Melody will never die. Will NEVER die.

Povídka 2015 - kapitola šestačtyřicátá

22. března 2015 v 13:47 | MJJcreatePRODUCTION |  Povídka 2015

Odbyla šestá hodina večerní. Zer - Jin právě soustředěně vázala Michaelovi na krku kravatu, měla přitom špičku jazyka vystrčenou z úst ven. Michael se neustále nervózně ošíval, přesto vypadal lépe, než dnes ráno. Ono zas nebylo tak těžké vypadat ve srovnání s dnešním ránem svěže. Měl na sobě černé kalhoty, bílou košili a černou vázanku. Zer - Jin s ním strávila celý den - rozhodl se přehrát jí a zazpívat některé své nové písně. Seděli u klavíru a Michael se jemné probíral klávesami, sem tam sáhl o klávesu vedle. Ihned zčervenal hanbou a jal se svou chybu napravit. Zer - Jin zaujatě poslouchala a pokaždé srdnatě chválila každý jeho pokrok ve hře … o kráse nově zkomponovaných písní ani nemluvě. Když dozpíval, okamžitě zatleskala a barvitě popsala vše, co se jí na skladbě nejvíce zamlouvalo. Michael se skromně usmíval, přesto mu oči svítily pýchou. Podařilo se jim téměř zapomenout na dnešní událost. Když odbyla pátá hodina, Michael se nervózně ohlédl po nástěnných hodinách a navrhl své ženě, aby se šli tedy připravit. Souhlasila.

Přemítala, co si vzít na sebe. Po několikaminutovém rozjímání usoudila, že nejschůdnější bude obléci se do svého typického oděvu - černých upnutých kalhot a přepásané hakami haleny. Nemělo cenu někomu něco předstírat. Byla zvyklá chodit takto oblékaná a navíc byla přesvědčena, že členové Michaelovy rodiny již stejně tuší, kdo je a čím se zabývá. Bylo to tak vždy.

Michael si vybral ležérní domácí oblek, který chtěl ozvláštnit právě kravatou. Když si ji uvazoval, třásly se mu ruce, proto musela přispěchat na pomoc Zer - Jin.

"No tak! Nešij sebou tak!" nabádala ho klidným hlasem, který byl jak balzám na duši pro značně nervózního Michaela.

"Jsem nervozitou bez sebe!" přiznal zahanbeně.

"Z tvého otce?"

"Ano! Hlavně z něj - ale vlastně ze všech. Neviděli jsme se tak dlouho!"

"Neboj se, qíngrén! Půjde to samo! A navíc - všichni budu zajímat hlavně já a má minulost!"

Michael na Zer - Jin stočil pohled, který doteď upíral na dveře.

"Myslíš?"

"Ano! Nezapomeň - dnes přichází druhá lekce naší výuky Wuhanu!" zašeptala melodicky. Michael se zatvářil zmateně.

"Teď?!"

"Jistě! Nikdy by se nám nenaskytla lepší příležitost! Pamatuj si, lásko - na světě existují jen tři druhy lidí!"

"Ano, tos říkala! Nerozuměl jsem tomu."

"Dnes pochopíš! První skupina předstírá, že nevíš, čím se zabýváš! Druhá to ví a neomaleně se tě na to ptá! A třetí je ta nejhorší - ta to ví, neomaleně se tě ptá a navíc se dovolí domnívat, že dokáže to, co ty!"

Michael se usmál - celkem radostně. Vždy se mu zlepšila nálada, když se Zer - Jin zmínila, že budou hrát nějakou hru. Zer - Jin ho políbila na špičku nosu. Vtom se ozval zvonek u dveří. Michael se prudce ohlédl ke dveřím. Nasucho polkl. Zer - Jin mu spěšně dovázala kravatu.

"Tak běž!" pobídla jej. Michael se jal spěšně běžet ke dveřím. Zer - Jin ho náhle prudce zastavila a otočila si ho k sobě čelem. Přiložila své čelo k tomu jeho a uchopila do dlaní jeho hlavu. Dívala se na něj s veškerou láskou, které byla v tu chvíli schopna - chtěla mu dodat co nejvíce síly.

"Nezapomeň, nejsi sám! Jsme na všechno dva! Jsi to nejdůležitější a nejcennější, co mám a nenechám nikoho, aby se o tebe otíral!" Michael se vděčně usmíval, oči měl do široka rozevřené a zračila se v nich nekonečná oddanost. Zer - Jin vztáhla ruku, uchopila do prstů Michaelův snubní prsten, stáhla mu jej z prsteníčku a nasunula mu ho na prostředníček. To samé udělala i sobě.

"Pro jistotu!" poznamenala s úsměvem. Michael se zatvářil mírně zklamaně, poté se náhle zářivě usmál.

"Pokud dnes vše dopadne v rámci možností, dáme si noční koupel v bazénu!" zahlaholil radostně. Zer - Jin se rozesmála.

"Tak platí! Teď už upaluj!"

Michael vyběhl z ložnice, seběhl schody a v momentě stál u domovních dveří a otevíral je. Zer - Jin se jala pomaličku scházet ze schodů. Do domu se vmžiku nahrnulo snad deset lidí. Všichni radostně výskali, objímali se navzájem a zdravili se. Na Zer - Jin šly lehké mdloby - nikdy neměla v oblibě velké skupiny lidí a deset lidí už pro ni znamenalo dav. Jemně se zakymácela, udělalo se jí nevolno. Musela se chytit zábradlí, jinak by se poroučela k zemi.

"Ahoj, mami! Janet! Marlone!" hlaholil vesele Michael a se všemi se o překot objímal.

"No nazdar Miku!!! Tak kde máš ten svůj slavný objev?!" zaburácel bodře vypadající chlapík, který si nechal říkat Marlon.

"Jo! Kde je ta božská víla, o které jsi mi hodiny vyprávěl?" výskala Janet. Zer - Jin pozvedla obočí. Tak Michael o ní hodiny vyprávěl své sestře?!

"Ale no tak, děti!! Nechte přece svého bratra vydechnout! Slétly jste se na něj jako sarančata!" kárala je matka.

Zer - Jin si stihla během toho všeobecného veselí všechny prohlédnout. Všichni se zdáli být radostní a šťastní, plni lásky - až na jednoho. Jeden starší muž vešel do dveří až jako poslední a tvářil se značně znuděně a otráveně. Joseph! Napadlo Zer - Jin. Michaelův otec! Snažila se propojit Michaelovy pocity s osobou, kterou si z výšky schodů prohlížela a došla k naprosté shodě. Na tomto člověku bylo něco velmi negativního! Zlomyslného! Toto bude silná komplikace! Napadlo dívku naoko nesmyslně.

Usoudila, že je nejvyšší čas sestoupit ze schodů a zapojit se do toho mumraje. Sešla dolů a nasadila mírně nervózní úsměv. Michael se na ni otočil, uchopil do ruky její dlaň a s pýchou v hlase řekl.

"Mami, tohle je … Sisi!" zakoktal se mírně. Zer - Jin mu přesto byla neskonale vděčná, že ji uvedl jejím občanským jménem. Katherine k ní přistoupila a uchopila do dlaní její ruce. Zer - Jin se sklonila a byla obdařena polibkem na čelo.

"Moc mě těší, že tě poznávám, holčičko!" usmála se Katherine dojatě. Zer - Jin byla mírně vyvedená z míry a i jí se začalo zmocňovat dojetí. Odstoupila o krok od Katherine, složila ruce křížem na prsa a uklonila se.

"I mně nesmírně těší … mami …" V momentě si uvědomila, jakou nehoráznou troufalost vypustila z úst a nebyla daleko od toho připlácnout si ruku zděšením na pusu. Opět se jí zmocňovala silná nevolnost, zahanbeně pohlédla na Michaela. Ten jí však věnoval ten nejsladší úsměv, jaký u něj dosud viděla. I Katherine byla velmi dojatá a pohladila Zer - Jin po hřbetě ruky.

Vtom se do jejich němého rozhovoru zapojili Michaelovi sourozenci. Jako první Randy.

"No tak to ti gratuluju, Michaele! Je to skutečně ztepilá dívčina!" Všichni se zasmáli. Zer - Jin dostala od Randyho pořádné objetí - až se musela nahlas zasmát.

"A je šik oblečená!" přidala se Janet. Přistoupila k ní a rozpustile naznačila úklonu, jemně a komicky chtěla napodobit tu Zer - Jininu. "Co je to?" optala se a ukázala prstem na Zer - Jininu halenu. Zer - Jin rychle pohlédla na Michaela, ten jen téměř nepostřehnutelně přikývl - ano, můžeš to říct! Já jí stejně řekl všechno.

"To je hakimi. Tradiční čínská halena!"

"No to mě podrž! Ona je vážně z Číny!" vyjekla Janet nahlas a vzápětí si připlácla ruku k ústům. Zer - Jin se jemně zasmála. V tu chvíli ji někdo něžně uchopil za ruku. Ohlédla se. Byl to Michael, který se náhle tvářil o poznání chladněji. Odtušila, komu bude nyní představena. Mírně popošla a stanula tváří v tvář Josephovi - ten si ji prohlédl s nulovým zájmem a dále se rozhlížel po zařízení domu.

"Josephe! Toto je má přítelkyně, Sisi!" řekl Michael mírně roztřeseným, avšak stále silným hlasem.

"Těší mne!" zašeptala Zer - Jin svým sametovým hlasem a podala mu ruku. Podal jí tu svou jako leklou rybu.

"Jo, mě taky! Slyšel jsem, že prý jste z Číny! Naprosto nechápu, co jste mohla dělat tolik let zavřená v jedný škole!" prskl nabručeně, všechny předešel a zamířil do jídelny. Všichni náhle byli velmi zamlklí a raději ho spěšně následovali. Jako poslední zbyl Michael a Zer - Jin. Michael se tvářil provinile a mírně nazlobeně. Zer - Jin se k němu otočila, líbla ho na tvář a prsty složila do pěsti - do prostoru vystrčila pouze ukazovák - chtěla tím Michaelovi naznačit, že něco takového myslela, když prve mluvila o třech druzích lidí … toto byl první z nich.
Michael se spiklenecky pousmál a ruku v ruce se svou ženou spěchal do jídelny.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Zuzy Zuzy | Web | 22. března 2015 v 15:19 | Reagovat

Já bych na Josepha, vystrčila, nejspíš.... :-D prostředníček, páč, to jaký nervy z něho má chudák Mike, no, ale i Zer-Jin, náhlá nevolost u ní?? :-? No, nevím, no.. třeba to nebude z  Mikovi rodiny :-D Doufám, že Joseph neztropí ještě nějakou ostudu a Mike z něho nebude mít další nervy.. Tak jsem ráda že krom Josepha, Zer-Jin u zbytku rodiny uspěla. :-)

2 hanylen hanylen | E-mail | Web | 23. března 2015 v 0:29 | Reagovat

[1]: Zuzy, ty mi to bereš z úst :-D. Joseph je tak trefně vystižený, že je mi z něho taky nanic. No, ale je to překonané, Zer-Jin uspěla a paní Katherine i Janet jsou skvělé. A že by tvůj čuchometr měl pravdu? :-)  :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama