Melody will never die. Will NEVER die.

RÁDCOVA NEMESIS (1. kapitola)

8. října 2018 v 16:49 | MJJcreatePRODUCTION |  Osobní vzkazy
Procházela se po rozkvetlé louce a na lýtkách cítila dotyk stébel trávy lehoučký jako pohlazení motýlích křídel. Jemně našlapovala na bosá chodidla a pousmála se při pomyšlení, že by ji v této indiskrétní situaci načapal její lord otec nebo slečna vychovatelka. Dle pravidel starých několik tisíc let nesměla mladá lady chodit po venku s jakoukoli odhalenou částí těla, byť tou nejmenší. A Georgianna nedávala na odiv zanedbatelnou plochu kůže, ale přímo celé nohy od chodidel až po kolena. Vzala si na procházku do zahrad své žluté šaty ušité z jemného tylu se sukní končící těsně pod koleny. Udělala to však tajně. Navrch těchto lehkých šatů si navlékla objemný oděv z brokátu, pod kterým se div neprohýbala a jež zaváněl zatuchlinou staré šatní skříně. Potřebovala v tomto přestrojení proklouznout ze zámku ven pokud možno nezpozorována, ale přesto pojištěna v případě, že by ji sledovaly dva páry pichlavých očí její vychovatelky, která by se nerozpakovala běžet žalovat lordu otci.
Georgianna nebyla nikdy tak dívčí a křehká jako její mladší sestra Vesper. To však pravděpodobně souviselo s věkovým rozdílem, který mezi sebou sestry měly. Zatímco lehounká a křehká Vesper slavila právě šestnácté narozeniny, těžší a o něco málo nemotornější Georgianně bylo o dobrých devět let více.
"Takovýto věk a stále neprovdána," poukazoval rád lord otec a přísně na Georgiannu shlížel. Dívka poté obvykle zahanbeně sklopila pohled směrem k zemi a snažila se potlačit červeň na lících. Vždy byla prostá a nenáročná, skálopevně odhodlána poslechnout každý rozkaz svých rodičů. Byla tichá a bezproblémová, přesto se zdálo, že roky jejího života jí propluly mezi prsty jako voda a nedaly se vrátit zpět.
"Pokud žena není do dvaceti let provdána, padá spolu s ní hanba na celou rodinu," kárala ji matka v hodinách pletení a šití. Georgianna mlčela. Mnohokrát chtěla své matce povědět, že se mileráda provdá za kohokoli, koho jí otec vybere, ale nikdy z ní nevypadlo jediné slovo. Každý rozhovor byl zbytečný. Lord otec nepovažoval za vhodné najít pro ni vhodného ženicha a veškerou svou pozornost upnul k Vesper. Vesper dospěla do věku, kdy bylo načase najít jí manžela a otec poslouchal každé její přání. Georgianna zůstala odsunuta.
"Georgo!"
Posvátné ticho zahrad přerušil pisklavý a otrávený hlas Georgianniny sestry. Dívka se na místě nastavila a pohlédla do dálky. Kam až oko dohlédlo bylo vidět na tisíce rozkvetlých slunečnicových hlav, přes které šlo jen stěží zahlédnout, kde se Vesper nachází. Se svojí malou postavou nebylo vyloučené, že by se ve slunečnicovém poli celá ztratila,
"Georgo! Kde jsi? Otec nás volá do domu!"
Její hlas si udržel nádech otrávenosti. Vesper se nemusela vtírat do otcovy přízně. Už tak jí měla tolik, až ji to obtěžovalo.
Zato Georgianna horlivě posbírala brokátový oděv, kterým se prve zahalila a urychleně s bosýma nohama mířila do zámku. Nechtěla nechat otce čekat.
Jakmile vběhla do vstupního salónku, odbočila doprava a vřítila se do ohromné knihovny sloužící i jako otcova pracovna. Lord Paulon leknutím nadskočil a zpražil svou starší dceru přísným pohledem.
"Proč jsi sem vtrhla jako kulový blesk?"
Georgianna se zadýchaně rozhlížela a zmateně kroutila hlavou.
"Volal jste nás, otče," oznámila mu tu skutečnost jako fakt. Lord Paulon vstal od stolu a přešel směrem k ní. Vypadal nanejvýš nespokojen s tím, co vidí.
"Nikoho jsem nevolal. Zřejmě máš nějaké halucinace. Po tak dlouhém pobytu v té hloupé zahradě se ani nedivím."
Georgianna zrudla. V tom má jistě prsty Vesper, pomyslela si smutně. Vždy se jí podaří mne nachytat.
"Můžeš mi vysvětlit, Georgianno, co to máš u všech všudy na sobě?" otázal se otec nabroušeným hlasem a krátce mezi prsty promnul tylovou sukni, aby ji hned vzápětí znechuceně pustil.
"Promiňte, otče, nestačila jsem se převléci. Spěchala jsem sem," vysvětlovala dívka překotně a sama cítila, jak je její vysvětlení chabé.
Lord Paulon nyní hleděl na svou dceru skutečně rozezleně.
"Jsi nepoučitelná. Nedivím se, že se mi nepodařilo tě řádně provdat. Jsi stará panna a můžeš za to vinit jen samu sebe!" hromoval a pro utvrzení svých slov ještě bouchl do stolu pěstí.
Georgianně bylo do pláče. Chtěla mocí mermo vyhovět volání svého otce, ale stejně se jí dostalo pouze pokárání. Stála shrbená v koutu knihovny s hlavou skloněnou do země.
Vtom do pracovny vplula její mladší sestra Vesper. Byla navlečena v nádherné róbě, která by dělala čest i královně. Tvářila se pyšně a přezíravě. Opovržlivě zhlédla na Georgiannu.
"Co to máš na sobě?"
Georgianna mlčela. Neměla co říci. Hleděla s úžasem na svou sestru a pochopila. Vesper ji přivolala do domu jen proto, aby dostala od otce pokárání a sama mohla před něj předstoupit dokonale upravená a způsobná.
"Jak ses dnes vyspala, drahoušku?" zašvitořil lord Paulon směrem ke své mladší dceři.
Vesper obdařila Georgiannu pokřiveným úsměvem, a poté otci sladce odpověděla.
"Do růžova, tatínku."
Lord se potěšeně pousmál. Hleděl na Vesper s nepředstíranou láskou v očích a dmul se pýchou nad její krásou a mladostí. Alespoň jedna dcera se mi povedla. Tuto provdám bez potíží.
Podíval se na starší z dcer a pohled mu ztvrdl.
"Jdi se do svého pokoje převléci a poté se laskavě odeber na hodinu hry v loutnu u slečny Lorrové. Ať alespoň něco umíš, když v ostatních záležitostech jsi nepoužitelná!" sykl nenávistně a znechuceně se od Georgianny odvrátil. Poté uchopil za ruku Vesper a obřadně jí odváděl do jídelny k pozdnímu obědu.
Georgianna vběhla do svého pokoje a rozplakala se. V tomto rozpoložení ji našla její matka, která přispěchala dceru utěšit.
Dívka měla tváře opuchlé prolitými slzami a ruce se jí třásly.
"Klid, dítě," konejšila lady Jane svou dceru a houpala ji v náručí.
"Vesper mne opět převezla, maminko, a já hloupá jí na to skočila," mumlala mezi vzlyky.
"To proto, žes tak dobrá a bezelstná, drahoušku," pronesla matka mírným hlasem a hladila svou dceru po hlavě.
Nebyla nadšená, že se z její starší dcery stala stará panna, ale neměla ji proto o nic méně ráda. Naopak si své starší dítě velice oblíbila a s nevolí sledovala chování svého muže směrem k ní. Neřekla však na její obhajobu nikdy slovo, neboť si od své matky odnesla pravidlo poslouchat svého manžela na slovo. Potají ovšem s Georgiannou sympatizovala a chování mladší dcery sledovala s nevolí. Vesper byla náladová a zlomyslná, pyšná a namyšlená. Georgianna oproti ní byla milá, čestná, poslušná a chytrá. Proč právě ona musela zůstat neprovdána?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 hanylen2 hanylen2 | 9. října 2018 v 21:31 | Reagovat

Tedy, hlásím se, Domi, přečetla jsem to s nadšením a musím prohlásit, že to je skvělé. Úplně mě to chytilo. Měj hodně síly v pokračování i dokončení, toto chce opravdu prosadit. Jsem zvědavá, protože z tohoto může být opravdu zajímavé dílo. ???  ;-)

2 Nick Nick | Pátek v 9:12 | Reagovat

[1]: Hani, díky moc :-) opravdu si toho vážím :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama