Melody will never die. Will NEVER die.

Povídka 2015 - kapitola šestá

16. ledna 2015 v 23:52 | MJJcreatePRODUCTION |  Povídka 2015
Drahé dámy, když tak pěkně komentujete a prosíte (a taky proto že jsem dneska napsala asi 10 stran textu), tak vám sem takhle na noc hodím ještě kousek, aby se ten úsek, který zbývá mezi Zer - Jin a Mikem zas zkrátil :D kdo ví, třeba na sebe narazí už zítra :P who knows :)
Zer - Jin ležela na svém lůžku, zády vzhůru. Rány ji neskutečně bolely. Chvílemi jí připadalo, jakoby jí je Limu - Baj potřel mastí z kopřiv. Křivila tvář v bolestném šklebu pokaždé, když se jen o trochu pohnula. Přesto se snažila soustředit spíše na tu fyzickou bolest, než na duševní. Hořký pocit zklamání ovládal její mysl. Je přece vynikající bojovnice, proč jen musela selhat takto laciným způsobem? Nejsi jako oni Zer - Jin, našeptával její mozek. Oni se pro boj narodili, jejich rodiče byli bojovníci a předali to cele svým dětem. Ty ses narodila v jiné zemi, na jiném kontinentě a rodičům, kteří pravděpodobně ani netušili, že něco jako bojové umění vůbec existuje. Jsi jiná, zvláštní! Zněl v její hlavě posměšný hlásek. Jsi divná …. Dost!! Okřikla ten hlas v duchu. Nejsem divná, jsem jen lepší! Lepší než oni! A dokážu to. Budu nejlepší bojovnicí Wuhanu, jakou svět kdy spatřil. A své umění využiji k něčemu užitečnému, například …

Do místnosti vešla Šen - Žen. Přistoupila k Zer - Jinině lůžku a přiklekla.

"Jak se cítíš, Zer - Jin?"

"O mnoho lépe, děkuji Šen - Žen."

Šen - Žen na Zer - Jin zírala s těžko potlačovaným obdivem.

"Děje se něco, Šen - Žen?"

"Jsi hrozně statečná, Zer - Jin! Já bych tohle nikdy nedokázala!"

"O čem to mluvíš?!"

"No to jak ses chtěla zastat trpícího i když jsi věděla, že tě stihne Mistrův hněv … to bylo úžasné!"

Zer - Jin se velmi snažila vnímat tuto lichotku s radostí, ale podivně se jí to nedařilo. Spíše se cítila jako by Šen - Žen stoupla spolu s ní na místo, kde je velmi tenký led. Asi se obě dvě vykoupou v ledové vodě.

"Ale Šen - Žen, to bylo …" vykrucovala se.

"Co?" nedala se mladinká dívka odbýt.

"Byl to reflex."

"Ano, správně Zer - Jin, byl to reflex." Ozvalo se za Zer - Jininými zády. Zer - Jin se jen málokdy dala vyděsit, proto velmi pomalu otočila hlavu za hlasem. Stál tam Mistr a shlížel na obě ženy ze své výšky 190 cm.

Šen - Žen se zatvářila nadmíru vyděšeně a pokorně, neslyšně se zvedla a s úklonami odšustila pryč. Její místo po pravé straně Zer - Jininy postele zaujal nyní Mistr. Zer - Jin si sotva postřehnutelným pohybem ruky skryla dekolt. Tato situace pro ni byla poněkud choulostivá.

"Jak se cítíš, Zer - Jin?"

"Lépe Mistře."

"Hovoř pravdu!" zaburácel znenadání. Zer - Jin se leknutím zježily chloupky na krku. Nejistě si Mistra prohlížela. Zdál se nervózní a podezíravý.

"Tak mluv, Zer - Jin a mluv popravdě."

"Je mi o mnoho lépe, jen záda kromobyčejně pálí." Vypravila ze sebe s takovým klidem, jakého byla v tu chvíli schopna.

Mistr přikyvoval.

"Ano, Zer - Jin, to je součást tvého trestu."

Zer - Jin se na Mistra zmateně zahleděla.

"Ano. Velmi pečlivě jsem o tobě přemýšlel a stále dokola si přehrával scénu z tvé zkoušky. Usoudil jsem, že po 10 letech intenzivního odnaučování tě některým citovým přežitkům bude nejlepší, když zvolím opačnou taktiku. Budu tě těmto přežitkům naopak učit. Teprve tehdy z tebe vychovám dokonalou bojovnici, přirozenou a ničím neomezenou."

Zer - Jin si Mistra prohlížela se smíšenými pocity. Ještě nikdy se nestalo, aby Mistr ustoupil ve svých požadavcích a vyšel svému učni vstříc.

"Ano, Zer - Jin, nepochybně jsi zmatena a věz, že ani mě toto ustupování nečiní zvláštní potěšení. Nicméně musím neustále dokola opakovat, že jsi má nejlepší studentka a byla by sebevražda, pokud bych z tebe vychoval patvora s pokrouceným charakterem. Pokud jedna má oběť zajistí, že budeš ozdobou mé školy a navíc na mne budeš i v dobrém vzpomínat, pak tu oběť přinesu rád."

Zer - Jin se v oku zatřpytila jediná slza. Slza vděku. Usmála se na Mistra a ten si teprve nyní naplno uvědomil, jak jeho citově vyprahlá a řádem se vždy řídící Zer - Jin dokáže na tváři vykouzlit nádherně vlídný a hřejivý úsměv. Zapsal si jej do paměti i do srdce, věděl, že dalšího úsměvu se od Zer - Jin jen tak nedočká.

"Málem bych byl zapomněl, Zer - Jin. Tvůj trest se právě skončil a toto, myslím, nebude nadále potřeba." Pokračoval Mistr a sňal z jejích zad obvaz, pod jehož dotekem zažila taková muka. Jakmile látku sundal, bolest okamžitě zmizela. Zer - Jin se na Mistra podezřívavě zahleděla.

"Ta látka byla zlehka omočena v jodovém výtažku, který sice při kontaktu s pokožkou nesnesitelně štípe, nicméně je naprosto neškodný."

Zer - Jin zašeptala:

"Chcete tím říct, že rány jsou již zhojeny?"

"Nepochybně, Zer - Jin. Proto bych tě nyní vyzval, aby ses oblékla a připravila."

"Na co, Mistře?"

"Za několik hodin nás někdo uctí svou vzácnou návštěvou a tvoje ruce a znalosti nám budou neobyčejně vhod."

"Vy někoho očekáváte, Mistře?"

"Neočekávám nikoho, ale to není důkazem toho, že se někdo skutečně neobjeví! Věř svému Mistrovi, Zer - Jin!" (že by? Že by už se schylovalo?! :P)

Zer - Jin se mezitím celá zabalila do prostěradla, uklonila se Mistrovi a zmizela v koupelně.

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Simoňka Simoňka | Web | 17. ledna 2015 v 0:31 | Reagovat

ty si sa teda rozbehla... toto mám rozprávku na dobrú nocku.. a prosím nech tá vzácna návšteva je Michael :-P  :-P to by bol zločin keby že nie :-D  :-D

2 Zuzy Zuzy | Web | 17. ledna 2015 v 11:57 | Reagovat

Houby Mistr, normální vůl je to!!:-) Jako dá jí obklad tak aby jít ještě víc bolelo? No to se mi snad jen zdá, proč jí tak trýzní, za co ?Chce, aby byla stejně krutá jako je on?  A co ta zmínka o jeho oběti, má to být snad Zer-Jin? Hraje si s ní i ostaníma,nevím co sleduje, ale jw to mistr přetvářky! A ta jeho náhlá vlna pochopení se mi nelíbí, hraje si s ní.. ale na to setkání se těším, je jasný kdo vzácný přijde :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama