Melody will never die. Will NEVER die.

Úryvky z knihy Remember The Time

22. února 2015 v 14:15 | MJJcreatePRODUCTION |  Překlady knih a článků (ÚRYVKY)
Zas jsem projížděla webové stránky a narazila na kousek z anglické knihy Remember The Time - Protecting Michael Jackson in his final days od Michaelových bodyguardů. Začetla jsem se do úryvků a nedalo mi to, musela jsem je přeložit. Tady kousky sdílím.

REMEMBER THE TIME - OCHRAŇOVÁNÍ MICHAELA JACKSONA V POSLEDNÍCH DNECH JEHO ŽIVOTA

BY Bill Whitfield, Javon Beard and Tanner Colby


"Pokud by byl Michael Jackson naživu, nikdy byste neměli možnost si tuto knihu přečíst."

"Přes dva a půl roku, od prosince 2006 do jeho smrti v červnu 2009, jsme byli zaměstnáni jako osobní strážci Michaela Jacksona, nejslavnějšího a neúspěšnějšího baviče všech dob. V tu samou dobu jsme zároveň představovali jedinou "překážku" mezi jeho rodinou a vnějším světem a věřte, máme o tom hodně co říct. Svět osobních strážců není něco, co by okolní svět familiárně přijímal. Lidé nás vidí v televizi a myslí si, že jsme jen banda tlustokrkých rváčů v černých oblecích stojící u dveří. Ale to my nejsme! Nejsme vyhazovači. Mnozí z nás jsou bývalí vymahači dluhů nebo bývalí vojáci. Jsme ti, co pečlivě studovali, jen aby v budoucnu mohli dělat osobní strážce. V dnešní zkažené době je život filmových hvězd nebo profesionálních sportovců cennou trofejí. Jejich soukromí je pod neustálými útoky. Výkonná ochranka je seriózní byznys. Je nám do rukou svěřeno blaho manželů, dětí - a utajovaných dokumentů. Zajišťujeme dohled v hotelích, restauracích i nemocničních pokojích. Uchováváme si falešnou identitu, jen abychom mohli doprovázet naše klienty v tajnosti po celé planetě. A když odejdeme, pokud jsme svou práci odvedli dobře, je to, jako bychom tam nikdy nebyli. Ale my jsme tam vždy - stojíme v pozadí, posloucháme a pozorujeme. MY opravdu víme věci, které média předstírají, že vědí. MY víme věci, které vy byste rádi znali, ale nikdy se je nedozvíte!"

" Ve světě osobních strážců není to, že vás zaměstnají (najmou), otázkou zkušeností nebo dovedností. Jde o to, jestli se za vás někdo zaručí! Nepřitáhnete do tohoto byznysu někoho, o kom si nejste 100% jistí, že mu můžete důvěřovat. Lidé, co se snaží vyprávět ty starosvětské příběhy, jsou mimo mísu! Tak to prostě u nás funguje - vidíš všechno, slyšíš všechno, ale nevíš nic! Když se odvážíš na něco zeptat, odvolají tě! Když tě obešlou, abys nastoupil, stáváš se vzácným zbožím! Tak to prostě v naší profesi funguje a tak my se snažíme nakládat s aférami našim klientů - my přece vidíme, ale nevíme!"

"Michael Jackson nebyl typický klient. My jsme byli "zapřísáhlí chovatelé" jeho životních tajemství, ale jeho smrt náš dostala do ne zcela komfortní situace. Otázky ohledně jeho smrti - kdo kdy k němu měl blízko a za jakým účelem - vrhly oslňující světlo na nás jako na ty, co ho ochraňovali a byli mu nejblíž. Snažili jsme se udržet naši identitu co nejdéle v tajnosti. Odmítali jsme nabídky od bulvárních plátků, které se snažily nás podplatit, abychom vyšli ven s pravdou o podivných okolnostech smrti (a života) Mr. Jacksona. Byli jsme nuceni vypovídat v soudním procesu s doktorem Conradem Murraym, byli jsme sesazeni v civilním soudním sporu mezi Jacksonovým majetkem a AEG Live propagátory nikdy neuskutečněného comebackového turné This Is It. Odpovídali jsme na otázky pravdivě, ve smíření s naším svědomím, ale bohužel jsme neposkytli dostatek informací, jak od nás bylo žádáno. Nijak jsme netoužili po tom být zapleteni v tomto mediálním cirkusu!"

"Do té doby jsme veřejně hovořili pouze dvakrát - jednou ve stručném televizním interview "Nightline" a podruhé v roce 2010 v "Good Morning America". Důvod, proč jsme to udělali, byl jednoduchý - říct všem pravdu o Michaelu Jacksonovi tak, jak jsme ji znali my. Chtěli jsme, aby celý svět poznal "letmý pohled" skvělého chlápka a báječného otce - tak, jak jsme to viděli my. Fanoušci Mr. Jacksona, které nesmírně miloval a respektoval, si zasloužili vidět tuto jeho část. Náš názor se nezměnil. Rozhodli jsme se sami napsat tuhle knihu - bez toho, aby některé části reportéři nebo komentátoři vyškrtali - tak, aby co nejefektivněji vyjádřila skutečné úmysly našeho šéfa."

"Snažili jsme se co nejlépe vybalancovat naši potřebu sdělit pravdu a povinnost uchovávat tajemství. Jedinci, které uvidíte popsané v této knize - oblíbený příbuzný Mr. Jacksona Raymone Bain, popřípadě chůva jeho dětí Grace Rwaramba - jsou již mediálně dobře známí jako postavy vyskytující se v okolí Michaela Jacksona. Přesto jsme pociťovali, že zmíněním v této knize jaksi nevhodně porušujeme jejich soukromí. Ale přesto byli zahrnuti, neboť by bylo nemyslitelné vyprávět náš příběh bez toho, abychom je zmínili. Na druhou stranu, vězte, že jsme se kromobyčejně snažili snížit množství zmínek o nich na minimum. Krom toho, máme za to, že bylo napsáno víc než dost o všech těch hordách právníků, manažerů a "pijavic", které se víceméně svezli na slavném jméně Mr. Jacksona. Našim záměrem bylo psát o těch lidech v jeho okolí, o kterých se domníváme, že čtenář uslyší mnohem raději. Přesto je třeba podotknout, že toto jsou vesměs jediní lidé, o kterých můžeme psát. Během kariéry MJ jeho životem prošly stovky lidí, kteří se v něm buď zastavili a nějak jej ovlivnili, nebo jen tak splašeně proletěli - ale vždy se vytratili. V posledních letech jeho života - ještě před This Is It- už s ním téměř nikdo nebyl. Dny a týdny ubíhaly a naši skupinu šlo popsat následovně - byli jsme tam my, Mr. Jackson a jeho tři děti, Prince, Paris a Blanket. Mr. Jackson byl okraden o možnost vyprávět někomu svůj příběh. Jeho děti byly ještě příliš malé, než aby to pochopily a pamatovaly si to. Tak jsme zbývali my!"

"Média zasvětila svůj život dokazování, že Michael Jackson byl monstrum. Protáhli jeho jméno bahnem nespočetněkrát. Druhým extrémem byli jeho fanoušci, kteří víc než cokoli jiného chtěli dokázat, že byl svatý, andělská bytost, která by měla být vyvýšena na piedestal! Nebyl ani jedno z toho. Michael Jackson byl, stejně jako my všichni, normální lidská bytost se svými zlozvyky a některými špatnými vlastnostmi. Hluboce věřící muž, který dával miliony dolarů na charitu a prosvětloval naše každodenní životy svým nesporným talentem - a na druhou stranu smutný muž trpící osobními prohrami a ohromným smutkem, jehož pochopí jen málokdo. Tato kniha je oslavou těch dobrých časů a obrovských úspěchů jeho života, ale neopomíná popisovat i ty daleko smutnější a tragičtější okamžiky jeho kariéry, dětství a osamělého života."

"Na konec - byli jsme několikrát svědky nevídaného boje o Michaelův ohromný majetek - proto bychom rádi uvedli jednu věc na pravou míru - nenapsali jsme tuto knihu kvůli finanční odměně! Jak jsme již zmínili, média se nás snažila podplatit několikrát, vždy jsme odmítli!"
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Nefra Nefra | 22. února 2015 v 16:58 | Reagovat

Moc díky Domi,tahle kniha mě hodně zajímá,chtěla bych si ji přečíst.Pochybuji ale,že ji tu někdo vydá :-(

2 hanylen hanylen | E-mail | Web | 22. února 2015 v 22:03 | Reagovat

Domi, mockrát děkuji za tyto úvodní informace. Už to naznačuje mnohé. Mezi řádky lze vyčíst, že před svou "rodinkou" musel být také chráněný -jestli je to správné. Ale z malých úryvků tuším, že ano. Museli to být ve skutečnosti také pěkné "pijavice". Také píší, že jednou si prý vyžádali v Toulouse přístup na koncert a on je instruoval, že je tam jeho rodiče nemají pouštět. Asi měl dúvod. Zvlášť asi v případě Josepha.
P.S. Nefro, i já pochybuji, že u nás se té knihy dočkáme- leda tak "Můj soused Hitler".
Ještě jednou díky Domi a doufám, že se objeví nějaká další ukázka. ;-)

3 Nefra Nefra | 23. února 2015 v 3:06 | Reagovat

[2]:Hani také mám z Mikovi rodiny smíšené pocity.To,že je k sobě i měsíce nepustil něco znamená.Myslím,že se tito bodyguardi vyjádřili nelichotivě např.o Randym. :-( .A Jermainovi nemůžu zapomenout tu píseň proti Mikovi. :-(

4 Zuzy Zuzy | Web | 23. února 2015 v 11:35 | Reagovat

[2]:[3]: Holky Mike věděl proč si je nepřipouštět k tělu, prostě Mika vysávali jak to šlo, řekla bych nejen fiančně.. a pak Jermanie napíše knihu, jsou v ní mmenty, kdy pochybuju, proč vlastně jí psal.. C se bodyguardů týká, jsoi loajální, prot se drží dál. třeba by mě zajímal pohled Wayna  kterém se nikde ic neví.

5 mjjcreateproduction mjjcreateproduction | 23. února 2015 v 12:00 | Reagovat

[3]:To jsem ani netušila, že Jermaine napsal píseň proti Mikovi! :O :(

[4]:I já mám z Mikovy rodiny nepříliš dobré pocity. A Jermainova kniha mi přijde jako snaha omluvit sebe sama a své chování - přijde mi neupřímná a jaksi chladná ... nevím, jak to popsat.

6 hanylen hanylen | E-mail | Web | 23. února 2015 v 12:25 | Reagovat

[3]: No, La Toya o té také radši nemluvím, to její vystoupení při Michaelově obvinění.

7 hanylen hanylen | E-mail | Web | 23. února 2015 v 12:27 | Reagovat

[4]: Ano, Zuzy.  a také ten španělský (tuším, že španělský) bodyguard, co první volal záchranku.

8 Zuzy Zuzy | Web | 23. února 2015 v 15:33 | Reagovat

[5]: Jo, sice kihu vnímám jako t c se tam dočtu, jak co dělali za blbosti jako děti, ale Jermanie hájí sebe i tohohnusnýho Josepha... prvně, jako že stojí za Mikem a pak to vysvětlí, jako by se h adálebál a Joseph musel být takový jaký by.. nevím, vždycky přečtu kousek a odložím.

9 Zuzy Zuzy | Web | 23. února 2015 v 15:49 | Reagovat

[8]: sorry za překlepy :-D jako by se ho nadále bál.. mlátím do toho jak zhulenej datel :-D

10 mjjcreateproduction mjjcreateproduction | 23. února 2015 v 16:29 | Reagovat

[9]: Tak u zhulenýho datla jsem chcípla smíchy! A naprosto magorsky jsem si u toho vzpomněla na scénku Kaisera a Lábuse: "Zemřel smíchy! Sledoval sobotní večerní televizní program!"
Asi mi už fakt jebe! A ne, nebudu psát, že se mi v tom kotextu vybavila Rytmusova píseň - Čo ti jebe?! (Píseň?!)

11 Nefra Nefra | 23. února 2015 v 18:51 | Reagovat

[5]:Jermaine vydal tu píseň ve stejný den jako Michael Black or white.Bylo to ve smyslu,že zradil svou rasu,že se mění v bělocha.Případně mě holčiny opravte.Já tu píseň neslyšela,ale byl kolem toho humbuk.A pak čteš v jeho knize,jak mu bylo bratra líto ohledně vitiliga.Nejvíc mě štve,že celá rodinka vydělává na Mikově odkazu.Moc lidí jejich vystoupení bez Michaela nezajímala a teď využívají toho,že si jej lidé chtějí připomínat.Aspoň tak to na mě působí

[6]: No a k La Toye se snad ani netřeba vyjadřovat. :-! :-(

12 Zuzy Zuzy | Web | 23. února 2015 v 21:16 | Reagovat

[11]: Holky mluvíte mi z duše. J Jermanie i La-Toyu bhajoval, že to co řekla o Mikovi, bylo z donucení .. prostě mít ráda svého bratra jak se furt ohání rodinou a svorností, tak není sílá, která by mě donutila mu podrazit nhy i kdychych trpět měla..  Jermanie záviděl Mikovi do posledka.. od mala- pak když šel na sólovou dráhu, dále odmítl vystoupit v Medison ..  a teď, protože jsou s Jackson klanu, těží prachy.. a Mike jim dál vydělává, tohle je něco, co se mi příčí a co nezkousnu ! Ani už Janet ne po tom co nazvala Paris kurvičkou, když něco o nich psala na soc. sítích..  konec, finýto, skončili u mě!

13 Nefra Nefra | 23. února 2015 v 21:40 | Reagovat

[12]: Když jsem se nedávno dívala na Victory tour,měla jsem pocit,jako když Mike jede na raketový pohon a oni mu dělají křoví.I když byli dobří Michael je prostě svým megatalentem převyšoval,a to ne každý,i když bratr,vydýchá. :-(

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama