Melody will never die. Will NEVER die.

Povídka 2015 - kapitola první (zahřívací kolo)

13. ledna 2015 v 12:44 | MJJcreateProduction |  Povídka 2015
Toto je opravdu pouze zahřívací, kraťounké kolo. Jde o to, jak se vám to bude číst a jak moc budete chtít přidat další pokračování :-) má maličkost se vám poroučí ...
Byl chladný srpnový večer. Procházela se po trávě, jejíž stébla se orosila večerní vláhou. Měkce došlapovala a počítala hvězdy. Nepoznala ani jedinou, hvězdy na obloze Říše středu mají odlišná jména od těch, která si pamatovala. Nijak ji to nevzrušovalo, vlastně se na hvězdy ani nesoustředila. Celou svou energii vkládala do toho naučit se správně dýchat. Zítra má zkoušku u Mistra a nesmí zklamat. Ani jeho, ani sebe.

Nádech. Zdržet dech. Zlehka položila chodidlo do trávy a otočila se o 180°. Výdech. Spojila ruce v náznaku modlení a přiklekla na jedno koleno. Nádech. Narovnala se a zvedla jednu nohu ohnutou v koleni. Výdech. Nádech. Výdech. Snažila se oprostit od všech myšlenek a soustředit se na to vydržet takto bez pohnutí co nejdéle. Vydržela asi tak 4 minuty, přesně řečeno do té doby, než se z dálky ozvalo zavolání.

"Zer - Jin!"

Na vteřinu její mysl ovládla panika. Panika z toho, že se lekne, cukne sebou a upadne. Ale naštěstí si včas uvědomila, že na něco takového, jako je panika, tu zkrátka není prostor a proto se s tím vyrovnala mnohem elegantněji. Ještě jednou se zhluboka nadechla, položila nohu na zem a v nesmírným klidem v hlase odpověděla:

"Hned jsem tam!"

Ještě chvilku postála a se zavřenýma očima se kochala Chu - pejským vzduchem. Pak se pomalým krokem vydala domů.

Uvnitř už na ni čekala Šen - Žen, její blízká přítelkyně a důvěrnice. Usmály se na sebe a pozdravily jedna druhou mírným úklonem.

"Zer - Jin, cos dělala venku takhle pozdě? Víš přece, že ven smíme nejpozději, když je Měsíc pět palců nad obzorem! Teď je nejméně osm palců."

"Ale Šen - Žen, cvičila jsem si sestavu na zítřejší zkoušku a maličko jsem se zapomněla."

"Ale kdyby se to dozvěděl Mistr …"

"Tak bych dostala pět ran holí, já vím. A zasloužila bych si je. Nicméně budu věřit v jeho dobrotivost." Prohlásila Zer - Jin a spiklenecky na Šen - Žen mrkla. Ta se jen mírně začervenala a s tichým šustěním šatů odcupitala pryč.

Zer - Jin si vzdychla a vydala se do svého pokoje. Musí se na zítřejší slávu pořádně vyspat.

Zde začíná příběh mladé dívky Zer - Jin, učednice tradičního čínského bojového umění Wuhan.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Zuzy Zuzy | Web | 13. ledna 2015 v 13:09 | Reagovat

Bezvadně se to čte, úplně mě to chytlo! Je to zase trchu z jinéh soudku a to se mi moc líbí, velice čtivé. Pokačuj, žádný hrc prc:D to je totiž nejlepší začátek a tudiž je motivace pokračovat!! Tak směle do toho, moc tvé povídce přeju hodně spokojených čtenářů a blogu dluhou životnost!! ♥

2 Nick Nick | Web | 13. ledna 2015 v 13:41 | Reagovat

Děkuju moc :-) taky bych si přála, aby se to líbilo, jen nemám zkušenosti s propagací blogů :D

3 Zuzy Zuzy | Web | 13. ledna 2015 v 13:50 | Reagovat

[2]: Neděkuj, já ráda♥ Líbit se bude.. nebála bych se! A propagaci, dej odj¨kaz Haničce a zanech komentář u holek, který mám třeba já v oblíbených a oni se slítnou, neboj. držím palce :-)

4 hanylen hanylen | 13. ledna 2015 v 17:02 | Reagovat

Moc pěkný začátek, úplně odnese do jiné krajiny. Je to zajímavě a opravdu slibné. O tomhle světě nic nevím, typovala bych nejdřív Japonsko, tak jsem zvědavá. Má to určité napětí, rozhodně pokračuj.. ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama