Melody will never die. Will NEVER die.

Povídka 2015 - kapitola druhá

13. ledna 2015 v 18:15 | MJJcreatePRODUCTION |  Povídka 2015
Děkuji vám za vlídné přijetí a pozitivní kritiku :-) udělalo mi to takovou radost, že ještě dnes přicházím s další "kratinou"! Zer - Jin se pečlivě připravuje na velký den a na Mika je potřeba ještě chvíli počkat :-) možná do zítra :)
Moje maličkost vám děkuje ...Nemohla usnout. Zkrátka nemohla. Neustále se převracela a její mysl ovládala nervozita. Co když zítra zklame? Co když nedokáže splnit to, k čemu ji předurčil Bůh? Stačí jediný chybný krok a oni ji vykáží s hanbou na bedrech. Hanbou, která se nebude týkat jen jí, ale padne i na Mistra. Ne, to se nesmí stát. Myšlenky se jí honily splašeně hlavou. Nesmí je zklamat. Je tady doma. A je považuje za svou rodinu. Není sice přesně taková jako oni, nemá jejich oči, vlasy ani tělesnou konstituci, ale žije tady už 10 let a je jim za mnohé zavázána. Poskytli jí střechu nad hlavou, vzdělání a péči v momentě, kdy přišla o své nejbližší.

Náhle ji zalil půlměsíc světla. Mistr chodil po pokojích kontrolovat, zda všichni spí.

Neuměla se rychle rozhodnout - nechat oči otevřené nebo je zavřít a předstírat spánek? V poslední vteřině se rozhodla pro druhou variantu, ačkoli věděla, že je předem zralá na odpis. Mistra tímto laciným trikem neoklame.

"Ty nespíš, Zer - Jin?" Mistr se přiblížil k jejímu lůžku.

"Ne, Mistře …"

,,Trápí tě něco? Je něco, o čem bych měl vědět?"

Chvilku přemýšlela. Potlačila touhu vyskočit z lůžka a zahrnout Ho tisícovkou otázek. Zakázala si i poprosit o uklidnění. Jediná věc, kterou teď skutečně potřebovala, bylo uklidnit v otázce zítřejší zkoušky. Ale zavčas si to rozmyslela. Poukazovat v tomto společenství na své slabší stránky se nevyplácelo. A ani ji tak nevychovali.

"Ne, Mistře."

"Dobře, v tom případě nechápu, proč nespíš."

Lehká výčitka visela ve vzduchu. Zanechala ji bez odezvy.

"Spi, Zer - Jin, zítra tě čeká náročný den. A já spoléhám na tvůj bezchybný výkon."

Bez jakéhokoli dalšího slova se otočil a se sotva postřehnutelným šustěním šatu zmizel. Po chvilce zmizel i půlměsíc světla. Zer - Jin zůstala potmě se široce otevřenýma očima. Dnes už neusne. To bylo pro tuto chvíli jasné.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Starlight Starlight | E-mail | Web | 13. ledna 2015 v 18:55 | Reagovat

Páni, musí být pod velkým tlakem, ale snad to dopadne dobře, ať už teda uspěje nebo ne. I z neúspěchu se může něco získat ;-)Piš dál, neboj se toho. Každý nějak začínal :-) Dávám si tě do odkazů ;-)

2 Zuzy Zuzy | Web | 13. ledna 2015 v 20:46 | Reagovat

Tak, zní to tak krásně tajemně, chvěju a čekám, kdy na scénu vstoupí Mike, kdy a za jakých okolností, do tý doby prasknu zvědavostí. Prostě umění ovládnout sebe sama je to nejdůležitěší a nejtěžsší, asi se mám co učit :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama