Melody will never die. Will NEVER die.

Povídka 2015 - kapitola sedmá

17. ledna 2015 v 15:31 | MJJcreatePRODUCTION |  Povídka 2015
Tak dámy, osud se naplňuje, už zbývá jen malinkatý krůček a osudy se propletou :-) nezabijte mne za tento díl, je nutný pro posunutí děje. Zajisté pochopíte, proč jsem musel Bad world tour posunout do Pekingu a nenechat ho v Tokyu, on by přejezd z Tokya do Číny byl přecejen složitější a náš Emdžej by to nemusel už přežít :D :D
Má maličkost se vám klaní ...
Peking, Bad world tour, 1988

Michael stál ve své šatně a připravoval se na poslední píseň dnešního koncertu - na Man in the Mirror. Všichni se na tuto skladbu těšili, dokonce i maskéři, tanečníci a vokály, ale on ne. Tedy, byl by se těšil, tu píseň miloval. Jen kdyby mu nebylo tak špatně. Celý koncert odehrál se zatnutými zuby, točila se mu hlava, zvedal se žaludek a nohy měl jak z vaty. Divil se, že byl vůbec schopen při Billie Jean stoupnout na špičky. Potil se a lesklá stříbrná kombinéza se mu lepila na tělo, které bylo ledové jak kra. Takový stav ještě nezažil. Možná by se na sebe i zlobil, že nejel na 200%, ale na to mu příliš hučelo v uších a rozostřovalo se vidění.

"Miku!" do místnosti vstoupila Karen. "Za tři minuty na scénu."

"Ano." Hlesl sklesle.

Karen přistoupila ke křeslu a sedla si do něj.

"Kdybys jen viděl ty lidi! Burácí a hysterčí, omdlívají a padají jako švestky v parném létě! Frank napočítal, že dneska jich popadalo snad 5000!" výskala Karen, úsměv od ucha k uchu.

Michael si v hlavě odpočítával vteřiny do doby, než vyjde na scénu. 180, 179, 178, 176 … v hlavě jakoby měl staré kukačkové hodiny, které odpočítávají s ním. Každá vteřina rovnala se tupému úderu zevnitř do spánku. Zavřel oči.

150, 149, 148, …

"Ukaž, kouknu se ti na ty ruce!" vstala Karen.

"Budu mít košili s dlouhými rukávy!" namítl slabě.

"To sice ano, ale taky si v zápalu euforie svlékneš košili z jednoho ramene a to by mělo být zamazané."

Poslušně si nechal zkontrolovat ruce, soustředil se na to, aby nezvracel nebo neomdlíval.

60, 59, 58, 57 …

Vstal a kouknul do zrcadla. Z toho na něj hleděl cizí člověk. Ztrhané rysy, bledý v obličeji, tmavé kruhy pod očima … jak je možné, že si toho nikdo nevšiml?!

30, 29, 28, 27 …

Diváci začali burácet. Zazněly tóny Man in the Mirror, teď už se čekalo jenom na něj. Těsně před odchodem si pomyslel, že pravděpodobně bude ten 5001., který se dnes bude poroučet k zemi. Vybavil si titulní stranu bulvárního plátku: Michael Jackson omdlel na svém vlastním koncertě. Je to narcis, až hanba!

Vylezl na pódium, v tu chvíli omdlelo dalších asi 10 lidí. Popošel k mikrofonu, v duchu se pomodlil a začal zpívat:

Chystám se udělat změnu
alespoň jednu v životě
bude to hodně dobrý pocit.
Udělám to jinak, udělám to správně

Zrovna když si upravuji límec
na mém oblíbeném zimním kabátu,
vítr ovívá mou mysl.
Vidím děti z ulice,
které nemají co jíst.
Kdo že to jsem, jsem snad slepý?
Abych předstíral, že nevidím, co potřebují

Léto jim nepomůže,
rozbité hrdlo lahve
a jedna lidská duše...
Jdou jeden za druhým ve
větru, chápete?
Protože nemají kam jít.
A proto chci, abyste věděli

Já začínám člověkem v zrcadle.
Žádám ho, aby změnil svůj přístup.
A žádná zpráva nikdy nebyla jasnější,
Jestli chceš ze světa udělat lepší místo,
podívej se sám na sebe, a pak udělej změnu.

Plně se položil do hudby a snažil se zapomenout na to, jak mu je. Tančil a zpíval a poprvé za celá ta léta se proklínal, že právě vystoupení k této písni udělal tak dlouhé. Lidé křičeli a výskali a vokály se plně soustředili na to, co nejvíce mu vyhovět.

Zakončil píseň větou: Make that change! a bez dalších slov odcházel do zákulisí, kde se zavřel ve své šatně. Potřeboval vydýchat ten zážitek i uvědomění, že hudba protentokrát nepřebila jeho bídný stav. Nestačila na to. Celou tu dobu se soustředil jen na to neomdlít a dokončit to! Nemohl zklamat fanoušky, nemohl zklamat kapelu ani tanečníky. Hlavně nikdy nezklam diváky, říkával mu otec.

Do šatny vtrhli jeho tanečníci a začali ho o překot objímat.

"To bylo fantastické, Miku!" začal Randy. (Randy Allaire)

"Nic takového jsem dlouho nezažil!"

"Miku, proč nic neříkáš? Máš nás zkritizovat, jak jsme byli nebo nebyli dobří! Máš to za sebou!! Vydělal jsi majlant a lidi tě milují!" pokračoval Evaldo. (Evaldo Garcia)

Michael se k nim otočil čelem. Sotva stál na nohou.

"Děkuji vám, přátelé, byl to nezapomenutelný zážitek. Jsem velmi spo … !"

Větu ani nedokončil, před očima se mu zatmělo a jako podřezaný kmen padal směrem dozadu. Než si tanečníci stačili uvědomit, co se vlastně děje, dopadl tvrdě zády na stolek s líčidly a hlavou rozbil nástěnné zrcadlo. Sesunul se v bezvědomí k zemi, za střípcích zrcadla ulpěla jeho krev.

"Michaeli!!!" zakřičeli tanečníci unisono. Seběhli se k němu a hromadně ho zvedli ze země.

"Co budeme dělat?! Proboha, já jsem přece tanečník a ne lékař!"

"Jeden tým doktorů je venku!" křikl Dominic.

¨"Jo, ale ten se stará o 6000 omdlelých diváků. Krom toho, tohle by se asi jen tak na veřejnost dostat nemělo, ne?" zeptal se Randy nesměle.

"Tak co budeme, u všech svatých, dělat?"

"Moment, mě teď něco napadlo!" zvolal Evaldo. "Támhle za rohem bydlí jeden dobrý přítel mých rodičů, s tímhle si určitě bude vědět rady a nikdo se o tom nedozví."

"Je spolehlivý?"

"Naprosto!"

"Jak je to daleko?"

"10 minut jízdy autem!"

"Tak to zkusíme. Randy, přistav auto k zadnímu vchodu a kapele řekni, ať ještě chvilku něco hrají, odvedou tím pozornost diváků."

Zvedli Michaela do náruče a bezvědomého ho odnášeli pryč zadním vchodem, bez vědomí kohokoli a velmi ilegálně. V tu chvíli ani netušili, jak neuvěřitelně riskují. Nebo možná tušili, ale nezáleželo jim na tom. Neustále měli před očima šmouhu od krve, která ulpěla na střepu rozbitého zrcadla. Chtěli prostě pomoci příteli a nic jiného je v tuto chvíli nezajímalo.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Zuzy Zuzy | Web | 17. ledna 2015 v 16:35 | Reagovat

Bože, je mi úzko s toho jak trpěl a přesto jel na doraz a ještě omdlí a natluče si záda. Kd nevidí tvrdou dřinu za tím, aby balil lidi je slepý a Miku drž se, myslím, že zlomový bod v tvém životě se blíží :-)

2 mjjcreateproduction mjjcreateproduction | Web | 17. ledna 2015 v 20:19 | Reagovat

Drahé dámy, vy jste nějak zapomněly komentovat :D že by vás Michaelovy trable natolik rozlítily, že se z toho nemůžete vzpamatovat? :P

[1]: Ano Zuzy, Mik si musí projít takovým menším peklíčkem, aby ho osud mohl taky odměnit :) ačkoli nevím, zda Zer - Jin bude zrovna za odměnu :D

3 Zuzy Zuzy | Web | 17. ledna 2015 v 20:42 | Reagovat

[2]: já bych mu udělal peklíčko s láskou a né takový moc drsný.. a Zer-Jjin, roztaje, jako každá, není to jen ta disciplinovaná žačka, která ano sem, ano tam,  má kořeny jinde a na to spoléhám. :-D

4 Simoňka Simoňka | Web | 17. ledna 2015 v 21:31 | Reagovat

Prosím nech je v poriadku :-(  :-( ách bože MIke... ten si vytrpí... Zer-Jin pomôž mu :-) pls ďalší dielik

5 hanylen hanylen | 17. ledna 2015 v 22:56 | Reagovat

Tak živě popsané, až se tají dech. Neumíme si asi ani představit, čím kolikrát Michael prošel - i když by cepovaný a trénovaný. Riskoval hodně, no ale správná pomoc musí přijít včas. Ještě se to asi zamotá, než se setkají se Zer-Jin. Jsem moc zvědavá ;-).

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama