Melody will never die. Will NEVER die.

RTT - ČÁST DRUHÁ (POKRAČOVÁNÍ 5)

31. ledna 2016 v 16:18 | MJJcreatePRODUCTION |  PŘEKLADY KNIH Z ANGLICKÉHO ORIGINÁLU
Pokračování Billovy části z minula: Vždycky jsme se snažili splnit všechno z denního rozvrhu. Abychom to všechno stihli, vždycky jsme měli v úmyslu vyjet z domu ve stanovený čas. Ne tak Michael Jackson. Pro něj bylo neslýchané začít něco dělat včas. Bylo pro něj nesmírně důležité vypadat bezvadně, než vůbec vytáhl paty z baráku. Stalo se snad milionkrát, že už přicházel cestičkou k autu, najednou se zarazil a vyjekl: "Ne, počkat, moment, musím se ještě vrátit!" A otočil se a zmizel za dveřmi. Většinou byly důvodem jeho neklidu jeho vlasy - zkrátka nějaký pramen ležel jinde, než jak on si to představoval. A to na něm stylistky předtím makaly dvě a půl hodiny. Prince byl jediný natolik odvážný, že si dovolil otce doslova vyšťouchat ze dveří ven se slovy: "Jdeme!!!" To on obcházel své sourozence, aby zjistit, jestli jsou řádně ustrojeni a pak všechny vystrkal ven z domu. Pokud se nám někdy poštěstilo něco stihnout včas, tak to jen díky Princovi.

Javon: Všechny tři děti byly zvyklé na otcův způsob života. Zdálo se, jakoby byly předurčeny k tomu vycházet se všemi vrtochy jeho povahy. Autoklona dorazila ve čtyři ráno a od té doby se jelo támhle, letělo semhle, škola probíhala v hotelových pokojích a zas se pak jelo jinam. Irsko jeden den, Las Vegas druhý. Bylo to jako jejich druhá kůže.
Na veřejnosti je MJ nikdy neoslovoval jejich jmény. Nikdy neřekl: "Paris, pojď sem" nebo "Blankete, tady jsem." Nechtěl, aby někdo na doslech zjistil, kdo jsou a vyblýskl je foťákem. Takže všechna děcka měla krycí jména. Blanket byl "Kooco" a Paris byla "Osh Kosh".
Vlastně si nepamatuju Princovo krycí jméno, protože jsme ho nikdy nemuseli používat. On se nikdy neprořekl. Velice dobře znal pravidla - lépe než jeho dva sourozenci. Jednou jsme byli ve FAO Schwarz a Paris se nějak zapomněla a zavolala na Prince jeho jménem. Okamžitě se na ni přísně podíval a zašeptal: "Nikdy mi na veřejnosti neříkej mým jménem. Ty víš, že mi tak nesmíš říkat! Máme krycí jména, ségra!"

Bill: Pamatuju si, že měl MJ jednou nějakou obchodní večeři a měl tam být až do noci a tak mě požádal, jestli bych děti nevzal domů. Tak jsem je tedy vezl a Prince s Paris seděli na zadním sedadle, kde byla veškerá počítačová výbava. Vysílačky, laptopy a takovéhle věci. Nikdy jsem se do vysílačky nehlásil svým jménem. Prostě jsem řekl "BB" jako Velký Bill (Big Bill). Měl jsem sluchátko v jednom uchu a volal jsem domů, kam jsme se blížili. "BB základně. Tady BB." Chtěl jsem, aby věděli, že se blížíme. O pár minut později se z vysílačky ozvalo: "Základna BB. Pojď za námi BB!" Řekl jsem: "Tady BB. Blížíme se." Opět se ozvalo: "Základna BB. Pojď za námi BB!"
Nasral jsem se. "Co to, sakra …" "TADY BB! BLÍŽÍME SE K MÍSTU URČENÍ!"
Pak jsem zaslechl hihňání. Paris seděla vzadu se sluchátkem v uchu a odpovídala mi změněným hlasem. Nikdy bych byl neuhádl, že je to ona. Rozesmál jsem se. "Tak jo, dostaly jsme mě!"
Tohle jsou momenty, na které nikdy nezapomenu. Můžete si jen představovat, jak složitý byl život těch dětí, samí bodyguardi, kódová jména, pendlování sem a tam. Ale ony si vždycky našly příležitost, jak se zabavit.
Prince pochopil velice rychle, co je jeho otec zač. Možná neznal celý příběh, ale chápal, že ochrana je důležitá. Blanket, myslím si, byl ještě moc mladý na to, aby si to uvědomoval. A Paris byla taková přirozená - věděla, že pravidla jsou důležitá, ale občas se rozvášnila a zapomněla na ně.

Javon: Paris byla Tatínkova malá holčička. Byla tím děvčátkem obklopeným samými muži. Měla staršího bratra, který jí říkal, co má dělat. Měla i mladšího bratra, který jí říkal, co má dělat. MJ jí říkal, co má dělat. Mohli byste si myslet, že kvůli tomu by měla být neposlušná a divoká, ale byla to ta "nejholčičkovatější" holčička, jakou jsem kdy poznal. Vždy se usmívala a byla vřelá. Měla ty zářící modrozelené oči, které prozářily pokoj. Milovala panenky a jejich oblékání. Já s Billem máme oba dcery, takže jsme byli vždycky úplně rozněžnělí, když jsme koukali na Paris. Chlapci v tomhle trochu strádali a nikdy jim nic neprošlo, ale jakmile se na vás zadívala Paris těma svýma očima, dali byste ji, na co by si vzpomněla.

Pamatuju si, jak jsme byli v cirkuse. Prince s Blanketem chtěli jít na Bukanýr. Bill šel s nimi a já zůstal hlídat Paris, která hrála různé karnevalové hry, kde si můžete vystřílet plyšové zvířátko. Hrála hru s rybami. Je to taková ta hra, kde jsou plastové ryby přidělány k magnetu a různě se zmítají po ploše a vy musíte trefit ten magnet, aby ryba spadla. Paris chtěla vystřelit plyšáka pro otce. Zkusila to šestkrát nebo sedmkrát, ale marně. Pak se podívala na mě. "Javone, prosím, pomůžeš mi dostat toho medvěda?"
Věděl jsem, že bych neměl. Mým úkolem bylo postávat opodál a hlídat, ne se vměšovat do situace. Ale ona mě hezky poprosila a tak jsem se vysílačkou spojil s Billem a zeptal se, jestli můžu. Řekl: "Ále, tak jo, stejně se těm jejím očím nedá odolat."
Zkusil jsem to třikrát nebo čtyřikrát a nakonec se mi to povedlo. Byla tak vděčná! Strašně chtěla pro otce toho medvídka vyhrát. Byl to ten nejmenší medvídek na světě, ale ona ho prostě pro něj MUSELA mít. "Děkuji, Javone, moc děkuji!" křičela a prudce mě objala.
To, jak řekla "děkuji" roztavilo moje srdce. Byla nejsladší malá holčička na světě.

Bill: Kdykoli jsme byli někde sami s dětmi, mohli jsme v kteroukoli dobu zavolat panu Jacksonovi a sdělit mu, kde se zrovna nacházíme. Zrovna jsme jeli domů z toho cirkusu a Paris byla nadšená. "Musím mluvit s taťkou! Musím s ním mluvit!" Chtěla mu zavolat a sdělit mu, že pro něj má maličkatého medvídka, kterého vyhrála v tombole. Když tohle vyslovila nahlas, Blanketa to málem zlomilo. Najednou začal strašně žárlit. Chtěl, abychom se vrátili na pouť a on aby mohl taky nějakého medvídka pro otce vyhrát. "Můžeme se vrátit? Chci tatínkovi taky něco vyhrát!"
Blanket byl vůbec hodně zajímavé děcko. Když jsme je někam vezli, tak Paris a Prince okamžitě slušně pozdravili, ale Blanket zůstával tichý a ostýchavý. MJ ho musel několikrát pobízet: "Řekni chlapcům dobrý den, Blankete. Uděláš to?"
Byl hodně tichý, ale rozhodně tím nechci říct, že by byl nějak zlomyslný. Naopak - říkali jsme mu "Malý rebel", ale také "Tichá voda, co břehy mele". MJ často říkal: "Bille, dávej na Blanketa pozor. Rád utíká." A bylo to tak. Když jsme byli na veřejnosti, Prince a Paris dodržovali protokol, vedli se za ruce a zůstávali s námi. Zato Blanket, jakmile viděl příležitost, zahnul kramle a šel si dělat své vlastní věci.

Javon: I když jsme šli po zavíračce do knihkupectví, pan Jackson vždycky vyžadoval, aby se po obchodě chodilo ve skupině, nikoli odděleně. A procházeli tak sekci po sekci. Historické knihy, pak Sci-Fi. A Blanket? Jakmile mohl, utekl do sekce s dětskými knihami. Mohl jsem se snažit, co jsem chtěl, uhlídat ho, ale jakmile měl možnost, zdrhl. Já ho pak musel hledat a přivést ho ke zbytku skupiny.

Bill: Jednou jsme jeli do New York kasina a tam měli velký zábavní park s venkovní zábavou. Blanket si to všechno prohlížel a pak řekl: Tatínkova jízdní dráha je lepší, než tahle."
Takový byl Blanket. Tak si ho pamatuju. Jednou jsme někam jeli a Blanket si sedl na zadní sedadlo přímo za mě, tam, kde normálně sedával MJ. Řekl jsem: "Blankete, musíš si přesednout. Tam sedí tvůj táta."
A on řekl: "Já vím!"
Nesedl si tam náhodou, udělal to schválně. Byl malý dítě, ale neviděl se tak. "Sednu si tam, kde sedává taťka!" Jako kdyby to jednou mělo být výsostně jeho místo.
Většinu času jsme v autě nechávali mezi sebou nataženou záclonu. Jako sekuriťák bylo mou povinností být decentní ke klientovi. Je to prostě ten typ vztahu, kde člověk musí zachovávat odstup. Ale stále častěji jsme to porušovali - kvůli dětem, které svým přístupem bortily bariéry mezi námi. I přístup MJ k tomu přispíval, čas od času. Chovali se k nám přátelsky a mile a tak stále častěji jsme jezdili s odhrnutými záclonkami.
Jednou, to jsme zas někam jeli, jsem zaslechl Blanketa, jak něco šeptá. Děti se začaly hihňat a MJ ho utišoval: "Pššš! Ne, to jsem neřekl! Neřekl jsem to!"
Blanket řekl: "Ano, řekl! Řekl jsi, že Bill vypadá jako …"
"PŠŠŠŠ!"
Teď jsem byl zvědavý i já:" Vypadám jako co?"
Kouknul jsem se do zpětného zrcátka. Blanket a MJ na sebe koukali stylem: Kdo mu to teď řekne?
Blanket se na mě podíval a řekl: "Vypadáš jako Věc (the Thing)!"
"Věc? Jaká věc?"
"Ne ta věc, ale the Thing z Fantastické čtyřky!" (kamenný obr obdařený nadlidskou silou) Taťka řekl, že vypadáš jako the Thing!"
Nasadil jsem výraz, jakože WOW. Tak fajn. Brácha udělal vtip. Potom Blanket řekl: "A Javon vypadá jako Frozone z Úžasňáků!"
Dobře jsme se tomu všichni zasmáli. Fajn, takže teď jsem byl the Thing. Super. Postupně jsem přišel na chuť jejich smyslu pro humor, lépe jsem ho začal chápat.

Javon: MJ se vždycky hrozně strachoval, jestli se nám daří dobře. Vždycky nám říkal: "Pracuje se vám dobře, hoši? Jíte pořádně? Nejezte tučná jídla - je to nezdravé!" Vlastně, když si to uvědomím - MJ a děti byli velice zdraví jedlíci. Jedli hodně zdravě. Dovolil dětem McDonald, sem tam kuřecí křidélka, zmrzlinu, pizzu nebo tak něco, ale vždycky jen za odměnu.
V jejich stěsnaném životě to znamenalo jedině si jídlo objednat a poslat nás to vyzvednout. Anebo maximálně jet k výdejnímu místu společně. Já anebo Bill jsme nahlásili objednávku do toho mluvítka a pak se začal jeden přes druhého natahovat, když jsme to naládovali do auta. "Ty sis objednal jako poslední!" "Ne, to není pravda! Necpi se sem!" Aby je uklidnil, dovolil MJ dětem, aby si objednaly řádně jeden po druhém.
Jednou, to už jsme si všichni objednali hranolky a Big Mac, zůstalo na Blanketovi, aby si objednal. Chvíli na nás zíral, pak se postavil a nahnul k mluvítku a řekl: "Mohl bych, prosím, dostat dva Krispy Kreme donuty s polevou?" Byl zkrátka v McDonaldu.

Bill: Blanket miloval Krispy Kreme. Jednou jsme čekali na dobu, kdy děti někam odjely, abych já mohl domluvit s manažerem jedné KK továrny, aby dovolil MJ a Blanketovi zajít do továrny a podívat se, jak se takové donuty vyrábějí. Další den ve 2:30 jsme je tam propašovali. Zůstali tam několik hodin, dělníci jim ukázali úplně všechno. Na konci výletu jsme domů odváželi deset krabic plných donutů.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

Zobrazit vše (166)
Zobrazit starší komentáře

101 viagra 100mg viagra 100mg | E-mail | Web | 27. června 2018 v 12:22 | Reagovat

What's up, its fastidious paragraph regarding media print, we all be familiar with media is a enormous source of information.

102 generic viagra generic viagra | E-mail | Web | 27. června 2018 v 12:57 | Reagovat

There are also so many video uploading websites, and these as well offer facility for sharing their video clips, however I think YouTube is the best.

103 viagra generic availability viagra generic availability | E-mail | Web | 27. června 2018 v 19:46 | Reagovat

Hello, okay brother there are sure several blogging web sites, except I suggest you to use Google’s without charge blogging services.

104 viagra plus online mail-order pharmacies viagra plus online mail-order pharmacies | E-mail | Web | 28. června 2018 v 1:58 | Reagovat

These are truly awesome YouTube video lessons, its my good luck to pay a visit this site and finding these awesome YouTube video lessons.

105 canadian viagra canadian viagra | E-mail | Web | 28. června 2018 v 5:22 | Reagovat

Hi there I am from Australia, this time I am viewing this cooking related video at this web page, I am in fact delighted and learning more from it. Thanks for sharing.

106 gold viagra online mail-order pharmacies gold viagra online mail-order pharmacies | E-mail | Web | 28. června 2018 v 6:01 | Reagovat

Downloading material from this web page is as trouble-free |as clicking the mouse rather than other web sites which move me here and there on the webpages.

107 MarkJaich MarkJaich | E-mail | Web | 28. června 2018 v 6:27 | Reagovat

8-pin pcie female to 6+2-pin pcie female viagra
<a href="http://viagra-gg.com">sildenafil</a>
wirkung viagra bei gesunden multi
<a href=http://viagra-gg.com#brand+viagra+online+mail-order+pharmacies>viagra canada</a>

108 over the counter viagra over the counter viagra | E-mail | Web | 28. června 2018 v 7:18 | Reagovat

My family members all the time say that I am wasting my time here at net, except I know I am getting knowledge daily by reading such good articles.

109 MarkJaich MarkJaich | E-mail | Web | 28. června 2018 v 10:15 | Reagovat

pastilla azul viagra precio mexico
<a href="http://viagra-tt.com">generic viagra prices</a>
antibiotique oflocet 200mg viagra
<a href=http://viagra-tt.com#viagra+generic>viagra online</a>

110 viagra soft tabs online mail-order pharmacies viagra soft tabs online mail-order pharmacies | E-mail | Web | 28. června 2018 v 10:50 | Reagovat

I am actually happy to glance at this webpage posts which carries tons of helpful information, thanks for providing these kinds of statistics.

111 buy sildenafil buy sildenafil | E-mail | Web | 28. června 2018 v 12:35 | Reagovat

It’s my first pay a quick visit to this website, and I am genuinely astonished to see such a fastidious feature YouTube video posted here.

112 buy 50 mg viagra buy 50 mg viagra | E-mail | Web | 28. června 2018 v 13:48 | Reagovat

I'd like to find out more? I'd love to find out more details.

113 female viagra online mail-order pharmacies female viagra online mail-order pharmacies | E-mail | Web | 28. června 2018 v 14:29 | Reagovat

I always emailed this website post page to all my contacts, for the reason that if like to read it afterward my links will too.

114 generic viagra online generic viagra online | E-mail | Web | 28. června 2018 v 15:49 | Reagovat

Fastidious respond in return of this matter with real arguments and telling all regarding that.

115 buy 50mg viagra buy 50mg viagra | E-mail | Web | 28. června 2018 v 17:12 | Reagovat

Why YouTube videos are shared everywhere? I think one reason is that these are straightforward to get embed script and paste that script anywhere you wish for.

116 generic viagra online generic viagra online | E-mail | Web | 28. června 2018 v 20:19 | Reagovat

Hi there everyone, I am sure you will be enjoying here by watching these kinds of funny video lessons.

117 100 mg viagra 100 mg viagra | E-mail | Web | 28. června 2018 v 22:48 | Reagovat

What's up dear, are you enjoying with this humorous YouTube video? Hmmm, that’s nice, I am as well watching this YouTube funny video at the moment.

118 cheap 100 mg viagra cheap 100 mg viagra | E-mail | Web | 29. června 2018 v 0:25 | Reagovat

If some one desires to be updated with most up-to-date technologies after that he must be visit this website and be up to date every day.

119 viagra 100mg viagra 100mg | E-mail | Web | 29. června 2018 v 1:43 | Reagovat

Why YouTube video tutorials are shared everywhere? I think one reason is that these are simple to obtain embed script and paste that script everyplace you would like.

120 buy viagra online buy viagra online | E-mail | Web | 29. června 2018 v 4:08 | Reagovat

You have to waste less time to seek out your necessary topic on net, because nowadays the searching strategies of search engines are good. That’s why I fount this post at this time.

121 sildenafil coupon sildenafil coupon | E-mail | Web | 29. června 2018 v 5:03 | Reagovat

Okay, you are right friend, on a regular basis updating web site is really essential in favor of Search engine optimization. Fastidious discussion keeps it up.

122 buy sildenafil buy sildenafil | E-mail | Web | 29. června 2018 v 6:21 | Reagovat

This post is related to web programming is genuinely good in support of me because I am website programmer. Thanks for sharing keep it up.

123 buy viagra buy viagra | E-mail | Web | 29. června 2018 v 11:46 | Reagovat

Hello mates, is there any other fastidious webpage related to JavaScript posts, while this one is nice designed for PHP programming.

124 viagra for women online mail-order pharmacies viagra for women online mail-order pharmacies | E-mail | Web | 29. června 2018 v 12:21 | Reagovat

Amazing YouTube video clips posted at this web site, I am going to subscribe for on a regular basis updates, as I don’t wish for to miss this series.

125 cheap 50mg viagra cheap 50mg viagra | E-mail | Web | 29. června 2018 v 12:55 | Reagovat

I am delighted to watch this you tube video at this web site, so right now I am also going to upload all my movies at YouTube web page.

126 viagra prices viagra prices | E-mail | Web | 29. června 2018 v 13:30 | Reagovat

This post about Search engine optimisation is in fact fastidious one, and the back links are really very helpful to promote your site, its also called Web optimization.

127 female viagra pills female viagra pills | E-mail | Web | 29. června 2018 v 14:08 | Reagovat

What's up everyone, I know YouTube video contains fewer bytes of memory due to that its quality is poor, except this YouTube video has impressive picture features.

128 brand viagra online mail-order pharmacies brand viagra online mail-order pharmacies | E-mail | Web | 29. června 2018 v 15:24 | Reagovat

Hi there to all, the YouTube video that is posted at at this place has really pleasant quality beside with good audio quality

129 50mg viagra 50mg viagra | E-mail | Web | 29. června 2018 v 17:14 | Reagovat

This is my first time visit at here and i am in fact pleassant to read everthing at one place.

130 MarkJaich MarkJaich | E-mail | Web | 29. června 2018 v 20:22 | Reagovat

cipralex vs generico do viagra
<a href="http://viagra-tt.com">natural viagra</a>
tegretol 200 milligram viagra
<a href=http://viagra-gg.com#generic+viagra+available>buy viagra 100mg</a>

131 generic viagra online generic viagra online | E-mail | Web | 29. června 2018 v 20:31 | Reagovat

It’s going to be end of mine day, but before finish I am reading this impressive piece of writing to increase my know-how.

132 gold viagra online mail-order pharmacies gold viagra online mail-order pharmacies | E-mail | Web | 29. června 2018 v 21:43 | Reagovat

As the admin of this web page is working, no uncertainty very rapidly it will be famous, due to its quality contents.

133 cheap 100mg viagra cheap 100mg viagra | E-mail | Web | 29. června 2018 v 22:56 | Reagovat

Hurrah! In the end I got a weblog from where I be able to in fact take valuable facts regarding my study and knowledge.

134 sildenafil sildenafil | E-mail | Web | 30. června 2018 v 2:03 | Reagovat

What's up it's me Fiona, I am also visiting this web page regularly, this site is genuinely fastidious and the viewers are in fact sharing good thoughts.

135 viagra professional online mail-order pharmacies viagra professional online mail-order pharmacies | E-mail | Web | 30. června 2018 v 3:19 | Reagovat

Hello, all right brother there are obviously many blogging web sites, except I advise you to use Google’s free of charge blogging services.

136 coupon viagra coupon viagra | E-mail | Web | 30. června 2018 v 4:38 | Reagovat

Remarkable YouTube video lessons posted at this website, I am going to subscribe for on a regular basis updates, since I don’t would like to fail to take this series.

137 cialis prices cialis prices | E-mail | Web | 5. července 2018 v 20:10 | Reagovat

This video post is genuinely fantastic, the echo feature and the picture quality of this video post is truly remarkable.

138 tadalafil generic tadalafil generic | E-mail | Web | 5. července 2018 v 22:55 | Reagovat

I am truly delighted to read this weblog posts which contains lots of useful facts, thanks for providing such data.

139 cheap cialis cheap cialis | E-mail | Web | 6. července 2018 v 1:26 | Reagovat

Hmmm, yup no doubt Google is finest in favor of blogging however today word press is also pleasant as a blogging for the reason that its Search engine marketing is pleasant defined already.

140 cialis 5 mg cialis 5 mg | E-mail | Web | 6. července 2018 v 2:55 | Reagovat

This video post is actually enormous, the sound feature and the picture feature of this tape post is truly awesome.

141 cialis coupons 2018 cialis coupons 2018 | E-mail | Web | 6. července 2018 v 3:10 | Reagovat

This piece of writing will assist the internet viewers for creating new website or even a blog from start to end.

142 generic cialis tadalafil generic cialis tadalafil | E-mail | Web | 6. července 2018 v 5:37 | Reagovat

Hurrah! In the end I got a webpage from where I know how to genuinely take helpful facts concerning my study and knowledge.

143 tadalafil 5 mg tadalafil 5 mg | E-mail | Web | 6. července 2018 v 5:48 | Reagovat

I got this website from my buddy who informed me regarding this website and at the moment this time I am browsing this site and reading very informative content here.

144 cialis coupon cialis coupon | E-mail | Web | 6. července 2018 v 6:11 | Reagovat

Hello, after reading this amazing paragraph i am also glad to share my experience here with colleagues.

145 cialis cost cialis cost | E-mail | Web | 6. července 2018 v 7:06 | Reagovat

Great article, totally what I wanted to find.

146 cialis 5 mg cialis 5 mg | E-mail | Web | 6. července 2018 v 7:51 | Reagovat

Currently YouTube video tutorials quality is more superior and improved, thus that’s the motive that I am watching this video at here.

147 buy cialis online buy cialis online | E-mail | Web | 7. července 2018 v 19:47 | Reagovat

In favor of my learn purposes, I always used to get the video lectures from YouTube, since it is trouble-free to fan-out from there.

148 cialis coupons 2018 cialis coupons 2018 | E-mail | Web | 7. července 2018 v 21:24 | Reagovat

Hi there, its good paragraph concerning media print, we all know media is a great source of information.

149 cialis pills cialis pills | E-mail | Web | 8. července 2018 v 1:43 | Reagovat

Remarkable YouTube videos posted at this site, I am going to subscribe for regularly updates, as I don’t would like to fail to take this series.

150 cialis pills cialis pills | E-mail | Web | 8. července 2018 v 7:05 | Reagovat

Highly descriptive post, I enjoyed that bit. Will there be a part 2?

151 generic cialis at walmart generic cialis at walmart | E-mail | Web | 8. července 2018 v 9:09 | Reagovat

Hi Jackson, if you are a new internet user then you must go to see all the time this site and read the updated content at at this place.

152 cialis on line cialis on line | E-mail | Web | 8. července 2018 v 9:29 | Reagovat

Hello, this weekend is nice designed for me, since this occasion i am reading this impressive educational post here at my residence.

153 100 mg viagra lowest price 100 mg viagra lowest price | E-mail | Web | 9. července 2018 v 19:32 | Reagovat

Thanks designed for sharing such a nice thinking, article is nice, thats why i have read it fully

154 viagra without a doctor prescription viagra without a doctor prescription | E-mail | Web | 9. července 2018 v 22:41 | Reagovat

Hahahaha, what a comical this YouTube record is! I'm still laughing, thanks to admin who had posted at this web page.

155 MarkJaich MarkJaich | E-mail | Web | 10. července 2018 v 5:16 | Reagovat

damater bula efeitos colaterais do viagra
<a href="http://viagra-gg.com">viagra buy</a>
eskaflam tabletas de 100mg viagra
<a href=http://viagra-gg.com#viagra+generic>buy generic viagra</a>

156 natural viagra natural viagra | E-mail | Web | 10. července 2018 v 6:00 | Reagovat

It’s really very complex in this active life to listen news on Television, so I just use world wide web for that reason, and obtain the most recent news.

157 viagra buy viagra buy | E-mail | Web | 10. července 2018 v 6:46 | Reagovat

What a fastidious YouTube video it is! Amazing, I loved it, and I am sharing this YouTube record with all my colleagues.

158 buy viagra online buy viagra online | E-mail | Web | 10. července 2018 v 9:48 | Reagovat

Great delivery. Great arguments. Keep up the good effort.

159 viagra pill viagra pill | E-mail | Web | 10. července 2018 v 14:28 | Reagovat

I for all time emailed this weblog post page to all my friends, because if like to read it next my friends will too.

160 MarkJaich MarkJaich | E-mail | Web | 10. července 2018 v 19:52 | Reagovat

cvs burtonsville md pharmacy viagra
<a href="http://viagra-gg.com">viagra substitute</a>
sinustrat comprimidos viagra
<a href=http://viagra-gg.com#100+mg+viagra+lowest+price>buy viagra online</a>

161 buy viagra 100mg buy viagra 100mg | E-mail | Web | 11. července 2018 v 0:40 | Reagovat

Hi, everything is going sound here and ofcourse every one is sharing information, that’s actually excellent, keep up writing.

162 viagra 100 mg viagra 100 mg | E-mail | Web | 11. července 2018 v 1:12 | Reagovat

Awesome YouTube movies posted at this web site, I am going to subscribe for daily updates, since I don’t want to fail to take this series.

163 viagra online viagra online | E-mail | Web | 11. července 2018 v 2:05 | Reagovat

As the YouTube videos are posted here same like I also embed YouTube video code at my own website, because it is effortless to obtain embedded code.

164 cheap viagra cheap viagra | E-mail | Web | 11. července 2018 v 4:22 | Reagovat

It’s genuinely very complex in this active life to listen news on TV, thus I only use world wide web for that reason, and take the newest information.

165 MarkJaich MarkJaich | E-mail | Web | 11. července 2018 v 6:12 | Reagovat

viagra video russian
<a href="http://viagra-gg.com">cheap viagra online</a>
wirkung viagra nach samenerguss nacht
<a href=http://viagra-gg.com#viagra+professional+online+mail-order+pharmacies>viagra online paypal uk</a>

166 female viagra female viagra | E-mail | Web | 11. července 2018 v 10:26 | Reagovat

Hi there, this weekend is pleasant designed for me, because this time i am reading this fantastic educational paragraph here at my residence.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama