Melody will never die. Will NEVER die.

Listopad 2015

RTT - ČÁST DRUHÁ (POKRAČOVÁNÍ 3)

1. listopadu 2015 v 14:15 | MJJcreatePRODUCTION |  PŘEKLADY KNIH Z ANGLICKÉHO ORIGINÁLU
8
Častokrát odcizen od své rodiny, jediné, co MJ doopravdy chtěl, byla jeho vlastní stabilní rodina. Když jeho život zachvátil skandál na konci roku 1993, obrátil se pro podporu a pochopení na jednoho člověka - na Lisu Marii Presley. Ti dva byli představeni v domě jejich společných známých v Los Angeles někdy na začátku ledna. Od té doby se stýkali s železnou pravidelností. Ačkoli se na první pohled jevili jako značně nesourodý pár, v určitém smyslu se k sobě dokonale hodili. Jako dcera Krále rokenrolu, Lisa Marie naprosto přesně chápala, co to znamená být svázán titulem nejslavnější osoby na planetě. V Michaelu Jacksonovi viděla charismatického a silného muže, který bojuje s těmi samými démony, kteří sužovali jejího otce. Nikdy nepochybovala o tom, že všechna tvrzení, která o něm kolují, jsou smyšlená a dokonce věřila tomu, že by ho mohla zachránit.
Jackson a Presleyová se vzali v květnu 1994 při soukromém ceremoniálu v Dominikánské republice, manželství nicméně vydrželo pouhých 18 měsíců. Michael byl soustředěný jen sám na sebe a svou kariéru tak vytrvale a tak dlouho, že pro něj představovalo nepřekonatelnou překážku otevřít své srdce někomu jinému - což mělo za následek, že si jeho novomanželka koupila vlastní dům v Los Angeles a nikdy se cele nepřestěhovala do Neverlandu. Lisa Marie, v té době již matka dvou malých dětí, neměla sebemenší chuť mít další děti - fakt, který Michael, který vždy chtěl velikou rodinu, zkrátka odmítal přijmout. Ukvapený sňatek se ukázal být velkou chybou. Jackson a Presleyová se přátelsky rozvedli v prosinci 1995.
O méně než rok později se Jackson oženil s Debbie Rowe, zdravotní sestrou, kterou poprvé viděl v ordinaci svého dermatologa, dr. Arnolda Kleina. Roweová slíbila, že mu dá děti, o které tolik stál. Když se brali v hotelovém apartmá v Sydney, během HIStory World Tour, byla Roweová již šest měsíců těhotná s jejich prvním dítětem. O tři měsíce později, v únoru 1997 porodila syna, Michaela Jacksona Jr., zvaného Prince. V dubnu 1998 přivítali dceru Paris-Michael Katherine Jackson. Jackson a Roweová se rozvedli v roce 1999 a obě děti zůstaly v péči otce. O dva roky později, v únoru 2002, prostřednictvím neznámé náhradní matky, se Jackson stal otcem potřetí, narodil se Prince Michael Jackson II. Jackson přezdíval svého syna Blanket jako projev lásky, který obvykle používal - ve smyslu "obalit" někoho láskou a přízní.
V té době se Jackson usídlil v Las Vegas, jeho poslední studiové album a jeho poslední koncertní vystoupení dělilo pět let. Jeho děti se staly "oběťmi" jeho každodenního života. Ukrývání jejich obličejů před kamerami a snaha ochránit je před jakýmkoli útokem zvenčí se stala prvořadým hlediskem jeho života. Ačkoli jejich život nikdy nebyl stejný, jako život jiných dětí, přesto se dalo říct, že měly stabilní domov a ten nejnormálnější život, jaký jim mohl být poskytnut.
Javon: Paní učitelka, slečna Ileanová, přiletěla do města po prázdninách. Byla to Asiatka, z Bahrajnu. Pan Jackson ji potkal, když se plavil přes oceán a okamžitě ji najal jako učitelku svých dětí. Pronajal jí apartmá asi pět minut chůze od domu. Každý den v týdnu jsem já nebo Bill jeli ji vyzvednout v 7.30 a přivezli jsme ji domů.
Pan Jackson nikdy nežertoval, co se týkalo vzdělání dětí. Škola začínala v 8.00. Tečka. Pokoj pro hosty v prvním patře byl přestaven na třídu. Myslím tím, opravdovou třídu s lavicemi a tabulí. Pomohli jsme slečně s dopravou tabulí a zapojili jsme jí počítač, natloukli poličky a "vzdělávací" plakáty a abecedu a všechny ty serepetičky jako nástěnky s násobením, dělením atd. Každé z dětí mělo vlastní lavici. Vypadalo to jako třída v úplně klasický základce. To samé platilo, i když jsme cestovali a bydleli po hotelech. Vždy byl najat oddělený pokoj a ten sloužil jako třída.
Bill: Nezáleželo na tom, jestli byl jeho život zrovna dobrej, a nebo v hajzlu, prostě vždycky dbal na to, aby chození do školy a vzdělávání bylo pro jeho děti něco jako rutina. Dokonce nosili i školní uniformy. Prince a Blanket nosili bílá trička s černými kalhotami a botami. Paris kožené patentky a uniformu, která by velice zapadla do katolický klášterní školy. Vždycky byly skvěle upravený. Učesané vlasy, vyžehlené uniformy. Od pondělí do pátku, každé ráno, vstaly v 7:00, oblékly se, sešly se dolů nasnídat a pak se vydaly "do školy".
Nevadské centrum vzdělávání mělo vysoké požadavky pro domácí vyučování. Zahrnovalo i skládání zkoušek, a podle průměru se potom podomácku vyučované děti směly hlásit na další studium. Slečna Ileanová organizovala vyučovací hodiny tak, aby se s dětmi zaměřila na všechna potřebná odvětví. Rozdávala domácí úkoly, požadovala, aby se některé články naučily zpaměti, vždy chtěla po dětech logické přemýšlení. Kvalita vyučování vždy souhlasila anebo dokonce převýšila úroveň na jiných soukromých školách. Byly to opravdu chytré děti. Neustále četly. Jejich mozky byly jako mycí houba, neustále do sebe něco nasávaly a o všechno se zajímaly.
Když jsme někam jeli, pan Jackson seděl s dětmi vzadu a zkoušel je, dával jim hádanky a vyzvídal, co všechno se ten den naučily. Vždycky přesně věděl, kam s probíranou látkou došly. Každý týden si s učitelkou sedl, prošel s ní probíranou látku a domluvil se s ní, na co dalšího by se měla s dětmi zaměřit. Pomáhal dětem s úkoly. Kdykoli za ním mohly přijít a zeptat se: "Tati, pomůžeš nám s úkolem?" A on šel, strašně ho to bavilo.
V tomhle domě se na televizi koukalo hodně málo. Mívali "filmové večery", kdy jako rodina koukali na nějaké DVD, ale rozhodně to nebylo jako v jiných rodinách, kde děti nedělají nic jiného, než trůní před obrazovkou. Tyhle děti spíš plnily úkoly, četly, hrály hry a poslouchaly muziku.
Javon: Měly taky hodně mimoškolních aktivit. Každý den měly tělocvik. Běhaly okolo domu, tajtrlíkovaly, dělaly dřepy a kotouly. Někdy jsme je vzali do nedalekého parku, kde směly skákat na trampolíně.
Taky jsme je brávali na exkurze. Nebo do Liedova muzea - bylo to místo, kde se vyvíjelo spoustu dětských aktivit, děti něco vymýšlely nebo vyráběly. Paris milovala návštěvy uměleckých muzeí a galerií. Hotely na Stripu byly v tomhle ohledu skvělé - neustále hostily významné galeristy a výstavy. Vzali jsme je na výstavu o Tělě. Viděli tam mrtvoly. Nebo do podmořského světa na žraloky v Mandalay Bay. V Luxoru jsme navštívili IMAX a Mořské hlubiny 3D a Dinosaury. Ve škole se o tom všem naučili teoreticky - a my jsme je pak vzali na praktické ukázky.
Poprvé jsme děti vzali bez otce ven někdy v únoru. Vezli jsme je na hřiště, jela s námi jejich učitelka. Byli jsme s Billem pořád na scéně noví, ale ona s nimi byla neustále a pan Jackson jí věřil. Vždycky byla připravena dát mu zprávu o tom, co děláme. Její mobil častokrát zvonil, ona ho zvedla a do sluchátka švitořila: "Ano, pane. Ne, jsou v pořádku."
A tak jsme věděli, že je hlídá a strachuje se o ně, i když zrovna někde jinde pracuje.
TO BE CONTINUED ...