Melody will never die. Will NEVER die.

Povídka 2015 - kapitola osmá

17. ledna 2015 v 22:49 | MJJcreatePRODUCTION |  Povídka 2015
Tak zde je, podle přání. Malé, krátké, ale životně důležité ...

"Zer - Jin?"

Dívka právě seděla v tureckém sedu uprostřed svého pokoje a v rukách třímala objemnou knihu - Podrobná anatomie lidského těla a vliv akupunktury na jeho jednotlivé části. Fascinovalo jí všechno, co mělo co dočinění s přínosem úlevy pro trpící tělo. A také jí nesmírně vzrušovalo, že teď už smí o možnostech pomáhat jiným přemýšlet bez pocitů studu. Mistr se postaral o to, že se stala opět o něco vyrovnanější a sebejistější.

Ve dveřích stál Mistr. Zkoumavě si Zer - Jin prohlížel. Zkrásněla a uvolnila se. Ano, toho chtěl dosáhnout. Ona je přenádherným pávem mezi všemi těmi koroptvemi, ale když pávovi přišlápnete pera, nejdříve se vzteká, pak se podrobí a nakonec zchřadne. Mistr se strachem pozoroval, že Zer - Jin se nacházela na pomezí mezi pokorou a chřadnutím. A to nemohl dopustit. Pokud mu budou hvězdy nakloněny, Zer - Jin jednou převezme jeho školu a bude ona Mistrem pro další generace bojovníků.

"Mistře?" odvětila Zer - Jin a zaklapla knihu.

"Ani se nenadějeme, Zer - Jin, a budeme mít plné ruce práce."

"Cožpak je nemáme už teď? Co se má přihodit, Mistře?"

"Něco velmi zvláštního, Zer - Jin a bude se to týkat tebe."

"Mne?"

Zer - Jin byla čím dál zmatenější. Nesnášela být vedena za nos, milovala přímočarost a rovné zacházení.

"Ano, tebe. Tvůj osud se naplní, Zer - Jin …!"

Nyní byla už doslova vyvedena z míry. Její osud? Její osud je studovat zde a v budoucnu možná využít své umění ku pomoci potřebným. Jiný život neznala a dle toho si vysnila i svou budoucnost.

"Víš, Zer - Jin, co je největší silou bojovníka?" ptal se Mistr tajemně.

"Ano, jeho víra a čestné zacházení."

"To je pravda, ale je ještě jeden element, který je nade všechnu víru i čest …"

"Co je to, Mistře?" ptala se Zer - Jin zaujatě.

"Uvidíš, Zer - Jin. V momentě, kdy naplníš svůj osud, pochopíš!"

V ten okamžik se ozvalo hlasité zabušení na hlavní bránu. Mistr i Zer - Jin unisono otočili hlavu za oním zvukem. Zer - Jin byla překvapená, takhle pozdě v noci jejich školu ještě nikdo nenavštívil, Mistr se tvářil vševědoucně.

"Tak vidíš, Zer - Jin, měl jsem pravdu. Pamatuj si, vždy poslouchej svého Mistra!"

Zer - Jin spojila ruce v náznaku modlení a poklonila se svému Mistrovi, jeho moudrosti i prozíravosti.

Mistr se otočil a šel otevřít dveře neznámým návštěvníkům. Zer - Jin zůstala stát na místě z jednoho prostého důvodu - nebylo jí dovoleno vzdálit se.


*

Mistr otevřel hlavní bránu a rozhlédl se po obličejích příchozích. Poznal, že ani jeden z nich není z této země a že patrně potřebují s něčím pomoci, tvářili se velmi vyděšeně.

"Přeji vám hvězdnou noc, pánové. Co vás přivedlo v tuto hodinu do mé školy?"

Slova se ujal Randy, jakožto hlavní tanečník Michaela Jacksona měl za to, že bude i hlavním řečníkem.

"Dobrý večer, pane. Já sice vůbec nevím, kdo jste, ale úpěnlivě vás žádám o pomoc. Náš šéf před deseti minutami zkolaboval a my nevíme, co mu je."

"A co vás přimělo přijít žádat o pomoc právě mě?"

V tu chvíli do popředí vystoupil Evaldo a zahleděl se na Mistra. Pozdravil ho tradičním čínským způsobem. Mistr pozdrav opětoval.

"Mistře, vím, že nemáte ani nejmenší tušení, kdo jsem, ale vězte, že o vás vím mnoho od svých rodičů, kteří sem často jezdí na dovolené a fascinují je školy bojových umění. Můj přítel je ve vážném stavu a já si ze všech lidí na světě vzpomněl právě na vás. Prosím, pomozte!"

Mistr ustoupil stranou a nechal pány projít. Ti branou pronesli bezvládného Michaela a rychle s ním pospíchali dovnitř. Uvnitř hlavní budovy ho položili na nejbližší lůžko a otočili se na Mistra.

"Nevíme, co se stalo. V jednu chvíli byl jako rybička a v té druhé omdlel. Při pádu rozbil hlavou zrcadlo a patrně se pořezal."

"Mistře, dokážete ho uzdravit? Jsme tu inkognito, nelegálně a nikdo to neví, tak mi prosím neříkejte, že s tím nic nesvedete." Prosil Evaldo.

"Bohužel pánové, obávám se, že tady nic nesvedu." Odvětil Mistr.

Chlapci se na něj zděšeně podívali.

"Bože, to ne! Ne, nevyhánějte nás, omlouváme se, pokud jsme byli hrubí, máme pouze strach …"

"Pánové, nechte mě laskavě domluvit! Říkám, že já sám s tím nic nesvedu, ale vím jistě, že jedna moje studentka si s tím bude vědět rady."

"Studentka?! Jako … holka?!" ptal se Dominic zmateně.

"Pochopitelně, dívka, má nejlepší studentka! Zer - Jin?" zavolal do vedlejší místnosti.

Zer - Jin se na zavolání okamžitě objevila v místnosti. Pohledem přelétla čtyři nervózní muže a na pátém, tom, který bez známek života ležel na lůžku, se pohledem zastavila.

"Mistře?"

"Tady páni tě prosí o pomoc. Jejich přítel před čtvrt hodinou zkolaboval, budeme potřebovat tvé zkušené ruce a chytrou hlavu."

Zer - Jin se uklonila a mávla na dva zřízence, kteří tu noc drželi stráž. Okamžitě se k ní rozběhli a uklonili se.

"Odneste ho do mého pokoje. Opatrně."
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Simoňka Simoňka | 17. ledna 2015 v 23:26 | Reagovat

Zer- JIn zachraňuje Mikovi život to je krásne... ja len jednu vec nemám rada na poviedkach.... vždy končia príliš skoro a to naštve moju zvedavosť :-D  :-D

2 Zuzy Zuzy | Web | 18. ledna 2015 v 11:37 | Reagovat

Takmyslím, že Zer-Jin se naplní sud právě tím, že Mike vstupil do jejího života a Mistr, může mír s ní plány jaký chce.. Mike to zvrátí, teda doufám.. ;-) C bych za to dala, kdyby mi přinesli mika a rovnou do pokoje, :-D  :-D takový kurýrování ještě nezažil:-) ale jsem zvědavá, jako léčbu nasadí a zda její srdce nedostane osudový šok! ♥

3 Starlight Starlight | E-mail | Web | 18. ledna 2015 v 14:17 | Reagovat

Už je to tady :-D Doufám, že si Michael moc neublížil, docela jsem se lekla, že to s ním tak švihlo :-| Ale věřím, že Zer - Jin je opravdu znalá lidského těla a akupunktury, určitě si poradí. A budeme jistě rády, když Michael bude v její péči hooodně dlouho ;-)  :-D
PS: Promiň, že pravidelně nekomentuji, objevili se další noví čtenáři na mém blogu a doháním zase na jejich stránkách resty + i psaní vlastního příběhu si žádá svůj čas, známe to ;-) Jinak se mi to zatím líbí, je to úplně jiné, i kultura, která je kolem hlavní hrdinky, hezké osvěžení, jiné zvyky... Jen tak dál ;-)

4 Nikola Nikola | 18. ledna 2015 v 14:43 | Reagovat

Zajímavé - něco jiného, než to, co jsem doposud s Michaelem četla. :-)
Přeji hodně štěstí a tvůrčích úspěchů při psaní dalších kapitol. Tobě a tvému blogu, jen spokojené čtenáře, kteří se sem budou rádi vracet. :-)

5 mjjcreateproduction mjjcreateproduction | Web | 18. ledna 2015 v 16:37 | Reagovat

[4]: Děkuji ti :-)

6 hanylen hanylen | E-mail | Web | 18. ledna 2015 v 20:13 | Reagovat

Tak trochu podezírám Mistra, že tohle udělal schválně :-D. Že by si on nevěděl rady? Dobře vytušil nějakým šestým smyslem, že Zer-Jin a Michael jsou si souzení a tak je k sobě pěkně postrčil ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama