Melody will never die. Will NEVER die.

Povídka 2015 - kapitola sedmnáctá

25. ledna 2015 v 11:07 | MJJcreatePRODUCTION |  Povídka 2015
Tak, tento dílek je vlastně o ničem, pouhá spojovačka :-) večer možná přihraju díl o něco zajímavější :-)
Druhý den se Zer - Jin probudila velmi brzy. Ty dvě hodiny spánku jí spíš uškodily, než pomohly. Usnula až k ránu, celou noc balila a přemýšlela. Nejprve měla na Mistra nehorázný vztek. Věděl moc dobře, že jí Michael není lhostejný a kolik práce jí dalo vytěsnit ho alespoň částečně ze své hlavy, a přesto jí posílá tak blízko k němu. Postupně její horká hlava zchladla a ona začala uvažovat racionálně. Usoudila, že Mistr vlastně učinil správně, když jí vybral právě toto uplatnění. Je přece úplně jedno, u koho bude dělat Šedou eminenci, důležité je, že bude někde prospěšná. Dokázala si to nalhávat celou půlku noci, zatímco balila své věci. Jako první se pustila do balení bylinek, bez nich se cítila jen poloviční. Pečlivě každou uložila do měšce a stáhla stužkou. Dále se velmi dlouho a velmi soustředěně zabývala svým mečem. Očistila jej od Mistrovy krve, nabrousila jej a vyleštila. Zasunula ho do zlaté pochvy a i s ní byl uložen do podlouhlé skříňky opatřené zámkem. Uložila ji do kufru k bylinám. Poté si složila skromnou zásobu oděvů a bot a na postel si rozložila své jediné civilní šaty - úzké černé kalhoty a sněhobílou košili. Ulehla a snažila se usnout. Podařilo se jí to až nad ránem a dvě hodiny po usnutí již byla opět vzhůru.

Vstala a oblékla se. Cítila se v civilních šatech jaksi nesvá. Byla zvyklá na volné hábity, nikoli na tento úzký střih. Ošívala se a cítila se nervózně. Přistoupila k zrcadlu a upletla ze svých předlouhých hnědých vlasů puritánsky pevný cop. Hleděla na sebe do zrcadla a samu sebe propalovala černýma očima, ve kterých šlo panenky jen těžko rozeznat.

"Zer - Jin?" ozvalo se zdola z haly. Srdce se jí rozbušilo. Už je čas.

Naposledy se prohlédla v zrcadle a vydala se směrem pryč z pokoje. Kufr prozatím ponechala na svém místě. Odsunula levou polovinu dveří a narazila na Limu - Baje, v jehož tváři se zračil nesmírný smutek. Překvapeně na něj hleděla a ještě více vyvedená z míry se cítila, když ji zničehonic objal. Svíral ji pevně, velmi pevně. Zprvu nechala ruce volně svěšené podél těla, poté zlehka položila drobnou ruku na jeho plece.

"Ach Zer - Jin. Nastal čas rozloučení. Posílají mne do Evropy."

"A obor tvého uplatnění?" zeptala se Zer - Jin.

"Žádný není. Mám si nějaký najít sám."

Zer - Jin se od Limu - Baje odtáhla a zamračeně se mu zadívala do očí.

"Mistr ti nevybral obor tvé práce?!"

"Ne. Nepodařilo se mi ho porazit při zkoušce. Neztrestal mě smrtí, ale tím, že mě posílá bezprizorného pryč."

Zer - Jin se ještě více zamračila. Bylo jí Limu - Baje líto, ale proti rozhodnutí Mistra se nedalo nic dělat.

"A co ty, Zer - Jin?"

"Amerika. Mistr ze mě chce mít Šedou eminenci."

Limu - Bajovi se oči rozšířily překvapením. To byla ta nejvyšší hodnost, které může čerstvý absolvent dosáhnout. Usmál se na Zer - Jin.

"Moc ti to přeji, Zer - Jin. Jsem na tebe nesmírně hrdý. Pojď, Mistr tě očekává."

Oba vstoupili do obrovské vstupní haly, kde čekal Mistr. Uklonili se mu. Mistr si zkoumavě prohlížel Zer - Jininu tvář. Hledal v ní stopy smutku, popřípadě nenávisti k jeho osobě. Bál se, že se v Zer - Jin spletl. Že správně neodhadl dívčiny křehoučké city, které chovala k jeho americkému příteli a kterým se tak nesmírně bránila. Nevyčetl v jejím obličeji však ani zrnko nenávisti nebo zášti. Tvářila se pokorně a lehce nervózně. Usmál se v duchu. Ano, přesně takto by se tvářit měla. Není tak lhostejná. A čím více citu v ní naroste, tím dravěji bude pro dobro milované osoby bojovat.

"Máš sbaleno, Zer - Jin?"

"Ano, Mistře."

"Limu - Baji, opusť tuto místnost. Ty nejsi hoden býti zasvěcen do tajemství!" pronesl Mistr chladně.

Limu - Baj se zatvářil provinile a jal se s úklonami opouštět halu.

"Chci, aby zůstal, Mistře!" pronesla tiše Zer - Jin.

Mistr se na ni ostře podíval.

"Zer- Jin?!"

"Je to můj partner v boji, moje druhá polovina. Co mám vědět já, smí vědět i on."

Limu - Baj se zastavil a zíral na Zer - Jin s výrazem nezdolného a neutuchajícího vděku.

"Dobrá, Zer - Jin. Jak myslíš. Jistě je ti známo, proč jsme se zde sešli."

"Ano, setkat se s osobou, která mě dopraví na místo určení."

"Přesně tak. Tak tedy, tamhle stojí." Mistr ukázal za Zer - Jinina záda, ke dveřím. Zer - Jin se pomalu otočila. Ve dveřích, ležérně opřen o obrubeň, stál zavalitý muž s culíkem a doutníkem zasunutým v koutku úst.

"Zdravím vespolek!" zahuhlal Frank DiLeo.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Zuzy Zuzy | Web | 25. ledna 2015 v 11:56 | Reagovat

chápu Zer-Jin i její rozpaky, opouští vlastně svoji jistotu i domov, to na čem si zakládala a co si vybojovala a to doslova, je jasné, že Limu - Baj chová k Zer-Jin city hlubší než je přátelství a ona by ho mohla přibrat sebou a nebýt jen šedou eminencí.. A Sám Frank přijel, no to bude fofr,rovnou na Neverland, snad není tak velkej, aby se tam ti dva nepotkali i když Zer-Jin, jistě umí i to být neviditelná :-)

2 Starlight Starlight | E-mail | Web | 25. ledna 2015 v 20:46 | Reagovat

Aháá :-D Sympaťák Frank Dileo na place :D Musím říct, že ten souboj v minulém díle se mi moc líbil. Dobře popsané ;-) Nemůžu se dočkat až se Michael setká se svojí "Šedou eminencí" :-) Netušila jsem, že Zer - Jin má slabost pro Michaela, vypadala tak uzavřeně a teď to pomalu vyplývá na povrch :-P Těším se na další díl ;-)
PS: Vím, že nekomentuji každý díl, ale čtu všechno, neboj ;-)

3 mjjcreateproduction mjjcreateproduction | 25. ledna 2015 v 20:57 | Reagovat

[2]: Jojo, děkuju za komentář :-) Michael se ještě se Zer - Jin pořádně zapotì :-) já se ostatně při popisu některých scén taky občas zapotim :-D

4 hanylen hanylen | E-mail | Web | 26. ledna 2015 v 0:49 | Reagovat

Jů, Frank s culíčkem. :-D A Zer-JIn se pomalu a jistě začne seznamovat s docela jiným světem. Uvnitř je vlastně ráda, že bude Michaelovi nablízku i když ji nesmí spatřit. Mistra jen tak neoblafne a sebe také ne. :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama