Melody will never die. Will NEVER die.

Povídka 2015 - kapitola třináctá

21. ledna 2015 v 22:10 | MJJcreatePRODUCTION |  Povídka 2015

Dny ubíhaly a Michaelovi už bylo natolik dobře, že vstal a začal v noci chodit po místní škole. Fascinovaly ho velké místnosti, které byly často vybaveny pouze dřevěnou lavicí a koberečkem. Byl naprosto unešený tímto prostředím. Velmi často sledoval Zer - Jin při tréninku a nemohl se na to umění boje vynadívat. Upřímně, nemohl se vynadívat především na ni. Byla tak lehká, vítr byl jejím velkým přítelem. Létala vzduchem, předváděla salta a otočky, uměla s tělem věci, které si lze těžko jen představit, natož je vidět. Byla na ní však vidět nervozita. Termín poslední zkoušky se rychle blížil. Ale to ho v tuto chvíli netrápilo tolik, jako to, že dnes již bude muset odejít. Odjet domů. Protáhl svůj pobyt z plánovaných sedmi dnů na deset a nyní už bylo opravdu na čase vrátit se a dát některé kariérní záležitosti do pořádku. Nechtělo se mu. Chtěl zůstat a poznávat místní zvyky. O tom, že z tohoto místa prýštila nezdolná inspirace pro písně, ani nemluvě. Nosil v hlavě náměty na šest písní a zdálo se, že další na sebe nenechají dlouho čekat. Chtěl však zůstat i kvůli Zer - Jin. Tajemné dívce, která si v sobě nosila mnohá tajemství, a on by je rád znal. Nezdálo se však, že by byla ochotna je s kýmkoli sdílet. Byla večernicí, ranní rosou - jen co se objeví, tak zmizí. Chodila neslyšně, s hlavou skloněnou k zemi, s rukama ukrytýma v nekonečných rukávech hábitu.

Zamrkal. Naposledy se podíval po Zer - Jin, která právě vysmekla perfektní salto vzad, a otočil se k odchodu. Chtěl ještě zajít za Mistrem a o něčem s ním pohovořit.

Procházel právě chodbou, když tu se za jeho zády ozval Mistrův hlas:

"Chtěl jste se mnou hovořit?"

Lekl se a cuknul sebou. Pomalu se otočil a nevěřícně na Mistra shlížel.

"Jak jste to věděl?!"

"Ne nadarmo mi říkají Mistr. Číst myšlenky je prioritní výsadou každého Mistra. Bez umění číst myšlenky nevychováme ani jediného bojovníka."

Michael zaujatě poslouchal.

"Ach, Mistře, nikdy nebudu moci dostatečně vyjádřit svou vděčnost za to, že jste se o mě postarali. Mé díky nebudou nikdy stačit!"

"Neděkujte mne, poděkujte Zer - Jin, ta se uvolila o vás starat."

Sotva postřehnutelně si vzdychl. Už se chystal říct, že Zer - Jin by byl děkoval do konce života, kdyby o to stála. Neřekl však nic.

"Dostatečný vděk nevyjádřím asi nikdy, ale toto by snad škole mohlo pomoci." řekl a podával Mistrovi několik papírů.

"Co je to?"

"Smlouva o koupi pozemku. Pozemek přiléhající k této škole je nyní váš. Koupil jsem ho pro vás."

Mistr na papíry chvíli zíral a potom zvedl pohled k Michaelovi.

"Pane, my vás nepřijali proto, abychom pak očekávali jakékoli odměny. Přijali jsme vás tu z čistě humánních pohnutek."

"Já vím a nikdy bych to nebral jako podplácení. Přesto to přijměte jako dar, udělá mi to ohromnou radost."

Mistr se pousmál a uklonil se.

"Dobrá tedy, přijímám. Vězte ale, že vám nezůstanu nic dlužen. Vymyslím způsob, jak se vám odvděčit."

"Ach, to ne. Nedělejte si škodu! Nechci žádné dary!"

"O darech nemluvím. Mluvím o něčem, o čem možná ani nebudete tušit, že máte, a přesto vám to přinese štěstí!"

Michael se zatvářil zmateně, ale to už ho Mistr vyprovázel ze dveří a před odchodem mu ještě řekl:

"Pokud budete někdy potřebovat mou pomoc, přijďte. Kdykoli. V této škole budete vítán!"

"Děkuji, Mistře!" řekl Michael a uklonil se tradičním čínským způsobem.

Michael těsně před odchodem narazil na Zer - Jin. Tvářila se nenuceně, přesto mohl spatřit, že se jí na tváři mihl stín smutku.

"Zer - Jin, velmi by mě potěšilo, kdybyste mě navštívila na mém ranči v Neverlandu." Začal tiše.

Bez odpovědi. Pouze si ho prohlížela.

"Velmi by mě potěšilo vás znovu vidět." Podotkl těsně předtím, než nastoupil do vozu, který ho měl odsud odvést.

Zer - Jin se mu uklonila a prohlásila:

"Pokud si to budete skutečně přát, možná se vám to splní …"

Ozvalo se zabouchnutí dveří od auta a vrat na hlavní bráně Wuhanské školy bojových umění. Zer - Jin se ladně vyhoupla na zídku a pozorovala odjíždějící auto. V srdci ji hlodal smutek. Nevěřila, že se ještě někdy potkají. Ona má své povinnosti zde a on jistě doma, v Americe. Krom toho, podle toho, co slyšela od Mistra, je to neobyčejně zaneprázdněný člověk. Ten na ni zapomene, jen co odsud odcestuje. Byla si tím jistá. Mírně ji to podráždilo, odrazila se od zídky a vyšvihla salto vzad. Dopadla měkce na obě nohy a rázně se vrátila do budovy, kterou považovala za svůj domov.
P.S. Touto kapitolou zakončuji první část příběhu :-)
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 mjjcreateproduction mjjcreateproduction | 22. ledna 2015 v 13:25 | Reagovat

Dámy, čekám netrpělivě na Vaše komentáře! :-)

2 Zuzy Zuzy | Web | 22. ledna 2015 v 15:03 | Reagovat

Tak Miku, zdržel ses, jen c to šlo, jsem si jistá, že by sis Zer-Jin,přibalil sebou, uchvátila tě tajemstvím, které bys rád odhalil, bdivuješ jí nejen prto co umí, ale to jaká je a to ti nedá zapmenout. Zer-Jin, nepodceňuj našeho Majkýho :-) aní sílu jeho přání. Třeba Mistr vymysl pro tebe zkoušku, jet za ním na Neverland a ochutnat i okolní svět než je ten v klidu tvé školy a to by byla ta největší zkouška pro tvé srdce, jsem si jistá, že tam by ti přemety a akrobacie bojového umění byly k ničemu, leda.. bys dělal Mikovi ochranku a to by bylo něco.. křeká dívka, která případnému narušiteli nakope.. p... :-DTvůj smutek tě Zer.Jim, přivede zase k Mikovi blíž , protože o rozhodně nezapomene a navíc tvé schopnosti by se mu mohli hodit, lépe než cokoliv jiného..  pro začátek. Tak netrpělivě čekám, kdy vás dva zase svede osud dohromady.. Přiznám se, že mi bylo líto, když Mike odešel a to obouch.♥

3 hanylen hanylen | E-mail | Web | 22. ledna 2015 v 20:01 | Reagovat

Teda, číst myšlenky, to je zajímavé - takového člověka bych se bála. :-D  Mistr dostal, co si tolik přál ke své spokojenosti a věřím i tuším, že rozloučení Mika a Zer-Jin nebude nadlouho. ;-). He, he, Zuzy by tu povídku mohla psát zfleku :-P

4 mjjcreateproduction mjjcreateproduction | Web | 22. ledna 2015 v 20:55 | Reagovat

[2]:Děkuji Zuzy a musím dopředu trošku podotknout, že jsi velmi velmi blízko skutečnosti, co se týče Michaelovi a Zer - Jininy budoucnosti :-) :-) máš obrovský dar vcítit se do myšlení a do možných variant :-)

[3]: Přesně tak, ale číst myšlenky je na jednu stranu výhodné a na tu druhou "vo hubu" :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama