Melody will never die. Will NEVER die.

RTT - ČÁST PRVNÍ

15. března 2015 v 20:24 | MJJcreatePRODUCTION |  PŘEKLADY KNIH Z ANGLICKÉHO ORIGINÁLU
ČÁST PRVNÍ
Můžeme se vrátit zpět do Neverlandu?
19. června 2005 nastoupil Michael Jackson na palubu své soukromé stíhačky a spolu se svými třemi dětmi zmizel. O deset dní později, po krátké zastávce v Evropě, přistál na odlehlém ostrovním království Bahrajn v Perském zálivu, jež bylo rok jeho domovem. Jackson, celosvětově známý pod přezdívkou Král popu, tímto krokem odešel do exilu.
Michael Joseph Jackson se narodil 29. Srpna 1958 ve středozápadním ocelovém městečku Gary, ve státě Indiana, jako sedmé s devíti dětí Joe a Katherine Jacksonových. Zázračně talentované dítě v oblasti hudby, jež vynikalo ve zpěvu dříve, než umělo chodit, brzy doplnilo své starší bratry Jackieho, Tita, Jermaina a Marlona v chlapecké pěvecké skupině vedené jejich otcem. Říkali si Zhe Jackson 5. Od věku šesti let, Michael byl se svými bratry na štacích téměř každý týden, obehrávali regionální talentové soutěže, noční kluby a hudební festivaly. V době, kdy vršil 12. rok, byl již jedním z nejpopulárnějších lidí v zemi. Ještě než dovršil pětadvacátý rok života, díky nebývalému úspěchu dnes již kultovního alba Thriller, byl Michael Jackson nejpoznávanější osobou planety.
Jacksonova nebývale úspěšná kariéra se začala rozpadat v srpnu 1993, kdy byl veřejně obviněn ze zneužívání dětí. V době, kdy se urputně snažil dokázat svou nevinu a zároveň se vyhnout zdlouhavému procesu, jež by znamenal další vpád do jeho soukromého života, rozhodl se spor vyrovnat mimosoudní cestou a zaplatil za to 22 miliónů dolarů. Toto rozhodnutí jej však pronásledovalo do konce života, vrhalo to stíny mediální nedůvěry na každý jeho další krok. V následujících letech Jackson životem klopýtal, kolísal, až se naprosto zhroutil, když byl ze zneužívání dětí obviněn podruhé v roce 2003. Následovalo období potupného dotazování a vyšetřování Santa Barbarským právním zástupcem Tomem Sneddonem, který si očividně vystavěl kariéru na tom usvědčit zpěváka z obou případů, ačkoli od prvního uběhlo už deset let.
V dubnu roku 2004, Sneddon svolal grandiózní soudní porotu, jež měla za úkol odhlasovat obvinění zpěváka z "ohrožování životních podmínek těch nejmenších". Jackson, rozhodnutý dokázat svou nevinu jednou provždy, souhlasil s procesem. V září 2005 začal proces, který se zapsal do kronik pod názvem " Občané státu Kalifornie versus Michael Joseph Jackson" a byl obdařen nebývalou pozorností celého světa. Nicméně po dvou letech vyšetřování a půlročním soudním procesu, Santa Barbarský přespříliš horlivý prokurátor selhal. Nedokázal sehnat byť jediný střípek důkazu, který by dokazoval jakékoli kriminální provinění Michaela Jacksona. Porota jednomyslně hlasovala za zproštění viny, a tak 13.června 2005 odcházel Michael Jackson od soudu jako očištěný.
Očištěny, ale naprosto zlomený. Stále vrávorající po vyčerpávajícím soudním procesu, tváří v tvář morálním a finančním problémům, které se nahromadily během těch zdrcujících let jeho života, Jackson opustil Ameriku a odletěl do Bahrajnu. Tam žil jako host Sheikh Abdullaha bin Hamad bin Isa Al Khalify, blízkého přítele jeho bratra Jermaina, který je seznámil. Sheikh Abdullah druhý syn bahrajnského krále a guvernér královské jižní provincie, aspiroval na post hudebního magnáta a v Jacksonovi viděl skvělý prostředek k vybudování vlastního zábavního průmyslu. Tito dva muži dokonce natočili gramofonovou desku a měli velké společné plány. Ale jejich přátelství brzy zhořklo a v létě 2006 zpěvák opustil Bahrajn a následujících šest měsíců strávil v Irsku. Jackson miloval odlehlost Esmeraldina ostrova, ale jeho finanční a vízové problémy nemohly být vyřešeny pobytem v zahraničí. Potřeboval se vrátit k práci a tak tedy učinil rozhodnutí - vrátit se s rodinou do Las Vegas s cílem zajistit vrcholný comeback v některém z hotelů na slavné Las Vegas Strip.
Jackson, jež měl již své zkušenosti s jízdou v nákladním letadle, odmítl personál i jakékoli vybavení a vrátil se po osmnáctiměsíčním pobytu za hranicemi jen s kostrou původního personálu: se svými dětmi, jejich chůvou, Grace Rwarambou a s osobním asistentem Johnem Feldmanem. Od doby, co se stal dětskou hvězdou, neuběhl den, aby okolo sebe neměl několik členů osobní stráže, jež by jej zastínili v momentě, kdy by mu hrozilo nebezpečí. V roce 2005, v době soudního procesu, zajišťovali jeho osobní ochranu členové islámského státu. Přítomnost islámistů v Jacksonově ochrance vrhala kontroverzní světlo na jeho život, tudíž jakmile se vrátil do Spojených států, nenavázal další spojení s islámisty. Povolal konzultanta osobních strážců, Jeffa Adamse a vypustil jeho prostřednictvím do světa informaci, že nutně potřebuje nové lidi do svého týmu. Podle zaslaných životopisů nadále vybíral ty nejlepší z nich.
Bill Whitfield se narodil roku 1965 a vyrůstal v New Yorku, na předměstí New Rochelle a celý svůj život usiloval o to stát se soudním vymahačem. Na počátku roku 1990 se stal otcem své jediné dcery a vybudoval si kariéru osobního strážení, jež se později stala jeho hlavní zdrojem obživy. V tom čase strmě vzrůstala new-yorská hip hopová scéna, stěhovala se ze zapadlých ulic Bronxu a postupně se stávala milionovým byznysem. Skrz svého bratrance - Maxwella Dixona, známého pod přezdívkou Grand Puba - byl Bill představen různým hip hopovým umělcům a začal pracovat jako osobní strážce pro rapery, hudebníky i profesionální sportovce. V roce 1995 natrvalo opustil post soudního vymahače a vytvořil skupinu profesionálních strážců pro Andreho Harrella, zakladatele Uptown Records, jež byl nově jmenován výkonným ředitelem Motown Records. Bill pro něj pracoval čtyři roky a za tu dobu si vytvořil slušný seznam potenciálních klientů - mezi nimi i Seana "P. Diddy" Combse.
V roce 2001 byl Whitfield najat, aby vyzvedl vysoce privilegovanou osobu přilétající z Las Vegas - a během tohoto projektu si město zamiloval. Zjistil navíc, že zde by určitě netrpěl nedostatkem nabídek. Zajistil dokonalou péči své dceři a v Las Vegas zahájil kariéru jako konsultant týmů osobních strážců a sám dělal ochranku privilegovaným hudebníkům, hráčům NBA, VIP osobnostem a dokonce prezidentským kandidátům.
V době, kdy přijal telefonát od Jeffa Adamse, aby transportoval klienta z McCarrenova letiště do chráněného sídla na konci města, pracoval Bill jako špičkový osobní strážce a mohl si říci, že si vybral skutečně dobře. Ale nic, naprosto nic, co dosud ve svém životě zažil, jej nemohlo připravit na ten moment, kdy do oken garáže vnikly první sluneční paprsky a drobounká holčička Paris mu bezelstně nabízela hrnek horké čokolády s rozpuštěnými maršmelouny uvnitř.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Zdeňka Zdeňka | E-mail | 15. března 2015 v 22:25 | Reagovat

Běhá mě mráz po zádech. Mám slzy v očích když to čtu. Mám pocit jako bych to prožívala snima. Nedovedu si představit co se ty poslední roky dělo. Zatím to vnímám, ze je to opravdu psané od srdce.Od srdce lidi kteří můžou říct ze alespoň částečně znali opravdového člověka, tátu Michaela Jacksona Krásný večer díky moc Domi

2 hanylen hanylen | E-mail | Web | 16. března 2015 v 0:18 | Reagovat

Nevydržela jsem to a i když se mi klíží oči musela jsem ještě mrknout. Při tom čtení o obvinění a procesech mám zase stejné pocity. A velkou tipku na Sneddona. Díky moc Domi za zprostředkování další kapitoly ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama