Melody will never die. Will NEVER die.

Povídka 2015 - kapitola třicátátřetí

22. února 2015 v 11:08 | MJJcreatePRODUCTION |  Povídka 2015
Tak dámy, Zer - Jin přichází s další lěčitelskou schopností :-)

Přiběhla k němu a přiklekla. Byla strachy bez sebe.


"Co se ti stalo?!"

Michael chvíli neodpovídal, jen potichu oddychoval s hlavou skloněnou k zemi.

"To ta záda! Strašně mi v nich cuklo!" zašeptal.

"Pojď, vstávej, podívám se na to!"

Poslušně vstal, ačkoli mu to nějakou chvíli trvalo. Vlastně - dost značnou chvíli.

"Předkloň se trochu!" zavelela Zer - Jin a vyhrnula mu košili ze zad. "Kde přesně to bolí?"

Přejížděla mu prsty po obratlích a čekala na jeho reakci. Když byla u desátého hrudního obratle, zarazil ji.

"Tam! Tam to hrozně bolí!"

"Máš ta záda strašně ztuhlá! Chodíš s nimi na masáže?"

"Ale kdež! Na to nemám čas!"

"Fajn! Tak ti tu masáž budu muset udělat já sama!"

Zvedl k ní z předklonu hlavu a zatvářil se nevěřícně.

"Neříkej mi, že ovládáš i masírování!"

"Ale ovšem! Ale jen to tradiční čínské - ostatní typy jsou mi cizí!"

"A to jako - přímo tady?!"

"Jistěže ne! Je to hodně delikátní práce a je na ni potřeba klid! Pojedeme domů!" odvětila a pomalu ho odvedla k autu. Řidič poslušně čekal, a když spatřil, že Zer - Jin vede jeho šéfa v předklonu do auta, pěkně se vyděsil. Zer - Jin mu musela objasnit, že Michaelovi není špatně od žaludku, ani nezvrací, jen si zasekl pár obratlů v zádech. Řidič přikyvoval, evidentně se mu ulevilo. Šlápl na plyn a během deseti minut byli doma.

Michael vylézal z auta značně pomalu a neohrabaně, očividně se cítil sláb a bezmocný. Štvalo ho to. Celý čas si něco polohlasně brumlal. Zer - Jin obešla vůz a uchopila jej pod paží.

"Co si to brumláš?"

"Ále! Je mi teprve 31 a už se tu sunu jako stařec!"

"Neboj se, má masáž tě vyléčí!"

"Vážně?!" podotkl ironicky. "A víš, co ti na to řeknu?!"

"Co?" zeptala se Zer - Jin nevzrušeně.

"Kdo nevěří, ať tam běží!"

Došli do domu a Zer - Jin Michaela pomalu odvedla do jeho pokoje.

"Dej si sprchu, oblékni si něco domácího a přijď sem. Já to tu zatím připravím!" pronesla Zer - Jin. Michael pokrčil rameny a zmizel v koupelně. Zer - Jin odešla do kuchyně. Po chvíli se vrátila s celou náručí různých předmětů. Zapálila kahan a nad plamen postavila misku s olejem. Z nočního stolku vyndala několik nádob s mastmi a v rychlosti spařila v horké vodě pár snítek meduňky. Celou dobu pozorně naslouchala zvukům z koupelny, které by naznačovaly, že se Michaelovi udělalo nevolno a omdlel. Slyšela crčení vody, pak ticho a za několik minut se otevřely dveře a v nich stál Michael.

Měl mokré vlasy ze sprchy a na sobě volnou košili a modře pruhované pyžamové kalhoty. Tvářil se vyčerpaně, ale přesto se usmíval. Sprcha mu očividně pomohla, opět stál vzpřímeně a tvářil se nanejvýš zvědavě.

"Tak pojď sem." pobídla ho Zer - Jin a ukázala prstem na kobereček rozprostřený na zemi uprostřed pokoje, pár metrů od nohou postele.

"Tam si mám lehnout?"

"Ne, sednout."

Pokýval hlavou, došel na určené místo a sedl si.

"Čelem ke kahanu." nařídila. Otočil se o 180° a usadil se pohodlně do tureckého sedu. Zer - Jin si sedla těsně za něj, čelem k jeho zádům. Otočila se a uchopila kalíšek s meduňkovým vývarem. Strčila ruku s kalíškem jemu před obličej a vyzvala ho:

"Napij se."

Neobtěžoval se ani přijmout od ní nádobu sám, zkrátka se nahnul a usrkl tekutinu ve chvíli, kdy kalíšek držela v ruce. Odložila jej.

"Tak. Nyní se ti podíváme na páteř pěkně v klidu!" pronesla, prostrčila ruce do jeho podpaží a poslepu nahmatala knoflíky u košile. Rozepnula je a stáhla mu ji z ramen. Prostrčila ruce zase zpátky a dlaněmi jemně přejížděla od plecí k bedrům a zase zpět. Michael se pod jejími dotyky chvěl, ale dával si záležet na tom, aby sebou ani jedinkrát necukl. Nehtem pravého ukazováku přejížděla po linii jeho páteře a opět se zastavila na desátém hrudním obratli.

"Tento zde bude kamenem úrazu!" pronesla tiše.

"Ano. Kdysi jsem upadl a pochroumal si ho. Od té doby mě zlobí!"

"Máš osobního terapeuta nebo někoho, kdo se ti o záda stará?"

"Ne. Vždy se snažím bolest rozcvičit nebo si přinejhorším vezmu analgetikum."

"Dobrá. Tak tedy začneme s narovnáním páteře, souhlasíš?"

"Ano."

"Věříš mi?"

"Samozřejmě."

"Dobrá. Chceš rovnat mlčky nebo k tomu chceš slyšet tradiční čínskou pohádku?"

"Vy k tomu vyprávíte pohádky?!"

"Ne pohádky, ale pohádku! Jednu!"

"Tak jo. Chci slyšet pohádku!"

"Dobrá." zašeptala a zvedla se ze sedu do pokleku. Naklonila se na Michaelova záda a pronesla:

"Zvedni ruce do úrovně klíční kosti!" Učinil tak. Zer - Jin položila zezadu své paže na ty Michaelovy zvednuté a sevřela do prstů jeho dlaně.

"Skloň hlavu na prsa!"

Sklonil hlavu na prsa a zavřel oči. Zer - Jin začala vyprávět.

"Kdysi dávno žil jeden maličký dráček, který se zatoulal od své rodiny daleko předaleko až do hlubokých lesů provincie Fu - tien. Byl maličký a bezbranný a bez rodiny si nevěděl ve světě rady a brzy se z něj stal dráček velmi podezíravý a vystrašený. Žil v jeskyni uprostřed nejhlubšího lesa, živil se místní zvěří a vedl si svůj lítostivý život, když tu jednoho dne se o jeho přítomnosti dozvěděli místní dobrodruzi a rozhodli se ho zabít. Dráček byl vyděšený k smrti, a tudíž utekl ze svého útočiště v jeskyni a jal se schovávat po lese. Dobrodruzi však byli velmistři ve stopování a brzy jej začali dohánět. Dráček se právě schovával za kmenem velikého stromu a vystrašeně se rozhlížel kolem sebe. A víš, jak se draci rozhlížejí kolem sebe?" optala se Michaela.

"Jak?" zahuhlal Michael do svého hrudníku.

"Zleva doprava!" zašeptala Zer - Jin, uchopila Michaela pevně za ruce a trhla s ním v obou zmíněných směrech. Při každém trhnutí se ozvalo několikanásobné křupnutí v Michaelových zádech. Hlasitě zaúpěl a vyhrkly mu slzy. Zer - Jin ho opět vyrovnala do původní polohy a čekala, až se trochu uklidní. Poté pustila jeho ruce a pro změnu mu obtočila paži kolem hrudníku a ramen. Dlaň druhé ruky složila v pěst, a tu přitlačila s jeho bederní páteři. Zatlačila a ozvala se další vlna lupnutí. Nakonec ruce přesunula k jeho hlavě. Pravou ruku mu obtočila kolem čela a dlaň té levé hřbetem přitlačila nyní ke krční páteři. Hlavu mu silným tlakem převrátila přes hřbet dlaně a vyslechla si několik dalších křupnutí.

"Tak! To bychom měli! Polož se na břicho!" nařídila, vstala a přešla ke kahanu. V misce nad plamenem vřel olej. Nádobu s vroucím olejem sundala z kahanu a vrátila se zpět k němu. Michael se v tu chvíli cítil mírně omámen a nesmírně unaven. Meduňka začala právě působit. Ztěžka dopadl na břicho tváří k zemi, byl vyčerpán.

Zer - Jin k němu přiklekla, zvedla misku s olejem do vzduchu a z výšky nalila krapet na Michaelova záda. Ani se nepohnul, necukl sebou. Olej se v letu stačil zchladit do přijatelné teploty. Odložila misku a jala se olej roztírat po jeho zádech.

"Růžový olej má blahodárné účinky." zašeptala, ačkoli tušila, že už nejspíš spí. Přála si to tak, proto mu dala hned zkraje napít bylinného vývaru. Několik desítek minut strávila vmasírováním oleje do postižených míst. Poté se zvedla a odešla do koupelny umýt si ruce. Namočila žínku ve vlažné vodě, vrátila se a omyla Michaelova záda od přebytků mastnoty.

Odnesla žínku, znovu si umyla ruce, vrátila se, sfoukla kahan a pohlédla na Michaela. Usoudila, že není dobrý nápad nechat ho ležet na zemi, proto k němu přešla a zlehka se dotkla jeho plecí. Jakoby zázrakem se začal zvedat ze země. Neprobudil se, oči nechal zavřené, a přesto se postavil a pomalu se rozešel. Přivedla ho k posteli a uložila jej, břichem dolů. Neodívala ho, pouze mu horní polovinu těla přikryla lehkou pokrývkou.

Nehodlala dnes spát, nechtělo se jí. Přešla raději k oknu, otevřela jej dokořán a usedla na vnitřní parapet. Zvedla nohy, pokrčila je v kolenou a opřela o rám okna. Mlčky hleděla do noci a počítala hvězdy.

Dnes v noci hodlala zůstat vzhůru a bdít nad svým mužem.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Starlight Starlight | E-mail | Web | 22. února 2015 v 13:24 | Reagovat

Jak já mu zavidím, taky bych potřebovala masáž :-D ;-) Michael má ale štěstí, že má po boku tak chytrou Zer - Jin, která se vyzná v lidském těle. Uvidíme, jak se bude cítit, až se probere :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama