Melody will never die. Will NEVER die.

Povídka 2015 - kapitola šestnáctá

24. ledna 2015 v 13:00 | MJJcreatePRODUCTION |  Povídka 2015
Drahé dámy, další dílek je tu :-) Zuzy, mělas jako obyčejně pravdu a správně jsi odhadla situaci :-) máte se na co těšit, stejně tak i Mik :-)
Má maličkost se vám klaní ...
Zer - Jin bojovala s Mistrem už dlouhých 30 minut. Nic těžšího doposud nikdy neabsolvovala. Mistr se zdál být nadmíru klidný a pečlivě promýšlel každý atak. Zer - Jin byla zpočátku mírně roztěkaná a nesoustředěná. Čím více se snažila ponořit do boje, tím více jí hlavou probíhaly splašené myšlenky. Na Michaela, na jeho pobyt zde, na svůj život před nástupem do této školy, na Limu - Baje, který ji očividně miloval a také na Mistra a na to, že za několik dalších okamžiků vyřkne název místa a náplně jejího budoucího působení a ona se bude muset naposledy přizpůsobit a poslechnout.
Myšlenky jí vířily nekontrolovatelně hlavou a ona nebyla schopná zaměřit veškeré své smysly na boj. Výsledkem toho byl nerovný souboj. Mistr se otočil o 360° a silně udeřil svým mečem do toho Zer - Jinina. Fyzikální reakce byla tak silná, že se Zer - Jin prudce zakymácela a málem meč upustila. Jenže to nesměla, pokud nechtěla v příštím okamžiku čelit neozbrojená Mistrově meči, což by pro ni znamenalo jistou smrt. Vší silou tedy meč udržela, nicméně síla Mistrova úderu ji odhodila o pět metrů dál, kde narazila zády na zeď a s polohlasným vyjeknutím se sesunula na zem na jedno koleno. Oči klopila do země a prudce oddechovala.
"Dnes nejsi ve své kůži, Zer - Jin!" podotkl Mistr nepříjemným hlasem a obcházel kolem dívky pomalým krokem. "Správně bych tě měl za takovýto mrzký výstup ztrestat!"
Zer - Jin věděla, že trest by v tomto momentě neznamenal několik ran bičem, ale smrt. Setnuli by jí hlavu. Naprosto klidně by ji zabili na místě. Zer - Jin se do mysli vkrádala představa kutálející se lidské hlavy, její hlavy, a zbytek těla sesunující se bizarně k zemi. V tu chvíli v jejím nitru vyrostla obrovská masa vzteku. Zuřivost jí přímo lomcovala a nová vlna odhodlání vymetla z její hlavy poslední zbytky nejistoty. Použij svou hlavu k myšlení, Zer - Jin! Nabádala se v duchu. Použij ji, dokud ti ještě sedí na ramenou!
Pomalu vstala, ruce volně svěšeny podél těla, v té pravé pevně svírala jílec Sokolího letu. Pomalu ruku zvedla a zakotvila ji ve vzduchu asi na úrovni klíční kosti. Levou rukou spojila s pravou a nyní cele objímala jílec svého meče, jehož čepel skvěla připravena za její hlavou. Pohlédla na Mistra, který již stál též připraven.
"Ještě není konec, Mistře! Dokud mám všechny části svého těla pohromadě, není konec." Zašeptala výhružně.
Třikrát se pomalu nadechla a vyrazila proti Mistrovi. Nyní jí nepoháněla ani pravidla, ani poslušnost, nýbrž pouhý vztek. Zdálo se, jakoby se jí usadil v rukách. Vší silou se rozmáchla a čepelí meče mířila přímo na Mistrův krk. Ten však uhnul a čepel na poslední chvíli od svého krku odrazil. Ozval se cinkot kovů, velmi hlasitý. Útok Zer - Jin byl velmi agresivní, stejně neoblomný byl Mistrův odraz, oba meče se v rukou svých majitelů rozvibrovaly. Zer - Jin vyšvihla salto a dopadla měkce na obě nohy, meč horizontálně nad hlavou. Vibraci čepele Sokolího letu cítila až v útrobách. Otočila se čelem k Mistrovi a dvěma prsty přejela přes čepel. Hypnotizovala Mistra pohledem svých černočerných očí, ze kterých létaly jiskry.
"Podrobíš se, Zer - Jin!" zamumlal Mistr a opět se připravil k boji.
"Nikdy!" zašeptala Zer - Jin a vyrazila proti němu. Do poslední chvíle to vypadalo, že Zer - Jin povede tento atak při rozběhu a tím ho také ukončí. Mistr si to alespoň myslel. Zer - Jin však doběhla těsně k Mistrovi a než ten stačil cokoli vymyslet, odrazila se nohama od země a prolétla vzduchem nad Mistrovou hlavou. Dopadla na nohy, otočila se a než Mistr stačil tasit, rozmáchla se mečem a sekla jej do ruky. Mistrova tvář se zkřivila spíše překvapením než bolestí. Pohlédl na svou ruku. Zer - Jin dokončila otočku a zastavila čepel meče přímo na Mistrově krční tepně. Stačilo nezastavit rozmach včas a Mistrova hlava by se kutálela po zemi. Mistr stál prkenně, z levého ramene mu do hábitu prosakovala krev a na tepajícím krku cítil ostrý tlak. Byl vyveden z míry.
Zer - Jin odsunula meč z Mistrova dosahu a zkušeným chvatem jej velmi rychle zasunula do zlaté pochvy, kterou nosila zavěšenou na zádech. Prudce oddechovala. Mistr přistoupil k Zer - Jin, poklonil se jí a obřadně složil svůj meč k jejím nohám. Poklekl.
"Lipej - Pej se klaní své přemožitelce Zer - Jin." pronesl velmi hlasitě. Zer - Jin též poklekla, rozhodnuta vyslechnout si verdikt.
"Zer - Jin …" začal Mistr. "Vybral jsem ti místo tvého budoucího uplatnění."
Zer - Jin tiše naslouchala. Dech se jí pomalu uklidňoval.
"Slíbil jsem to již nepřímo našemu příteli, tomu, o kterého ses před několika dny tak svědomitě starala."
Zer - Jin zvedla prudce hlavu a zadívala se na Mistra.
"Vybral jsem tě jako ochránkyni jeho osoby i jeho domova. Budeš Šedou eminencí!"
Zer - Jin se zamotala hlava. Teprve před několika minutami složila svou poslední zkoušku a Mistr pro ni okamžitě vybere ten nejvyšší možný post.
"Šedou eminencí?" opakovala opatrně.
"Ano. Strávil jsem s tím mužem několik chvil a dozvěděl jsem se, že má obrovský dům a že je neustále ohrožován násilím. Usoudil jsem, že potřebuje někoho, kdo se vyzná ve všech světových uměních boje a také někoho, kdo má jednu nevyčíslitelnou vlastnost."
"A to?"
"Umí být neviditelný! Nebude o tobě vůbec vědět Zer - Jin a přesto bude v naprostém bezpečí."
Zer - Jin uvažovala. Zprvu byla okouzlena a vzrušena z toho, že jej znovu spatří. Nyní se ale dozvěděla, že jej spatřit nesmí, pokud má mít její úkol smysl.
"A když odmítnu?"
"Zer - Jin, je to rozkaz. Poslední rozkaz, který ti kdy udělím a jsem si jistý, že ty ho splníš!"
Zer - Jin si vzdychla a uklonila se Mistrovi. Bylo rozhodnuto. Splní to, o co je žádána.
"Výborně, Zer - Jin. Včera jsem hovořil s jedním mužem, který k našemu příteli patří, přijede sem pro tebe. O této věci budou zpraveni pouze tři lidé - já, ty a onen muž."
Zer - Jin se znovu uklonila a pomalým, rozvážným krokem se vydala do svého pokoje. Chystala se balit na cestu.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Simoňka Simoňka | Web | 24. ledna 2015 v 15:03 | Reagovat

Veľmi zaujímavý a napínavý diel. Čo takto pokračovanie? Som asi až priveľmi zvedavá :-) veľmi pekne a pútavo píšeš :-) pokračuj len tak ďalej

2 Zuzy Zuzy | Web | 24. ledna 2015 v 18:16 | Reagovat

Ty vole !:-D Zer - Jin, žes ten meč zastavovala, on by tě nemilosrně sejmul, jestli ty jsi měla vztek, tak já mám větší sakra větší, OROVSKEJ!!! Jako šedou eminencí, kterou Mike nesmí spatřit, co jí jako rozkazuje, když žije jen díky tvému milosrdenství, a Mistr, pchee.. sleduje jen svůj zájem, svoje ego, který mu Zer-Jin, pocuchala. Prostě holka, tak ti řeknu, jako v hlouby duše nesouhlasíš s "mistrem" a jednáš podle svého svědomí, tak si od něj nenech kecat, ty jsi VÍTĚZ ZKOUŠKY! Tedy MISTR !!!!
Takže jestli jsi nedokázala zapomenout na Mika, tak mu budeš ochránkyní, proti tomu nic nemám, naopak, kutalející hlavy např. Bashira by se mi líbila:D :D ale ty musíš být hodně vidět, aby Mike netrápil, stejně tě vycítí svým smyslem, tak šup, šup, ať jsi na Neverlandu!!!♥

3 hanylen hanylen | E-mail | Web | 24. ledna 2015 v 19:56 | Reagovat

Uf, to jsem si oddechla. Mistr přeci jen Zer-JIn ušetřil nejvyššího trestu a ona také zastavila meč. Á, tušila jsem, že se ocitne na Neverlandu. Ale že jako neviditelná, to musí být těžký úkol takže jsem zvědavá jak dlouho bude trvat než rozkaz poruší :-D. No, jak píše Zuizy, pár "hlaviček" by se hodilo z Mikovy blízkosti odstranit... ;-)  :-P

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama