Melody will never die. Will NEVER die.

Michael Jackson - Král popové nejčernější hodiny by Lisa D. Campbell

27. února 2015 v 14:21 | MJJcreatePRODUCTION |  Překlady knih a článků (ÚRYVKY)
Michael Jackson - Král popové nejčernější hodiny
by Lisa D. Campbell
Kniha Lisy Campbellové Michael Jackson - Král popové nejčernější hodiny navazuje tam, kde její předchozí kniha Michael Jackson - Král popu skončila. Detailně popisuje kariéru Michaela Jacksona vrcholící jeho úsilím vyvrátit image plachého člověka, jak jej ukazují média. Začal s tím v roce 1993, kdy odstartoval ohromný řetězec událostí, započatý vystoupením na inauguračním ceremoniálu prezidenta Billa Clintona. Následovalo dechberoucí vystoupení na Super Bowlu a onen řetězec vygradoval 90 minutovým interview s Oprah Winfrey. Nakonec vše zakončilo předávání Grammy Awards, kde řekl, že "on a Janet jsou skutečně dva odlišní lidé!" Byl jedním z lidí, kteří se neustále umisťovali na předních příčkách, co se týkalo výher nějakých cen. Byl velkým vítězem American Music Award, Soul Train Awards a World Music Awards. Byl jmenován hudební legendou, vyhrál Grammy Legend a byl historicky prvním příjemcem Lifetime Achievement Award pod záštitou Guinessovy knihy světových rekordů. Dostal se do Síně slávy Muzea Guinessových světových rekordů. Ten rok odehrávající se v duchu nevídaných úspěchů, byl vystřídán obdobím odporného a nechutného zvratu - stal se obětí tvrzení o pohlavním zneužívání dětí.
Ačkoli se neustále a konstantně snažil upozorňovat na svou naprostou a neotřesitelnou nevinu, stal se objektem nevídaného přívalu mediálních ataků a agresivity. Každý jeho pohyb a jeho motivy byly diskutovány na každém kroku, Michael Jackson přes to všechno stále a neúnavně dokazoval, že skepse v tomto směru je zbytečná. V této knize je popsána ona "posedlost médií" tímto příběhem, jejich nezájem o fakta, ale snaha posuzovat událost pouze z hlediska senzacechtivosti a s jasným cílem rozmetat na kusy osobnost tak ohromného formátu, jakou Michael Jackson nepochybně byl.
V této knize jsou použity úryvky a informace z dokumentů uložených v Kongresové Knihovně Spojených států amerických. Lisa D. Campbell
V momentě, kdy se rok 1993 stal pro Michaela Jacksona extrémně úspěšným rokem, velmi brzy se situace obrátila a z roku 1993 se stal rok bolestivý a plný tragických okamžiků jeho života. Většina lidí se od něj odvracela v momentě, kdy je nejvíce potřeboval. Řada blízkých přátel byla nápadně tichá a mlčenlivá, média však nehodlala polevit ve své neoblomné snaze vyrobit z toho skandál. Nejen obyčejní zaměstnanci, ale dokonce i blízcí členové rodiny se nemohli dočkat, až z toho (z něho) vytřískají rychlé prachy. Byli zde ale i tací, kteří stáli na straně Michaela Jacksona vytrvale po celou dobu toho "nechutného bordelu" - a byly to miliony oddaných fanoušků. Ráda bych využila této příležitosti a poděkovala všem jeho fanouškům za jejich neochvějnou podporu. Speciální poděkování patří i těm, co Michaela Jacksona podporovali veřejně, k těm patří:
James Alsop, Jeremy Alsop, Florence Anthony, Lori Byler, Johnnie Corchan Jr., Frank DiLeo, Sandy Gallin, Berry Gordy, Adrian Grant, Jackie Jackson, Janet Jackson, Jermaine Jackson, Joseph Jackson, Katherine Jackson, Randy Jackson, Rebbie Jackson, Tito Jackson, John H. Johnson a Robert Johnson z Jet magazínu, Quincy Jones, Jerry Kramer, MTV, Paul McCartney, Majestic Magnificent, Steve Manning, Carole Nowicki, Michael Peters, Amanda Porter, Shannon Reeves z NAACP, Alfonso Ribeiro, Teddy Riley Audrey Ruttan, Maximilian Shell, Liz Smith, Sony Music, Bruce Swedien, J. Randy Taraborrelli, Tatiana Thumbtzen, Raul Velasco, Howard Weitzman, Jeanne White-Ginder, DeWayne Wickman, Norman Winter a Stevie Wonder.
A obrovské pokorné poděkování patří osobě, která Michaelovi ukázala hloubku a význam přátelství - Slečně Elizabeth Taylor.
Tato kniha je psána s obdivem a láskou ke Králi popu - Michaelu Josephu Jacksonovi. Udělal jsi svět lepším místem.
"Nenech nikoho, aby tě donutil padnout na zem. Udrž si víru!"
Glen Ballard
Siedah Garret
Michael Jackson
Speciální poděkování patří všem, kteří mi s touto knihou pomohli. Jsem Vám velmi vděčna za vaši lásku, vaše rady a pochopení ve chvílích, kdy to bylo pro mne těžké a bolestné vidět někoho, kdo mě tak velmi zajímá a ke komu mám tak blízko, trpět a být pronásledován.
Johne, děkuji za tvou lásku, péči a pochopení. Miluji tě.
Mami, tati, děkuji, že mi stále věříte. Miluji vás.
Michele, ta restaurace, kterou jsi mi doporučila, je skvělá! Nikdy bych tu knihu bez tebe nedokončila! Mockrát ti děkuji.

OBSAH
  1. PŘEDMLUVA
  2. KAPITOLA PRVNÍ - MICHAEL MLUVÍ
  3. KAPITOLA DRUHÁ - MJ FOREVER
  4. KAPITOLA TŘETÍ - 17. SRPEN 1993
  5. KAPITOLA ČTVRTÁ - "NECHOVEJTE SE KE MNĚ JAKO KE ZLOČINCI!"
  6. KAPITOLA PÁTÁ - AŤ ŽIJE KRÁL!

PŘEDMLUVA
Michael Jackson se poprvé seznámil s prací Lisy D. Campbellové během roku 1993, kdy propagovala svou knihu Michael Jackson - Král popu. Obdržel kopii této knihy, která se nacházela v mé kanceláři. Byl ohromen její prací a velmi vděčně přijal její nevídanou snahu a přesné vyjádření všech faktů. Stejně tak se snažíme nyní uspořádat tuto Předmluvu tak, aby dostala celou knihu na novou úroveň.
Lisa se pokusila v této knize podat fér přehled všech událostí, které nastaly, když byl Michael Jackson krutě a nespravedlivě obviněn a stal se bezbrannou obětí mediální "brutální vraždy" jeho osoby. Dlouho jsme byli obětí smyšlených pověr a lží médií, ale naprosto jsme nebyli připraveni na to, co se tehdy skutečně událo.
Michael zakusil tak hluboké ponižování a kruté zacházení, se kterým jsem se do té doby nikdy nesetkal. Ta obrovská tíseň, kterou zažíval v té době, pro něj znamenala sotva snesitelné fyzické i psychické vyčerpání. Všechno to ale překonal - pomáhalo mu k tomu uvědomění vlastní neviny i nezdolná víra v Boha.
Michael to všechno překonal díky své nevídané víře a také díky smrtelně vážné oddanosti jeho fanoušků a podpoře nejbližších přátel. Ta ohromná láska a podpora, kterou dostával od fanoušků, zaplnila jeho srdce a mysl natolik, že se s hrůzami, které prožíval, vyrovnával daleko lépe.
Jeho cílem bylo rozdávat lásku a podporu dětem. Děti jsou nejskvělejším zdrojem neustálé radosti. To byla jeho součást, která se nikdy nezměnila.
Michael věděl, že jeho fanoušci jsou vždy s ním a že vždy budou chápat a sdílet jeho bolest. Je jim za to nadevše vděčný. Všechny své fanoušky miluje.
BOB JONES - víceprezident Michael J. Jackson Production
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Ja Ja | Web | 27. února 2015 v 22:04 | Reagovat

Nádherne napísané. Vyzerá to na veľmi zaujímavú knihu. :-)

2 mjjcreateproduction mjjcreateproduction | 27. února 2015 v 22:37 | Reagovat

[1]: Děkuji mnohokrát :-) ano, je nesmírně zajímavá - především mě hřeje u srdce, že paní Lisa D. Campbellová očividně stojí na Michaelově straně a píše o něm hezky.

3 hanylen hanylen | E-mail | Web | 27. února 2015 v 23:09 | Reagovat

Krásně napsané a opravdu mě to zaujalo. Odhaduji tak trochu, že ta realita, kterou musel Michael projít je už podle textu ještě horší, než někdo z nás tušil.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama