Melody will never die. Will NEVER die.

Předmluva

10. února 2015 v 12:13 | MJJcreatePRODUCTION |  Překlady knih a článků (ÚRYVKY)
PŘEDMLUVA
Znal ji důvěrně téměř třicet let. Během té doby se stala jeho blízkou přítelkyní, ochráncem a poradcem. Natírala krémem ta flekatá místa, kterými byla poseta jeho záda i ramena - trup, na který nikdy nikdo jiný nesměl ani spočinout pohledem. Byla požádána, aby nikde neroztrubovala, že musí tato místa několikrát denně překrývat make - upem. Byl vždy velmi nejistý, co se týkalo jeho vitiliga. Byl nejistý svým vzhledem. Během let se často potýkal se stresem - býval by se mohl cítit sám se sebou lépe, ale on radši vynechával jídla a soustředil se jen na svou práci, na to udělat z perfektního projektu projekt ještě daleko perfektnější. Půst a vyčerpání vedly k tomu, že mnohokrát skončil hospitalizovaný v nemocnici. Stres vystupňovaný důsledky vitiliga. To ona se snažila zajišťovat, aby byl řádně živen.
Jeho obličej byl posetý pupínky akné. Měl pocit, že jeho nosní dírky jsou obrovské, jeho brada není dostatečně vykrojená - vše se navíc zdálo být pohlceno jeho širokým krkem. Byl rozpačitý ze svého úsměvu. Ale měl rád své oči. Požádal ji, aby je zvýraznila. Měl permanentní make - up na očních linkách, obočí a rtech. Šetřilo to čas. A také to znamenalo, že když ona nebude nablízku, vydrží a nesmyjí se - když na sebe hleděl do zrcadla a uvědomil si, že má na sobě něco, co ho trvale vylepšuje, uklidňovalo ho to. Veřejný život neustále v hledáčku kamer si vybral svou daň. Kamera pro něj znamenala nemesis - bohyni pomsty. Mohl nosit chirurgickou masku nebo schovávat obličej za strategicky dokonale utvořené kudrny, popřípadě nosit plstěný klobouk - ona vždy v jeho očích zahlédla bezmeznou důvěru. Vymýšlela ty převleky - kombinovala artistické dovednosti s unikátností, s dokonalou znalostí kontur jeho obličeje, stejně tak nenapodobitelnou znalosít toho, jak on sám by si přál vypadat - věděla dobře, že v některých ohledech je vrtošivý a rozmarný a že si na sebe nenavlékne cokoli. Samozřejmě mluvím o marnivosti v jeho smyslu chování. Michaelova marnivost byla vždy doprovázena nejistotou a přehnaně slušným chováním. Měl proměnlivé požadavky na své účesy - jednou chtěl rozverné kudrny, poté dlouhé rovné vlasy, které by mu spadaly do obličeje a daly mu pocit skryté tváře. Vytvářela pro něj účesy a paruky téměř třicet let.
Ale i tak. Protože se znali téměř třetinu století, uměla vycítil jeho náladu ještě dříve, než vešel do místnosti a usedl na židli. Na židli, kterou koupila pro něj a na které seděl vždy, když si s ní chtěl popovídat. Na židli, na které společně plakali i se smáli. Na židli, na které vymýšleli skvělé plány, jak zachránit planetu. Téměř třicet let. Někteří žárlili na tu důvěrnost, kterou spolu sdíleli. Přesto, jejich vztah byl stejně tak otevřený jako důvěrný. Znala jeho sny, přání, tajemství, záměry, zlozvyky i tužby.
On jí věřil. Bezmezně. To ona ho připravila a upravila na místo jeho posledního odpočinku. To ona upravila smrtelné lože.
ON byl Michael Jackson. ONA byla Karen Faye.

"Michael a já jsme byli mladí, nevinní a ambiciózní, když jsme se poprvé setkali. Naše životy se střetly - čas byl snad určen vesmírem - na focení v Culver City v Kalifornii. Tento den pro nás navždy znamenal začátek společného sdílení těch nejmagičtějších a často i nejtragičtějších dob v našich životech. Když jsem ho poprvé spatřila, neznala jsem ho, tudíž jsem měla možnost vytvořit si na něj ničím a nikým neovlivněný názor. Upřímně, když jsem s ním promluvila, zaplavila mě vlna největšího a nejsilnějšího duchovna. Michael se nejen dotkl mé duše, on ji doslova zdrtil svým nádherným přístupem.
Od roku 2009 jsem odpovídala na mnoho různých otázek v naději, že rozšířím pravdy mezi ty, kteří byli pro Michaela nejdůležitější - mezi jeho fanoušky. To všechno, co bylo o něm napsáno, je v naprostém rozporu s tím, co jsem se o něm naučila já během těch dlouhých 27 let, které jsme spolu strávili.
Když jsem otevřela Sylův blog, rozplakala jsem se nad tím, jak dokonale vyjádřil podporu Michaelovi. Činilo mi nesmírné potěšení najít někoho, kdo tak perfektně vyslyšel Michaelovu zprávu a rozhodl se ji interpretovat s hloubkou, kterou Michael vždy zamýšlel do svého odkazu zainteresovat.
Vždy jsem dojatá Sylovou podporou. Syl dokázal vyjádřit mé vlastní pochopení Michaelova života - ať už je bráno z mého vlastního hlediska nebo z hledisek jiných lidí. Vyprávění Syla Mortilly jest jako pulsování krve Michaelova srdce, vychází z něj a míří neomylně k jedinému cíli - mezi Michaelovy fanoušky. "První kniha o Michaelovi" je nádherným přínosem do odkazu Michaela Jacksona, od člověka, který porozuměl Michaelově zprávě, již celá léta budoval a nechal nás ji odhalovat.
Znám ty, pro které bude kniha radostí, a ti, kteří doteď Michaela nechápali, najdou v této knize vysvětlení - prostřednictvím Sylova vyprávění.
Michael zkrátka mluvil a Syl Mortilla poslouchal."
Karen Faye, prosinec 2014
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 hanylen hanylen | E-mail | Web | 10. února 2015 v 13:37 | Reagovat

Tak nádherně, nádherně napsané. Tohle je skutečný Michael Jackson, přepříliš trpící a příliš dávající. Jsem moc vděčná Domi, že si tohle mohu přečíst a myslím, že stejný post jako Karen měl i Michaelův kosymér M. Bush. Ano, všechno, coí je napsané novinami a bulvárem má hodně daleko od pravdy a já nespuhlasím s tím, že je to TŘĚBA, že lidé se chtějí bavit čtením drbů o známých lidech a že to vydělává, což je nejdůležitější. Že pravda nikoho NIKOHO nezajímá. To bych vážně vraždila!!!

2 hanylen hanylen | E-mail | Web | 10. února 2015 v 13:38 | Reagovat

P.S. Omlouvám se za překlepy v rychlosti ;-)  :-)

3 Nefra Nefra | 10. února 2015 v 16:29 | Reagovat

Musím říct,že je to napsané krásně a působí to silně.Neumím to přesně vyjádřit. :-)

4 Zuzy Zuzy | Web | 10. února 2015 v 19:45 | Reagovat

Bože to se tak nádherně čte..  jak si mohl Mike myslet, že jeh úsměv není on a ještě bý rozpačitý, vždyť právě oči a ÚSMĚVA je tím nejkrásnějším, kromě dalších rgánů.. jako srdce ♥ chápu, jak moc ho muselo vitiligo svazovazovat a činit nešťastným!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama