Melody will never die. Will NEVER die.

Povídka 2015 - kapitola třicátá

15. února 2015 v 10:46 | MJJcreatePRODUCTION |  Povídka 2015
Milé dámy, přicházím s dalším dílkem - dalo by se říci oddechovým, ale Zer - Jin neví, co znamená oddych a proto opět provokuje :-) přeji příjemnou zábavu :-) Vaše Domi.

Jako první se probudil on. Otevřel pomalu oči a několikrát zamrkal. Díval se chvíli zmateně do stropu, nějakou dobu nemohl přijít na to, kde je. Potom si uvědomil, že je ve svém zahradním domě a vzpomněl si na včerejší noc. Potutelně se usmál a pohlédl na místo vedle sebe. Spatřil spící dívku, svou Zer - Jin, kterak klidně oddychuje. Celým tělem ležela na své straně lůžka, pouze prsty levé ruky měla propletené s těmi jeho a položené na jeho hrudi. Otočil se na bok čelem k ní, její ruku stále svíral v té své. V okamžiku, kdy se otáčel, otevřela dokořán oči, byť se snažil být co nejtišší. Do očí se mu vbodl pohled těch jejích zraků, černých jako uhel. Prohlížela si ho zkoumavě a mlčky.

"Dobré ráno, lásko." zašeptal oddaně. Povytáhla jedno obočí. Chvíli si ho soustředěně měřila, poté pronesla:

"Dobré." Vlasy měla rozprostřeny po polštáři, sáhla po nich, shrnula je do celistvého pramene a uložila úhledně zpět na polštář. Michael se naklonil a chtěl ji políbit. Zer - Jin však mírně odklonila obličej a nastavila mu svou tvář. Ze zamýšleného vášnivého polibku se stalo letmé políbení na tvář. Michaela to překvapilo a znervóznělo. S šokovaným výrazem ve tváři opět ulehl. Zer - Jin se mezitím ovinula povlakem a sedla si. Mlčky ji pozoroval. Po chvíli vstala a vytratila se v koupelně. Zaslechl zvuk tekoucí vody. Když vypnula sprchu, osmělil se a zavolal na ni.

"Stalo se ti něco?!"

Chvíli se nic neozývalo, poté Zer - Jin vyšla z koupelny a zmateně na něj pohlédla.

"Mě? Proč by mělo?"

"Že jsi náhle taková … odtažitá! Udělal jsem včera něco zle?" ptal se s úzkostí v hlase. Zer - Jin se mírně pousmála.

"Neudělal jsi nic špatně, jen není na škodu připomínat, že ve skutečnosti jsem od přirozenosti nesdílná."

Michael se tvářil zmateně. Nerozuměl té náhlé změně nálady. Cítil se mizerně.

"Nechápu to. Ještě před několika hodinami jsi byla ta nejvřelejší osoba pod sluncem, a teď … zase stavíš bariéry!"

Zer - Jin popošla k posteli a shýbla se. Ze země zdvihla Sokolí let, který včera upustila. Pevně sevřela jílec v dlani a pohlédla na Michaela.

"Stále o tobě nic nevím. A ty o mě také ne. Nemohu si být jistá, že beze zbytku přijmeš všechny aspekty mé nátury, aniž bys mne potom za některé odsuzoval."

Michael se posadil v posteli a dále si Zer - Jin měřil zmateným pohledem. Stála v záři ranních paprsků, které do domku pronikaly oknem, rozpuštěné vlasy jí spadaly do obličeje a v pravé ruce svírala meč, který jí sahal až ke kotníku. Na sobě měla temně modré hakami, v pase přepásané silných páskem, který dal vyniknout její štíhlé postavě. Vypadala jako bohyně boje, nezkrotná a odhodlaná. Vypadala skvostně. Přesto se teď Michael musel soustředit pouze na to, jak rychle dokáže změnit přístup - z vřelé starostlivé bytosti se v mžiku může stát osoba odtažitá nebo dokonce výbojná. Musel si dávat velký pozor.

"Ale, Zer - Jin, o čem to mluvíš?! Jaké aspekty tvé nátury? Vždyť tě znám už dost dlouho, znám tě!"

V Zer - Jin hrklo a po zaznění slov "znám tě" přimhouřila oči.

"Ne, to se tedy mýlíš! Neznáš mě! Vůbec nevíš, čeho jsem schopná!" zašeptala výhružně.

Michael vykulil oči překvapením. Zdá se, že je ještě spousta věcí, které o Zer - Jin neví.

"Mistr mě sem poslal, abych tu dělala Šedou eminenci! A víš, co má v popisu práce Šedá eminence?!" šeptala hlubokým hlasem.

"Co?"

"Má svého vyvoleného chránit! Přede všemi a za každých okolností! Zajistit, aby se tomu dotyčnému nic nestalo!"

Michael nasucho polkl. Netušil, co má říci.

"Za každých okolností! I kdyby u toho měl položit život! Chápeš mě už?!"

Sotva postřehnutelně přikývl. Byl vyděšený a nesvůj.

"A nebo …" pokračovala. Zvedl hlavu a čekal další pecku do hlavy. "Anebo vzít život tomu, kdo by vyvolenou osobu nějakým způsobem ohrožoval!" dokončila.

"Ale Zer - Jin …!" vyjekl nevěřícně. "To snad … nemůžeš myslet vážně!"

"Myslím to smrtelně vážně! A teď je rozhodnutí na tobě - chceš skutečně, abych byla s tebou a ochraňovala tě nebo je ti to silně proti srsti a chceš, abych odešla?!"

Michael prudce zvedl hlavu a probodl Zer - Jin pohledem. Začal dostávat vztek.

"Tak na tuhle otázku ses mě měla zeptat, když jsi sem jen tak napochodovala a ne teď! Copak nevidíš, že je pozdě?! Na nějaké odchody koukej rychle zapomenout, nebo se nakrknu já a připravím tě o život sám! A budeš mít po eminencování!" prskal nabručeně.

"Tak to řekni!" vyzvala ho tlumeně.

"Co jako?!"

"Řekni to, chci to slyšet!"

"MILUJU TĚ, STAČÍ?!!!" vyprskl vztekle, v nitru v něm však byla malá dušička, bál se, aby mu věřila a přece jen neodešla. Zer - Jin se usmála a přešla ke kufru. Vytáhla z něj zlatou pochvu na svůj meč a přehodila si ji přes rameno. Zvedla pravou ruku s mečem a ten zasunula do pochvy. Poté přešla k posteli, k té straně, na které seděl Michael, sklonila se a políbila ho.

"Já tebe taky. Hleď mě nikdy nezradit s žádnou pipkou, nebo … nebo tě fakt sejmu!" prohodila americkou hantýrkou. Michael se neudržel a vyprskl smíchy.

"To se neboj! Teď to teda určitě nehrozí, dneska jdu na celý den do studia!"

"Bude pršet." prohodila Zer - Jin znenadání. Michael se zrovna zvedal z postele, nyní se na okamžik zarazil.

"Co prosím?"

"Bude pršet!" zopakovala zasněně.

"Jak to můžeš vědět?!"

"Svědí mě jizvy … věř své eminenci a vezmi si deštník! Bude pršet!"

Repliku "bude pršet" zopakovala vždy naprosto stejným zasněným tónem, bylo to až děsivé. Michael se mírně otřásl, a aby se zbavil nepříjemného pocitu, hlasitě pronesl:

"Tak jo, vezmu si deštník! Co budeš dělat ty?"

"Přestěhuji tyhle své věci do hlavní budovy … smím?"

"Budu jenom rád. A propos - nechceš mě večer navštívit ve studiu?!

Zer - Jin na něj pohlédla.

"Ovšem." pronesla prostě. Michael se zářivě usmál.

"Dobrá, večer kolem sedmé tě vyzvednu!"
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Zuzy Zuzy | Web | 15. února 2015 v 19:50 | Reagovat

N, Miku, dávej bacha, aby tě nesejmul blesk s čstého nebe, Zer-Jin dodrží slovo a dostojí slib, na tvém místě, konec muchlání se s fanynkama.. :-D Ale řekla bych, že deštník nosíš furt, tak žádnej problém ;-)

2 Starlight Starlight | E-mail | Web | 16. února 2015 v 15:17 | Reagovat

Jejda, kdyby byl ke mě můj milý taky odtažitý hned po ránu, nevstávalo by se mi teda dobře... Uvidíme, jestli tohle Michael na Zer - Jin jednou změní ;-) párkrát by se s ním taky mohla potulit, nebo ne? :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama