Melody will never die. Will NEVER die.

RTT - ČÁST PRVNÍ (POKRAČOVÁNÍ 6)

16. dubna 2015 v 12:35 | MJJcreatePRODUCTION |  PŘEKLADY KNIH Z ANGLICKÉHO ORIGINÁLU
Dnes skutečně jen kousíček, potřebuju dotáhnout tuhle kapitolu a od neděle začít s novou.


Javon: Jediný problém s jeho fanoušky byl ten, že s nimi logicky přicházeli i paparazzi. Většinou tu byli tak tři čtyři nejvěrnější fanoušci. To bylo v pohodě. Ale když jich dorazilo dvacet nebo víc?! Pak jsme měli skutečně paparazzi problém. Přijížděli, protože měli větší možnost jak získat fotku.
Fotografové nikdy neměli dost. Vždycky jsme ho (Michaela) pak museli dovést do auta přes garáž. Někdy jsme museli použít nějaké auto jako návnadu. Já jsem nastoupil do jednoho auta a Bill do druhého s panem Jacksonem. Bill jel jedním směrem a já druhým - a modlil jsem se, aby pronásledovali mně.
Někteří z nich byly fakt hyeny. Vyhlídly si strom před objektem, vylezly na něj a zkoušeli udělat nějaký fotky. Jednou jsem jednoho takovýho zahlíd a poručil jsem mu, ať sleze dolů. Řekl jsem mu, ať mi dá foťák. Ale schoval ho za záda. Řekl mi, že udělal všechny fotky legálně a že nemůže být trestně stíhán. Prostě něco jako kdyby se mi kouknul do xichtu a poslal mě do prdele. Ucouvnul jsem od něj a nechal ho jít. Tady jsem nemohl nic udělat.
Fotka pana Jacksona a jeho dětí stála stovky až tisíce dolarů, pokud je někdo chtěl prodat bulváru. Někdy si myslím, že stála i stovky tisíc dolarů. Jednoho dne jsme vzali pana Jacksona s dětmi na večeři do hotelu Wynn. Právě jsem u recepčního objednával stůl, když se ke mně připrdelil jeden chlápek a zabrblal: "Chceš si bleskurychle vydělat patnáct stovek?!"
"Co tím chceš říct?!"
Vím, pro koho pracuješ. Když mi zejtra o půlnoci přineseš pár zaručených informací o Michaelu Jacksonovi a jeho dětech, odměna tě nemine! Zavolej mi zejtra a domluvíme se!"
Potom si do ruky strčil vizitku a zmizel. Panu Jacksonovi jsem nic neřekl. Zašel jsem za Billem, ukázal mu vizitku - on si dal práci a zjistil, že ten chlap je jeden z paparazzi. Řekli jsme si, že to necháme plavat, že to samo odezní. A tak se i stalo.
Asi o týden později jsem pana Jacksona někam vezl, autem se hodně nahlas ozývala vážná hudba, když tu najednou pan Jackson řekl:
"Javone, mohl bys na chvíli ztišit tu hudbu, prosím? Musím se tě na něco zeptat."
Ztišil jsem hudbu. "Ano, pane?"
"Dostal jsi v poslední době od někoho neobvyklou nabídku? Konkrétně minulý týden …"
Ztuhnul jsem. DO PRDELE! V ten moment jsem si uvědomil, co se stalo - ON SI NAJAL FOTOGRAFA, ABY MNĚ OTESTOVAL!
"Ano, pane." Řekl jsem. Otočil jsem se, pohlédl mu do očí a vysvětlil jsem mu všechno, jak bylo.
Řekl mi: "Jsem na tebe moc pyšný, Javone." Vypadal, že je skutečně šťastný, že jsem testem prošel a že opravdu existuje někdo, komu může věřit. "Kdybys býval tomu chlápkovi zavolal, okamžitě bych tě propustil. Ale tys udělal správnou věc. Jedinou chybu, které ses dopustil, bylo, že jsi mi neřekl, co se stalo."
"Ano, pane, já vím a mrzí mě to. Nechtěl jsem vás zbytečně znervózňovat."
Bill se vmísil do diskuze a řekl: "To je moje chyba, pane. Javon mě o tom informoval, já jsem si řekl, že jde jen o fotografa, ne o reálnou hrozbu. Já jsem teda učinil rozhodnutí neříkat vám to."
Pan Jackson řekl: "Děkuji vám. Ale příště mi říkejte o všem."
"Ano, pane."
Předtím jsem se domníval, že se o mě pan Jackson příliš nezajímá. Všechny informace šly vždycky před Feldmana a Billa ke mně, takže jsem s ním nebyl moc v kontaktu. Jakmile jsem však prošel tímhle testem, uvědomil jsem si, že mi začíná důvěřovat čím dál víc.

Bill: To, jak otestoval Javona, nám ukázalo, jak málo lidem okolo sebe může důvěřovat. Maličké trošce. Prioritní náplní mé práce bylo odhalovat potenciální hrozby - lovce lidí, paparazzi. Věděl jsem moc dobře, jak nakládat s tímhle typem lidí. Ale z jedné věci měl pan Jackson skutečně až paranoidní strach - a po nás chtěl, abychom ho v této oblasti opravdu striktně ochraňovali - a to bylo ochraňování před lidmi, kteří byli dlouho nedílnou součástí jeho života. Chtěl nás po svém boku, aby se mohl skrýt před vlastními manažery a právníky. Chtěl nás jako překážku mezi ním a jeho vlastní rodinou.
Věděli jsme, že mezi ním a jeho rodinou panuje odměřenost. To jste se mohli dočíst ve všech novinách. Ale od šéfových nových právníků a manažerů jsme dostávali instrukce, které nás ubezpečovali o tom, že vztahy mezi ním a jeho rodinou jsou daleko daleko horší, než si umíme představit. Víte, mluvím o takových těch typických tuctových hádkách, které zná každý z nás - tohle bylo ale daleko horší. První věc, kterou jsme se naučili, bylo vědět, že pokud se jeho rodina bude snažit k němu dostat, vůbec ho o tom nemáme informovat. Raymone řekla: "Pokud se jeho rodina objeví, dejte vědět mně, anebo komukoli z managementu." Přesně tyhle instrukce jsme dostali jak od ní, tak od Feldmana.
Nikomu z jeho rodiny nebyl dovolen přístup do domu bez prvotního prohledání, s výjimkou jeho matky. Když přišla ona, otevřeli jsme bránu a ona mohla vejít přímo do domu. Mohla přijít neohlášeně. Všichni ostatní museli mít řádný termín, víte, bylo dost těžké se s tím vypořádat.

 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 hanylen hanylen | E-mail | Web | 16. dubna 2015 v 21:26 | Reagovat

Vážně jedinečné a skvělé čtení. Jak si Billa otestoval, to je perfektní. Věřím, že existuje i mnoho bývalých "zaměstnanců", kteří chtěli takhle vydělávat nebo ho i vydírali. Ti paří do kategorie lidských hyen. A o té rodině? Na tom opravdu něco bude. ;-). Opět díky Domi, že jsi nám umožnila další náhled do této knihy.

2 Zuzy Zuzy | Web | 16. dubna 2015 v 21:35 | Reagovat

Tak to je síla! Prostě, vlastní "rdina" a úrovni paparazi, s vyjímkou maminky, říkámsi proč asi?? O všem chtěl vědět a o "návštěvě rdiny"ne, Každpádně je obdivuju za to, že ani teď neřeknou co mezi nimi bylo.. Prostě neskuetčné, co musel od svývch nejbližších snášet a dělat taková opatření. ten test byl d něj geniální!

3 hanylen hanylen | E-mail | Web | 16. dubna 2015 v 22:07 | Reagovat

[2]: Divím se jen Janet - tak blízko k sobě vždycky měli. Ale asi musel mít důvod chránit se před "papínkem" a sourozenci. Ještě, že měl chápající maminku.

4 mjjcreateproduction mjjcreateproduction | 16. dubna 2015 v 23:11 | Reagovat

Děkuju holky. V jedné věci se ale mýlíte (zatím nejste informovány) a to v tom, že Bill a Javon si nechali pro sebe, co se v rodině dělo. Naopak. V další kapitole to popsali velice detailně a vězte, je to nanejvýš znepokojující čtení. Však uvidíte ...

5 hanylen hanylen | E-mail | Web | 17. dubna 2015 v 0:47 | Reagovat

[4]: Jo a s těma paparazzi na stromě - být Billem tak s tím stromem pěkně zatřesu a kdyby nespadl jak schnilá hruška tak jdu pro motorovou pilu - byl by dole nato šup!! :-D

6 Zuzy Zuzy | Web | 17. dubna 2015 v 6:16 | Reagovat

[4]: Tak to jsou kabrňáci, protože tohle by mě pravdu zajímalo, ještě se divím, že je s tho klanu za to, že kluci pustili info, nikdo nezažaloval, třeba Joseph.  
Teď jsi ve mě odpalála nepříčetou zvědavost.. ale počkám, protože to té famili, mám svoji představu a přesně, jak to říkal Mike, jen o jeho matce dobrou..tak buď se utvrdím v tom, co jsem vydedukovala, nebo popravím názor a nebo budu mít z nic pěnu u huby!:-) Každopádně díky moc za poutavé čtení a práci, kterou s tím máš !

7 mjjcreateproduction mjjcreateproduction | 17. dubna 2015 v 11:04 | Reagovat

Zuzy, můžu ti slíbit, že v neděli přifrčím s dalším dílem :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama