Melody will never die. Will NEVER die.

Povídka 2015 - kapitola dacátádruhá

30. ledna 2015 v 14:54 | MJJcreatePRODUCTION |  Povídka 2015
Milé dámy, další dílek je tu :-) Michael nyní o Zer - Jinině životě ví velmi mnoho :-) někteří z vás doufali, že se zachová chytře a nezmíní se o tom, ale to byl nesměl být hnán předržovanou touhou, která ho nutí dělat bláznivé a nesmyslné věci - například provokovat Šedou eminenci :D :D jdeme si hrát, Zer - Jin!! :-) :-P
Michael seděl nehnutě a plakal. Slzy se mu řinuly z očí proudem a stále dokola si v hlavě přehrával příběh, který právě od Mistra slyšel. Mistr byl potichu, a co chvíli na Michaela spočinul pohledem. Trpělivě čekal, až jeho přítel celou tu spoustu nových informací vstřebá.

"Ach Mistře, to je tak … tak … nádherné a smutné zároveň!"

"Jistě, příteli, nádherné i smutné! Zer - Jin je výjimečný člověk, příteli a podle toho se s ní musí zacházet! Znám ji lépe než kdokoli jiný a vím, že aby si někdo vybojoval svoje místo v jejím srdci, musí být též velmi výjimečný! A to vy zřejmě jste!"

"Ale ne, Mistře, vůbec ne! Já se do jejího srdce neprobojoval. Jsem pro ni něco jako obtížný hmyz, co se pořád na něco vyptává a nyní u mě musí pracovat, takže jsem navíc ještě nutné zlo!"

"Nevěřte tomu, příteli. Zer - Jin vás má velmi ráda, poznal jsem to na ní! Ale je tu ještě jedna věc, kterou o ní musíte vědět a na kterou na první pohled nevypadá!"

Michael si osušil uplakané oči a dychtivě se na Mistra zadíval.

"Co je to?"

"Vy vypadáte jako nadmíru citlivý a galantní muž, příteli. Nemýlím se? Ten, co by ženě nikdy neublížil, je to tak?"

"Ano, přesně tak, Mistře. Děkuji vám, že to říkáte."

"Ano, ale pokud chcete Zer - Jin skutečně získat, musíte si ji podmanit!"

Michael vytřeštil oči do tmy.

"Co, prosím? Podmanit?!"

"Ano! Zer - Jin má ráda výzvy a ráda hraje hry, které ji něčím zaujmou. Pokud vymyslíte skutečně vzrušující hru, Zer - Jin ji s vámi bude hrát! Musíte však být vynalézavý!" mluvil Mistr tajemně.

"Ale Mistře, to já bych dívce nikdy … podmanit si ji!" červenal se.

"Ach příteli, to je jen ten první krok! Teprve tím, že ji něčím překvapíte a donutíte ji se vám podrobit, si ji plně získáte na svou stranu. Poté mohou přijít všechny ty citové přežitky jako nehynoucí láska, respekt a galantnost!"

Michael přemýšlel a při tom střídavě bledl a rudnul. Mistr se tím náramně bavil.

"Takže nějakou hru, říkáte? Duchaplnou hru, kterou ji vyvedu z rovnováhy?"

"Přesně tak!"

"A co když na ni nepřistoupí?!"

"Pokud dáte najevo, že si s ní lehce pohráváte a uvidí hrozbu, že byste ji mohl přelstít, jistě na ni přistoupí!"

"A jak to všechno víte, Mistře?!"

"Příteli, jediný člověk na světě, kterého Zer - Jin poslouchá, jsem já! A to je také důvod, proč jsem ji poslal za vámi! Tak toho laskavě využijte a buďte chlap!"

Michael se znovu začervenal, ale usmíval se. Zmínka o jakémkoli druhu hraní v něm probudila jeho pravé já a nyní již přemítal, jak to všechno vymyslí. Vstal a uklonil se Mistrovi.

"Mnohokrát vám děkuji, Mistře, za váš čas a za ochotu mi vše sdělit."

"Není zač, příteli a nyní ukažte, co umíte!"

Michael se vzdálil a ubíral se směrem ke svému letadlu. Uvědomil si, že je dávno den a že s Mistrem hovořil nejméně čtyři hodiny.

*

Michael byl dávno doma v Neverlandu a v hlavě měl vše srovnáno. Když se vrátil od Mistra, byl už zase večer a na pozemku ani doma nebylo vidět živáčka. Michael letmo pohlédl na zídku a spatřil, že Zer - Jin sedí na svém obvyklém místě, skryta před pohledy nepovolaných. Nevydal se za ní a ani nenaznačil, že ji viděl, prostě jen zašel domů a vydal se do svého pokoje. Potřeboval přemýšlet. Nyní již chápal Zer - Jininy pohnutky k tomu neříct o sobě nic. Její osud nebyl právě šťastný a navíc se možná bála, že by ho to nemuselo zajímat. Michael byl však ohromen. Cítil, že právě vyslechl svědectví o někom nesmírně tajemném a vzrušovalo ho to. Navíc Mistr podotkl, že Zer - Jin velmi ochotně přistoupí na každou hru, pokud bude alespoň trochu duchaplná. Nikdy by do ní nic takového neřekl. Připadala mu bezcitná a suchá, bez špetky smyslu pro humor, uzavřená a lhostejná. Začal si Zer - Jin představovat v zápalu nějaké bláznivé hry, jak dovádí a směje se a měl z toho oči navrch hlavy. Takhle si Zer - Jin skutečně představit nedokázal.

Opět byl vzhůru celou noc a přemýšlel, jakou hrátku na ni vymyslet. Usoudil, že to, co mu při posledním setkání řekla, bylo dostatečně podpásové na to, aby jí to nyní oplatil. Co se mi může stát? ptal se sám sebe polohlasně. Nic, jen se ti může jen tak mimochodem odkutálet hlavička z ramen, osle! Vynadal si. Pak se zahihňal. Ta představa ho bůhví proč pobavila. Představil si článek v bulváru: Tělo Michaela Jacksona bylo nalezeno bez hlavy u něj doma. Ohavnou vraždu spáchal někdo neznámý! Někdo, kdo se jen tak producíruje po mé zídce, na mém pozemku a schovává se za mým stromem! Prohlásil nyní už hlasitě. A taky někdo, kdo mě pravděpodobně celou dobu pozoroval oknem! Vykřikl náhle a zastavil se na místě. Stál jako opařený. Vždyť ona tady mohla být už bůhví jak dlouho a při všem mě pozorovat! Začervenal se, náhle si připadal podivně hambatý. Ještě že chodím všude oblečený a ve studiu se nepřevlékám! Pak si uvědomil, že na něj znovu vyzrála. On do té doby netušil, že je zde a nevěděl o ní zhola nic a ona si ho v poklidu pozorovala ze svého úkrytu! Na tváři se mu objevil výraz, směsice pobavení a zlomyslnosti. No počkej, já ti ukážu. Zahajuji nyní první část hry!

Odběhl do kuchyně a hodnou chvíli tam něco vyráběl. Zpíval si přitom a očividně si dával na tom, co dělá, velmi záležet. Náhle z kuchyně vyšel, otevřel hlavní dveře a suverénně si to namířil přes trávník až k místu, kde hlídala Zer - Jin. Ta mu zpočátku nevěnovala pozornost, ale v momentě, kdy si uvědomila, že míří k ní, otočila hlavu a ostražitě se na něj zahleděla. Michael mezitím došel až k ní, nasadil svůj nejsladší úsměv a řekl:

"Byla byste tak hodná, Zer - Jin, potřebuji vaši pomoc."

"O co jde?" zeptala se naoko lhostejně.

"Pojďte, prosím, se mnou, týká se to něčeho uvnitř domu."

Zer - Jin si ho podezíravě měřila, jedno oko přihmouřené, chřípí se jí chvělo. Ani se nepohnula, tohle na ní zkoušet nebude!

"Copak?! Neumíte pomoci člověku v nouzi?" zeptal se Michael přesladce. Usmíval se a zdál se býti pobaven. Zer - Jin okamžitě zpozorněla a soustředěně se na Michaela podívala. Zdálo se, že se jí vysmívá a to jí dopálilo. Zvedla se a ladným saltem přistála bez problémů nohama na zemi. Michaelovi trvalo o něco déle, než ze zídky slezl. Zer - Jin toho okamžitě využila k poznámce:

"Nedělají vám vaše staré kosti problémy při zlézání betonových zídek?!"

"Ach ne, děkuji za váš zájem!" pronesl Michael bezelstně. V duchu se usmál. Přistoupila na hru. Jedna nula pro mne.

Vydali se směrem k domu, kde ji Michael zavedl přímo do kuchyně. Když tam Zer - Jin vešla, spatřila něco, z čeho se jí málem podlomila kolena. Všude, naprosto všude po stole byla rýže! V talířích i miskách, prostě všude. Prudce se obrátila na Michaela a věnovala mu pohled ostrý jako břitva. Hraje si se mnou, pomyslela si. Provokuje.

Michael mezitím došel ke stolu a prohlásil:

"Mám na zítřek pozvaných několik přátel a ti se velmi zajímají o to, co jsem se dozvěděl během svého pobytu v Číně. Chci je překvapit a naservírovat jim pikantní kuře s rýží. Ale ne s ledajakou rýží, chci, aby byla připravena přesně podle čínských tradic. Pomůžete mi? Stačí ochutnat několik těchto vzorků a říct, která z nich se nejvíce blíží originálu. Prosím!"

Zer - Jin byla opět zahnána do úzkých a štvalo ji to. Neměla ve zvyku nechat se přelstít kýmkoli, natož mužem. Naprosto však nevzala v úvahu, že by Michael mohl vědět něco o její minulosti, zkrátka se domnívala, že chce pouze bezelstně pomoci a nic netuší o jejím odporu k této příloze.

Podívala se na něj. Nasadila neústupný výraz.

"Pokud to nesvedete určit, požádám někoho jiného!" prohlásil Michael znenadání.

Zer - Jin sebou cukla a rozlítila se. Ona že něco nesvede? Pche! Rázně přešla ke stolu a vzala do ruky vidličku. Ironicky prohlásila:

"Pokud si chcete před svými přáteli hrát na znalce Číny, měl byste si pořídit čínské hůlky!"

V Michaelovi hrklo a vynadal si do hlupáků. Jak na něco takového mohl zapomenout?! Přesto se nadále tvářil nenuceně a ironickou poznámku zanechal bez odezvy. Zer - Jin nabrala trošek rýže z první misky a vložila jej do úst. Okamžitě ji zaplavila vlna odporu. Nedala však na sobě nic znát a co nejrychleji rýži rozkousala a polkla.

"Tak zaprvé, určitě jim neservírujte rýži ze sáčku!" prohlásila, uchopila misku i s rýží a vztekle jí mrštila do umyvadla. Michael byl ohromen, že i přes hnus, který musela prožívat, poznala, že právě tahle rýže byla ze sáčku. Dále se podivil, že miska mrštěná vzteky do výlevky, se nerozbila.

Zer - Jin mezitím nabrala trošek z dalšího vzorku.

"Hm, celkem ucházející, leč nedovařená! Fuj! Rýži musíte vařit alespoň půl hodiny, správně uvařená rýže má být mazlavá, ne sypká!" opět uchopila talíř a vztekle ho hodila za miskou. Michael stál ve dveřích a pozoroval ji.

Další miska, další vzorek.

"Tahle rýže je dobrá, tu naservírujte! Je sice dovezena odněkud z Evropy, tohle není rýže z Číny, ale z té hrůzy je nejpřijatelnější!"

I poslední miskou vztekle mrštila do umyvadla a rázně se vydala směrem pryč z místnosti. Cítila se podivně vztekle, ale přesto jí to škádlení bavilo. Když Michaela míjela, ten pronesl větu, která ji málem srazila na kolena.

"Děkuji vám za pomoc, Sisi!"

Zastavila se uprostřed místnosti a velmi prudce se k němu otočila. Vyhledala jeho oči a zabodla se do nich pohledem. Nemohla uvěřit tomu, co právě zaslechla. Michael mezitím vstal, připraven čelit bouři. Ta přišla vzápětí. Zer - Jin se k němu rozběhla a chytila ho za klopy saka. On něco podobného čekal a na oplátku ji uchopil za přívěšek, který nosila okolo krku. Byl to podivný kus žuly na vetchém koženém pásku.

"Co jste to řekl?! Jak že jste mě to nazval?!"

"Sisi. Nejmenuješ se tak snad?" začal naoko klidně.

"Jak to víš?! Jak ses to dozvěděl?!" bezmyšlenkovitě přešla z vykání na tykání. Byla bez sebe vzteky, přímo běsnila. Muchlala mu cípy saka a lomcovala s ním.

"Byl jsem za Mistrem a zeptal jsem se. Vím všechno! Sama bys mi to nikdy neřekla a já umíral touhou o tobě něco vědět! Nejsi mi lhostejná, Zer - …"

Nedořekl.

"DOST!!! Zmlkni už! Nechci slyšet ani slovo, ty bezpáteřní kryso!" křičela Zer - Jin vyvedená z rovnováhy.

"A co když nepřestanu mluvit, hm?! Co mi uděláš?! Dáš mi facku?!" zeptal se stoicky klidným hlasem a měřil si Zer - Jin přihmouřenýma očima.

Zer - Jin se opět uměle dostala do klidu a klidně odvětila:

"To není vůbec špatný nápad!" Rozmáchla se a uštědřila mu pořádný políček, až to mlasklo. S Michaelem to smýklo a ve chvíli, kdy letěl na stranu, utrhl náhrdelník ze Zer - Jinina krku. Útok nakonec ustál, tvář ho pálila, srdce překypovalo protichůdnými city.

Zer - Jin mezitím zjistila, že přišla o přívěšek a rozkazovačným tónem na Michaela prskla:

"Vrať mi to!"

Michael zprvu nevěděl, o čem je řeč, teprve posléze si všiml, že náhrdelník drží v ruce. Uchopil ho ještě pevněji a schoval ruku za záda.

"Vrať mi ho!" křikla.

"Ne. Nechám si ho! Alespoň budu mít jistotu, že zase nezdrhneš a budeš mít záminku se sem vrátit a vzít si ho!"

Zer - Jin zbledla vzteky. Výhrůžně procedila mezi zuby:

"Zahráváš si s ohněm! Nezapomínej, kdo jsem! Ono by se ti mohlo taky klidně stát, že se ráno probudíš bez hlavy!"

"Bez hlavy jsem kvůli tobě už hodně dlouho!" pronesl Michael klidně a obešel Zer - Jin ze strany. Ta jen nad jeho odpovědí zalapala po dechu. Mířil do svého pokoje čekat, jak se Zer - Jin zachová. V ruce třímal kožený proužek s přívěskem, který mu každým krokem cinknul o přezku džínů.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Simoňka Simoňka | Web | 30. ledna 2015 v 16:48 | Reagovat

Mike sa nám zahráva s ohňom :-D  :-D pozor Zer-JIn máš silného súpera na hru :-P je to lišiak a kosti vôbec nemá staré počkaj až ho budeš naháňať :-P  ;-)  :-D čertica sa v nej prebudila v tej kľudnej bytosti planie oheň hehe :-D  :-D ešte ešte.. prosím

2 Zuzy Zuzy | Web | 30. ledna 2015 v 17:25 | Reagovat

to je ale pacholek!!!!! :D  :D  :D Tak nejdřív naláká Zer-Jin na pomoc, na baštění rýže, kterou koupil v supermarketu.. ( taky si mohl vzorek koupit v Číně, :-D inu vchlap, nepřemejšlí) a pak jí vytočí tak, že normálně konverzuje i když je vzteklá.. :-D Bože to mě baví, dominantní Michael.. Jo a pokud se o hry týká, tak zapomeň na vdní balonky, akle vím  něčem, po čem by na tisíc procent byla Zer-Jin mimo sebe a z čeho by spadla ze zídky a mohl bys jí křísit..  kdybys sem tam u okna svého pokoje přešel nahatej, to byl fičák.. :D  :D  :D  :D  :D a byla by podmaněná na doživotí! Sakra jsem závislák na tvé povídce.. a chci dalšíííííííííí :-)

3 mjjcreateproduction mjjcreateproduction | 30. ledna 2015 v 21:28 | Reagovat

[1]:
[2]:
Děkuju mockrát holky, Vaše komentáře mě moc potěšily ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama