj mi Zen a jej vedomosti o rastlinách... povedz ako sa to učí... rastliny sú moja achylovka :-D  :-D botanika a veda o liečivých rastlinách (farmakognózia) to je moja smrť.. všetko chémiu anatómiu všetko dám na zdravotnej a rastliny sú v keli :-D  :-D  :-? a prosím píš píš píš  veľa veľa :-P  :-P a nezabudni na všetko zlaté :-P  :-P  :-P  :-P som moooc zvedavá na pokračovaniéé

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama