Melody will never die. Will NEVER die.

Povídka 2015 - kapitola padesátá

15. dubna 2015 v 13:55 | MJJcreatePRODUCTION |  Povídka 2015
Jubilejní padesátá kapitola povídky - není nad to, když se vám hlavou honí nejakčnější scény a vy je musíte hodit na papír. Teď přichází několik opravdu brutálně akčních (pro některé z vás spíše trapných) kapitol, berte to s rezervou :-D
Probudil se s nesnesitelnou bolestí hlavy. Pomalu otevřel oči a namáhavě několikrát zamrkal víčky. Shledal, že to byl pokus nanejvýš bolestivý a polohlasně zasténal. Naprosto netušil, co se mu stalo. Poslední věc, kterou si vybavoval, byl nějaký lesklý předmět, co prolétl vzduchem a udeřil ho … zasténal znovu. Trvalo mu asi pět minut, než se řádně rozkoukal - a to všechno jen proto, aby zjistil, že je v naprosto neznámém prostředí. Popadla ho panika. Kde to, ksakru, je?! Unesli mě! Křičel jeho mozek zděšeně. Unesli mě!

Prudce se vymrštil do sedu, to ale neměl dělat. Pochroumaná hlava se mu zatočila, projela jí úděsná bolest. Až se mu z toho zvedl žaludek, musel se předklonit a vyzvracet se na podlahu. Bylo mu mizerně. Hlava bolela, oči pálily, břicho bolelo - přímo se třásl vyčerpáním. Neměl ovšem pomyšlení na sebelítost. Neustále mu hlavou létala jediná myšlenka: Kde to jsem?!

Když křeče v žaludku povolily, chtěl si hřbetem ruky otřít ústa. Zjistil však, že nemůže rukama hýbat. To jej vyděsilo ještě mnohem víc. Začal jimi zběsile zmítat, byl skutečně na pokraji zhroucení.

"POMOC!" zakřičel. Opravdu chtěl, aby to vyznělo hlasitě, ale měl vyschlo v krku, a proto se mu z hrdla vydralo jen bezmocné zakvílení. Pročistil si hrdlo. "POMOC! KDE JSTE KDO?!" To už bylo o mnoho hlasitější.

"Být tebou, moc bych nekřičel. Tady je ti to stejně k ničemu." Za zády se mu ozval povědomý hlas. Hlas, který byl vždy tak bodrý a přátelský - nyní protkán zlobou, pohrdáním a bezmezným chladem. Neohrabaně se za tím hlasem otočil a nevěřícně hlesl.

"Clive?!"

Metr osmdesát vysoký běloch se zastavil na vzdálenost dvou metrů od Michaela a pohrdlivě na něj hleděl.

"Samozřejmě. Čekal jsi někoho jiného?!"

Michael na chvíli zavřel oči a čekal na zázrak. Třeba se mi to jenom zdá. Tohle není skutečné! Tohle se přece děje jedině v akčních filmech! Pouta, kterými měl uvězněné ruce za zády, se mu bolestivě zařízla do zápěstí. To jej přesvědčilo, že to není pouze zlý sen - tohle se dělo doopravdy.

"Kde to jsem?" optal se dutě. Clive vytáhl s kapsy saka balíček cigaret, jednu vsunul do úst a zapálil si ji.

"Rozhlídni se pořádně!" nabádal. Michael se pomalu rozhlédl po celé místnosti. Připadala mu jaksi povědomá, ale měl zkrátka příliš bolavou hlavu, než aby přemýšlel. Sklonil hlavu dolů a mlčel.

"Tohle je tvoje základka!" odtušil Clive nevzrušeně. Michael překvapeně zvedl hlavu a rozhlédl se kolem. Ach bože, jistě! Sem kdysi chodil do školy! Pamatoval si ty lavice i židle. Tabuli. Ale - teď všechno bylo rozházené a pokryté prachem. Chodil sem před více jak dvaceti lety. Pak mu hlavou projela jiná, hrůznější myšlenka. Prudce stočil hlavu směrem ke Clivovi.

"My jsme v Gary?!"

"Pochopitelně! Chodil jsi snad na školu někam jinam?!"

"Ach, Kriste pane! Tys mě zatáhl až sem?!"

"Jo!" Lhostejnost a nevzrušenost v jeho hlase jej přímo deptala. Omráčil svého šéfa, pravděpodobně ho nacpal do auta a odjel s ním až do Gary, kde ho vyložil, přinesl sem, spoutal ho - a teď tu na něj kouká, jako by se ho to ani netýkalo. Cigareta zasunutá v koutku úst mu pomalu dohasínala. Michael právě pociťoval velmi silný atak zoufalství a vzteku.

"Proč?! Proč, sakra?!"

"Co proč?" opět ta zavile nevinná otázka.

"PROČ JSI MĚ MUSEL SPOUTAT?!"

"Slyšel jsem, že rychle běháš. Chtěl jsem mít jistotu."

Michael se topil v obrovském oceánu zoufalství. Neustále kroutil rukama za zády ve snaze se vysmeknout z pout, ale pociťoval, že tím situaci pouze zhoršuje. Chladný kov se mu stále více zařezával do kůže. Clive mezitím odhodil nedokouřenou cigaretu, sedl si, opřel se lokty o stehna a zadíval se na Michaela. Toho, jež se právě svíjel na betonové podlaze, skrčený v rohu místnosti.

"Podívej, je načase pohnout se z fleku."

"Proč jsi to udělal?! Myslel jsem, že jsi na mé straně!"

Clive se zasmál uchrchlaným, neveselým smíchem. Michaelovi se při zaslechnutí toho zvuku zježily chloupky na zátylku.

"Tak to ses velmi spletl, kámo! Já jsem především na své straně!" Poposedl blíž k Michaelovi, ten naopak zabral nohama a o několik čísel odcouval. Měl z toho chlapa strach.

"Všechno šlo jak na drátkách! Vydal jsi album, vypustil jsi ho do světa a všichni si mohli nohy uběhat, jen aby měli jistotu, že jim vystoupíš v nějaký tý jejich přiblblý show! Byly z toho prachy, kamaráde! Spousta prachů - i pro mne!"

Michael se na něj úkosem díval. Parazit. Přesně jak řekla Zer - Jin. Náhle si vzpomněl na svou ženu a polil jej studený pot. Co tenhle cvok udělal s ní?!

"Ale pak se to zvrtlo! A mohla za to ta tvoje štětka!!" vykřikl náhle velmi hlasitě. Michael sebou trhl.

"Takhle o ní …"

"Moc mě nepřerušuj, kámo! Radši se do toho moc neser nebo ti ještě přelepím hubu leukoplastí!" zahrozil. Michael radši zmlkl. Svěsil hlavu, několik pramenů vlasů se mu přilepilo na zpocenou tvář. Snažil se je odfouknout, leč nezdařilo se. Ještě jednou zabral nohama a odsunul se dozadu, narazil přitom na betonovou zeď.

"Ta tvoje běhnička, co si hraje na samurajku! Vždycky když jsem volal a chtěl tě k telefonu, buď řekla, že spíš nebo že neví, kde seš! Nebo mi telefonem rovnou práskla! Děvka! Chtěla tě mít ve vatičce jako nějakou čivavu na výstavu!"

Michael si potichu vzdychl. Tak přece jen ho chtěla chránit. A věděla dobře proč. Ach Zer - Jin, odpusť mi moje chování! Já už u tebe asi nebudu moci nikdy prosit o odpuštění, ale věz, že tě miluju celou svou duší.

"A pak ti ještě začala nakecávat, že musíš odpočívat a že tak brzký návrat na scénu není dobrý nápad!" vykřikl rozhořčeně.

"Odpočíval jsem jen několik týdnů." Namítl Michael bezmyšlenkovitě.

"Každá minuta znamená prachy, vole! Hodně, hodně prachů! A ty ty jen tak promrháváš tím, že si válíš šunky! Ženský jsou satani!"

Michael si posměšně odfrkl. Tenhle člověk byl vážně blázen. Bohužel pro něj ale nebezpečný blázen, který ho zřejmě zabije. Život je komický. Člověk se vždycky obklopí jen samýma vyšinutýma individuama! A já jsem na to expert. Bylo mu už vcelku jedno, co s ním bude, nyní měl silný pocit deja vu a hlavně - bál se o Zer - Jin. Nechtěl ani domyslet, co tenhle tvor provedl jí.

Clive kráčel po místnosti, oči měl doširoka otevřené a něco si pro sebe mumlal. Vyšinutec, napadlo Michaela a složil hlavu na kolena. Nechtěl se na ten výjev dívat už ani vteřinu. Raději zavřel oči a potichu se modlil k Bohu. K Bohu, který byl tak prozíravý a seslal mu Sisi.

"Ráda si hrála na ochranitelku! Tak teď bude mít možnost to dokázat!"

Michael unaveně zvedl hlavu. Chtělo se mu spát a před očima se mu dělaly mžitky. Cítil, že velmi brzy omdlí.

"Jak dokázat?"

"Víš, chlape, já mám spoustu kámošů - všichni mají podobný názor na ženský samurajky a rádi si s nima vyřizují účty. Tak pět takových jsem poslal k vám domů." Pronesl Clive sladce. Michael byl okamžitě čilý, únava ta tam.

"Co?!! To nemyslíš vážně! Ty hajzle jeden!" opět začal kroutit rukama v poutech. Nyní cítil, jak mu po pažích stéká něco teplého.

"No tak! Klid! Je to přece mistryně boje! Aspoň tak jsi to tvrdil! Za dvacet minut od doby, kdy odbije celá, k vám zavolám. Pokud telefon nezvedne - buď ho neslyšela anebo je mrtvá. A to potom při tobě stůjte všichni svatí, poněvadž stejný osud čeká i tebe!"

Michael nasucho polkl.

"A když to stihne?!"

"Navedu ji, kam má jít, aby tě z té šlamastyky dostala. Pokud bude chytrá, přijde na to. Pokud ne, jsi mrtvý. Docela rád bych ale, aby na to přišla. Chtěl bych ji vidět tváří v tvář!"

"Jsi nemocný člověk!" utrousil Michael temně. Clive se pobaveně zasmál.

"No a ty jsi zase pár krůčků před smrtí. A uhni, za chvíli odbije celá, musím po tobě uklidit ten sajrajt!"
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Zuzy Zuzy | Web | 15. dubna 2015 v 20:03 | Reagovat

Ty brďo, tak to je síla toto O_O !! To je ale hajzl ten Clive, dufám, že m Zer-Jin jednou natrne hubu až k lopatkám!! Nepochybuju o tom, že nad těma grázlama vyhraje.. a pro Mika si přijde i když po tom co se mezí ní a Mikem odehrálo, bude mít špatnou koncentraci, vzalo jí to a kdo ví.. ? No,mohl by Zer-Jin přispěchat na pomc ten její kámoš ze školy bjvých umění, to by šlo, jak po drátkách.. ;-)

2 hanylen hanylen | E-mail | Web | 15. dubna 2015 v 23:48 | Reagovat

Teda, já věřím, že Zer - Jin nadělá z Cliva sekanou :-?  ???. Jsem fakt napnutá. Ale tuším, že ten lump není sám, kdo potřebuje být vystřelený přinejmenším na Mars.Taky si myslím, že to ale nezvládně sama :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama