Melody will never die. Will NEVER die.

Povídka 2015 - kapitola čtyřiačtyřicátá

13. března 2015 v 19:57 | MJJcreatePRODUCTION |  Povídka 2015
Tak dámy, třetí část začíná ... :-)
O tři týdny později

Zer - Jin probudil ošklivý sen. V tom snu ubližovali Michaelovi. Ubližovali mu fyzicky a ona, pozorovatel, nemohla nic dělat. Bylo to, jakoby měla nohy ze železa - nemohla se pohnout z místa. Chtěla křičet, ale uvědomila si, že ať otvírá ústa jakkoli úpěnlivě, nevychází z nich jediná hláska. Byl to nesmírně depresivní sen, plný zoufalství a smutku.

Zer - Jin se s tichým výkřikem probudila. Prudce se z polohy vleže vymrštila do sedu. Zhluboka oddychovala, byla zpocená. Zašátrala vedle sebe, aby zjistila, že Michael vedle ní neleží. Zase. Podívala se na hodiny na nočním stolku - byly čtyři hodiny ráno. V posledních dnech byl zvláštní - neklidný, mlčenlivý, roztěkaný. Album se prodávalo skvěle a bylo načase vyjet s ním na turné. Michael nechtěl. Byl donucen. Skvělým chlápkem Clivem, jehož příjmení neznala (ani ji nezajímalo), který kdysi tak štěkal do telefonu, když spolu s Michaelem telefonovali, a který se jen třásl na peníze utržené během turné. Pijavice. Nic jiného, než vydřiduch.

Spustila nohy z postele. Promnula si unavené oči a zazívala. Vtom zazvonil telefon na nočním stolku. Polekaně sebou trhla a zvedla sluchátko. Pocit strachu, že by se Michaelovi mohlo něco stát, v ní byl zahlodán velmi hluboko.

"Prosím?"

"Tady Clive! S kým mluvím?!" Zatmělo se jí před očima. Ta bestie si nedá pokoj - bude je otravovat i doma!

"Tady Sistine … Michaelova … přítelkyně!" Ta osoba na druhém konci spojení byla ta poslední, které by oznamovala, že je Michaelovou ženou. Clive nasadil výsměšný tón.

"Ach, to jste vy! Vždy Michaelovi za zády, co?! Kde je?"

"Kdo?"

"No Michael přece! Měl se dnes dostavit na schůzku a neobjevil se!"

"Nevím, kde je!" A to byla pravda - v tuto chvíli opravdu netušila, kde Michael je. Clive se zlomyslně zasmál.

"Tak vy to nevíte, ano?! Přestaňte se přetvařovat! Koukejte mu vyřídit, aby si přestal válet šunky doma a urychleně se připravil - velmi brzy začne turné! Tady nejde jen o pár těch skřeků a hekanců, kterým říká písně - tady jde hlavně o propagaci!" křičel do telefonu. Zer - Jin zavřela oči, zhluboka se nadechla a snažila se uklidnit.

"A hlavně o prachy, co?! A o ty jde hlavně vám!" zasyčela. Clive se zasmál - radostně a zle zároveň. Zer - Jin při zaslechnutí toho zvuku až zamrazilo.

"Byznys je byznys, dámo! To je taková ta věc, o které vy - a ani MJ - nemáte nejmenší tušení!"

Zer - Jin rychle zavěsila - na takové diskuze neměla nervy. Prudce se zvedla z postele a vydala se hledat Michaela. Prošla celkem čtyři pokoje, než ho našla. Seděl shrbený u piana a lehce do kláves vyťukával smutnou melodii. Zůstala stát ve dveřích a pozorovala ho. Seděl v tureckém sedu na stoličce u piana, čelem byl opřený o křídlo a probíral se v klávesách - smutek z něj přímo sálal.

Potichu k němu přistoupila a už jej chtěla zezadu obejmout, když náhle zaslechla, jak si pro sebe něco špitá. Zaposlouchala se.

"Nejsem jako Joseph … nejsem po něm! Jsem pro něj cizí člověk, stejně jako on pro mne!"

Trhla sebou a strnula na místě. To, co zaslechla, ji nesmírně vyděsilo. Hrůza naplnila její útroby, chvíli se snažila samu sebe přesvědčit, že se přeslechla, když vtom začal její muž znovu šeptat:

"Nejsem jako Joseph … jsem lepší! Nejsem ani zlomyslný, ani agresivní! Nikdy nedovolím, abych byl jako on …" šeptal tak melodicky, až se mohlo zdát, že do tichých tónů klavíru zpívá. I přes hrůzu, kterou pociťovala, se dokázala pohnout a jemně položila ruku na jeho rameno.

Netrhl sebou, nelekl se. Pomalu otočil hlavu směrem k ní a pozoroval ji - s výrazem naprosté lásky a vděku. Zdálo se, že celou tu dobu věděl, že stojí za ním. Vztáhl ruku, obtočil ji kolem jejího pasu a stáhl ji na svůj klín.

"Dobré ráno, krásko!"

"Michaele, jsou čtyři hodiny ráno! Proč nespíš?"

"Potřeboval jsem si přehrát jednu melodii a ztratil jsem pojem o čase!"

Zer - Jin si jej měřila přimhouřeně podezíravým pohledem, takovým, který uměla jen ona. Michael se na ni usmál - smutně. Naklonila se a políbila ho na ústa.

"Qíngrén, děje se něco?"

Zmateně se na ni podíval - snažil se předstírat, že neví, o čem mluví.

"Nic se neděje! Co by se mělo dít?"

"Michaele, znám tě! Mě nemusíš nic předstírat! Vstaneš ve tři ráno, jdeš sem hrát baladické melodie na klavír a u toho zmiňuješ jméno svého otce! Co se děje? Pomoz mi to pochopit!"

Nejdříve si myslela, že ji naštvaně shodí ze svého klína a začne podrážděně odsekávat. Ale nakonec to neudělal. Jen mlčky položil hlavu na Zer - Jinin hrudník a tiše vzdychl. Zer - Jin zvedla ruku a začala Michaela hladit po hlavě.

"Víš, co je dnes za den, Zer - Jin?"

"No jistě. Dnes přijedou na návštěvu tví rodiče a sourozenci!" Nebyla z toho právě nadšená. Jeho matku poznat chtěla, ale ti ostatní - nechápala, co to může být za rodinu, když se za celou dobu, co byla na Neverlandu, ani jednou neobjevili.

"Ano. To je ono!"

"A co je s nimi?"

Michael zvedl hlavu. Úpěnlivě se zahleděl do Zer - Jininých očí.

"Jsou to hodní lidé, Zer - Jin, skutečně! Jen … možná příliš hluční na tvůj vkus!"

"Neboj se, lásko! Udělám si sama názor! O jedno tě chci poprosit …"

"Ano?"

"Prozatím jim nebudeme říkat, že jsme manželé, ano? Ne při prvním setkání …"

"Jak si přeješ …" odpověděl Michael smutně. Chtěl se svou ženou pochlubit, ale musel uznat, že má pravdu. Někteří členové jeho rodiny by mohli to tajemství roznést dál. Smutně si vzdychl. Zer - Jin ho konejšivě pohladila po tváři.

"Hlavu vzhůru! Jsme na to dva! Nenechám nikoho, aby se o tebe otíral. Rozumíš? Nikoho! Jsi perla mezi kameny! Ty jsi všechno, o co mi jde!"

Vděčně se na ni usmál. Čas od času potřeboval dodat sílu a ujistit, že není sám. Nechtěl to přiznat, ale měl panickou hrůzu z Josepha a jeho chování. Dokázal být velmi neurvalý a sprostý. Bál se, aby celá návštěva nedopadla katastroficky. Bál se Josepha, ale věděl najisto, že pokud by řekl jedno křivé slovo o Zer - Jin, neudržel by se. A to by nemuselo dopadnout dobře.

Zer - Jin ho políbila a vstala z jeho klína.

"Pojď! Půjdeme si ještě lehnout!"

Poslušně vstal a nechal se za ruku dovést do ložnice.

"Nejsi nervózní z dnešní návštěvy, Zer - Jin?"

Zer - Jin se posadila na postel, odhrnula deku, aby dala Michaelovi najevo, že čeká, až také ulehne, a jemně se zasmála. Michael si přilehl k ní a visel očima na jejích rtech.

"Ale ano, jistě že jsem! Ale na druhou stranu se těším! Vždy se totiž zas a znovu přesvědčím o tom, že na světě existují jen tři druhy lidí!"

"Jaké?" zeptal se se zájmem a položil hlavu na polštář.

"Ti, co předstírají, že neví, čím se zabýváš. Ti, co to vědí a neomaleně se tě ptají. A ti, co to vědí a domnívají se, že to, co děláš ty, by zvládli i oni!"

Michael se zmateně pousmál.

"Nerozumím ti."

"Pochopíš dnes večer! Teď ještě spi!" zašeptala a políbila ho na špičku nosu. Byl si téměř jist, že znovu neusne, ale Zer - Jin začala svým uklidňujícím hlubokým hlasem něco vyprávět a to způsobilo, že během pěti minut tvrdě spal. Potřeboval být silný na dnešní večer.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Zuzy Zuzy | Web | 13. března 2015 v 21:36 | Reagovat

Zer-Jin , sokolí let, nench zahálet!:-) Zační tím hajzlem co si s Mika dělá kasičku a pak Josepha..  tam bych z něj asi udělala tím mečem granule pro psy! :D  Jsem zvědavá co Zer-Jin vymyslí, jak jí přijmou, je strašně empatická a Mike bude její sílu moc potřebovat!

2 hanylen hanylen | E-mail | Web | 15. března 2015 v 20:13 | Reagovat

Uf, sen velmi podobný realitě a ta realita také přichází. Clive je odporný mamonář... tedy po Zuzině komentáři už asi není, co dodávat - a kasičku si z Michaela dělal i Joseph. A s těma granulema pro psy - no bajzové tohle vědět, tak to asi ani nežerou, bylo by jim zle :-D  :-P  :-!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama