Melody will never die. Will NEVER die.

Povídka 2015 - kapitola pátá

16. ledna 2015 v 20:25 | MJJcreatePRODUCTION |  Povídka 2015
Vážené dámy, co říkáte na večerní počteníčko s "Goldpantem"? :D já osobně si naleju decku vína, hodím nohy nahoru a jdu pokračovat ve vytváření příběhu mladé Zer - Jin a našeho (mladého pochopitelně) Mika. Tak enjoy dámy a komentujte zapáleně :)
Má maličkost se vám klaní ....Nespal a ani to neměl v úmyslu. Ostatní nechápou, jak se cítí. On spát nepotřebuje. Spánek je jen zbytečná ztráta času. Během těch hodin, co ostatní leží zavrtáni v peřinách, on komponuje a tančí. A vymýšlí nové taneční kroky. Cítil se vítězoslavně. Tu melodii přece jen zachytil. Popsal dvanáct papírových ubrousků a jeden polštář. Chtěl napsat rockovou píseň s baladickým textem. Vznikla z toho skladba z názvem Give in to me. Byl na ni hrdý, ačkoli ještě nebyla nahrána, v jeho hlavě zněla dokonale.

Seděl v tureckém sedu přesně uprostřed svého soukromého tanečního sálu a relaxoval. Úporná dřina při tvorbě nové písně ho vyčerpala. Bolela ho hlava a oči ho pálily, ale cítil se šťastný. Přece jen dokáže vše, co chce a na čem úmorně pracuje. Ať si bulvár píše, co chce, on bude hudební ikonou! On a fanoušci se o to postarají.

"Máš na to. Dokážeš vše, po čem toužíš!" vyřkl do ticha.

Vstal a zaujal taneční pózu. Zkusil si moonwalk a pár typických tanečních kroků. Šly lehce, ačkoli ho záda pobolívala. Ve víru tance se mu téměř zcela dařilo na bolest zapomenout. Ale na co se mu zapomenout nedařilo, byla Frankova slova: "Tak si najdi děvče!" Copak on by snad nechtěl? Samozřejmě, že ano. Je nepochybně skvělé mít takové úspěchy, ale o něco méně skvělé je nemít je s kým sdílet. Prázdné místnosti jeho honosného sídla a možnost poklábosit tak maximálně s mikrofonem. Představa nic moc.

Lidem však nevěřil a ženám speciálně ne. Ženy jsou prchlivé a příliš konzervativní a úzkoprsé. Nechtěl ženu z francouzského dramatu, uvzdychanou a věčně se slzami na krajíčku. Chtěl ženu rozvernou, co leze po stromech, má smysl pro humor a nezjančí se, když si zlomí nehet nebo udělá oko na punčoše. Chtěl ženu tajemnou, která v něm vyvolá fantazii a touhu a ne takovou, která na sebe na první schůzce vše vyžvaní a nakonec se před ním začne i odhalovat. Bohužel měl zkušenosti pouze s druhým popsaným typem žen a ty ho nudily a často přiváděly k šílenství.

Rychle vstal ze země. Na tohle nechtěl myslet. Má dost jiných starostí - například dokončení turné Bad. Zbývaly už jen tři státy, ale to ho nijak neuklidňovalo. Tři státy rovná se tři odlišná časová pásma a to znamená, že minimálně další týden si bude moci nechat o spánku jen zdát. A to nemluví o tom šílenství všude kolem. Proč jen ho nenechají chvíli na pokoji? Živě si představoval svou limuzínu, na kterou se jak sarančata slétnou všichni ti lidé a budou se všemožně snažit probýt dovnitř. Auto se kymácí, pneumatiky kvílí a on hypnotizovaně hledí na fanoušky, kteří v ruce třímají propisky a památníky. Uvědomí si, že je možná jen otázkou času, kdy místo propisovacích tužek budou z kapes bund vytahovat pistole. Vzpomněl si na Johna Lennona. Ten si také po poslední chvíle myslel, že to, co fanoušek vytahuje ze saka, bude tužka …

Zavrtěl hlavou. Teď není čas na to přemítat o životě, je vhodná chvíle připravovat se na koncert v Londýně. Přešel k rekordéru a stiskl tlačítko Play. Z reproduktorů se ozvaly první tóny jeho skladby Smooth criminal. Ach bože, jak tuhle písničku miluje! Nemůže se jí nabažit, pro něj nepředstavuje problém pustit si ji třeba 10x za sebou. A za to vděčí Quincymu.

Jakmile vlezl do okna,

Zazněl zvuk - hlasitě!

Přišel do jejího apartmánu
Na koberci nechal skvrnu od krve
Utíkala pod stůl
Mohl by se dívat, jak není schopná se bránit. Tak utekla do ložnice
Zakopla, to byla její zkáza

Annie, jsi v pořádku?
Tak, Annie, jsi v pořádku?
Jsi v pořádku, Annie?
Annie, jsi v pořádku?
Tak, Annie, jsi v pořádku?
Jsi v pořádku, Annie?
Annie, jsi v pořádku?

Byla jsi zbitá
Byla jsi udeřená - klidným zločincem

Zpíval a tančil, co mu síly stačily. Celé vystoupení zakončil prudkým zastavením v piruetě. Hudba naráz dozněla a on se sesunul k zemi a oddechoval. Záda ho ani nezabolela. Cítil se být připraven na další koncert.*

"Zer - Jin?"

Jako by její jméno někdo volal z nesmírné dálky. Pomalu otevřela oči. Ani netušila, že otevírání očí může dát takovou práci. S námahou zvedla hlavu a rozhlédla se. Zjistila, že leží na břiše do půl těla nahá. Rychle se chtěla posadit, ale v pohybu ji zabrzdila prudká bolest v zádech. Se syknutím se opět položila zpět do výchozí pozice.

"Zer - Jin?"

Otočila se za hlasem a spatřila Limu - Baje, kterak sedí vedle jejího lůžka a ustaraně ji pozoruje.

"Mubaji, co se stalo?"

"To ten trest, nevzpomínáš si? Dostalas pět ran bičem za chybu, které ses dopustila během zkoušky."

Zer - Jin si okamžitě vybavila Mistrův nekompromisní výraz v obličeji a dva zřízence, kteří přišli trest vykonat. Pětkrát zasvištěl bič vzduchem a pětkrát dopadl na její záda. Snažila se nevydat hlásku, ale nepodařilo se jí to. Zajíkala se a slzy jí tekly z očí proudem. V tu chvíli všechny nenáviděla. Sebe za to, že udělala tu zbytečnou chybu a teď za ní platí, Mistra za to, že on slitování neměl a i Limu - Baje, který se jí zastával.

"Ano, samozřejmě, vzpomínám si." Prohlásila Zer - Jin dutě.

"Jak se cítíš?"

"Jako pokaždé po nějakém takovém trestu. Rozbolavěle a vztekle. Připadám si nehodna studovat toto vznešené umění, když v první opravdu důležité chvíli zklamu!"

Limu - Baj neodpověděl. Posunul ruce směrem k Zer - Jininým zádům. Zděšeně sebou cukla a i přes bolest se odvrátila.

"Co hodláš udělat?" ptala se tiše, výhružně.

"Jen ti chci vyměnit hojivý obklad!" odpověděl Mubaj zmateně.

Chvíli přemýšlela a pak se vrátila do původní polohy, na dosah jeho rukou. Limu - Baj opatrně sňal obklad z jejích zad, bolelo to.

"Jak to vypadá?" ptala se Zer - Jin.

"Není to tak hrozné. Zahájil jsem léčbu poměrně včas. Zůstane ti jen pět jizev tenkých jako hřbet papíru."

Přikývla. Limu - Baj namočil obklad do bylinné tekutiny a opět jej rozprostřel na Zer - Jinina záda. Přivřela oči úlevou.

"Nesmíš si nic vyčítat, Zer - Jin." Řekl Mubaj.

"Ale vyčítám." Prohlásila.

Tiše vzdychl a postavil se, měl se k odchodu.

"Spi, Zer - Jin a příliš se nehýbej. Kdybys něco potřebovala, zavolej."

"Co když mě neuslyšíš? Mohu v tom případě vstát?"

"Ne, nevstávej! Uslyším tě, ať budu kdekoli!"

"Děkuji, Mubaji." Zašeptala.

Otočil se a bez dalšího slova odešel.


P.S.S. Všimly jste si, že se snažím, aby se oba hlavní hrdinové v mém příběhu pořádně vyspali a ani jednomu se nechce?! Smějící se
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Zuzy Zuzy | Web | 16. ledna 2015 v 20:58 | Reagovat

Prostě Zer - Jin  a Michael jsou k sobě jako svoření a už teď nějak propojení i když  sobě nevědí, jsem zvedavá, jaká cesta je svede dohromady, a co na to Mistr,  i když nemám ho ráda :-D je moc krutý. No a Mike, by si Zer - Jin  mohl vymeditovat a né, že to s nímnejdřív sekne a pak bude hledat pomoc alternativní medicíny u Mistra a neb jehožačky, která vládá všechny byliky, který by mu mohli pomoct:-)
P.s. jsem zvedavá kdy se vyspí, ale až budou spolu tak těžko!! :-P Taková bylina ještě nevyrostla,aby dala zaspat v Michaelově blízkosti. :D

2 mjjcreateproduction mjjcreateproduction | Web | 16. ledna 2015 v 21:05 | Reagovat

[1]: Tak teď jsi na to kápla! A nejsi od pravdy daleko :-P

3 Zuzy Zuzy | Web | 16. ledna 2015 v 21:09 | Reagovat

[2]: Tak to mi ani neříkej :-D teď nebudu spát já!!! :-D  :-D  :-D  :-D

4 mjjcreateproduction mjjcreateproduction | Web | 16. ledna 2015 v 23:01 | Reagovat

[3]: Tak to jsi třetí člověk, kterej nespí :D ale hlavně keep calm, než se setkají, ještě nějaká voda uplyne :-)

5 Simoňka Simoňka | Web | 16. ledna 2015 v 23:37 | Reagovat

budú spať iba spolu.. ani afrodiziaká nikto potrebovať nebude :-P  :-P  :-P  :-P nech sa už stretnú prosííím :-?  :-D  :-D  :-D  :D  :-P

6 hanylen hanylen | 17. ledna 2015 v 0:42 | Reagovat

Krásně napínavé, dva příběhy, dva osudy, které se nakonec propojí. Michael a Zer-Jin mají hodně společného - především tvrdou výchovu i tresty. Také mi ten Mistr připadá krutý, jen opravdu silný člověk je schopný neobrátit tohle v sobě v nenávist. Michael měl zase tu samé pocity z Josepha.
P.S. Zuzy s tou bylinkou to byla trefa :-D :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama